Giriş Yap
2024’ün En Az Yakıt Tüketen Motosikletleri

2024'ün En Az Yakıt Tüketen Motosikletleri

2024’ün En Az Yakıt Tüketen Motosikletleri yıl sonunda geliyor. 2023 yılında ülkemize giren motosikletler arasında elektrikli motosikletler yaygınlaştı. Küçük ama elektrikli bir model alacaksanız artık bir çok model arasından seçme şansınız var. Daha az bakım gerektirmeleri elektrikli motosikletleri bir anda satş lideri yaptı.

Ama benzinli motosikletler arasında seçecekseniz daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Bir çok motosiklet modeli 2024’te ve şimdiden ülkemize girmeye başladı. Bu 2024 modelleri arasından vereceğimiz örnekler en az yakıt tüketen modellerdir. Fakat bazıları 2024’te yurdumuza girecek bazıları gelmeyecek, bunu tekrar belirtmek istedim.

2024’ün En Az Yakıt Tüketen Motosikletleri

Motosiklet alırken ilk aradığımız özellik kalite yani parçalarda sorun çıkmaması, ikinci özelliği ise az yakıt tüketimine sahip olması. Buna göre aşağıdaki motosikletleri araştırıp, size sunuyorum.

Scooterlar – 2024’ün en ekonomik motosikletleri olarak önümüze gelen ilk seçeneklerden biridir.

Yakıt tüketimi açısından öncelikli olarak scooterların büyük bir avantajı var. Çok hafiftirler ve büyük motosikletlere göre çok daha az yakıt tüketimi yaparlar. Az yakanlar sadece onlar değil, kros modeller, commuter modelleride bu liste içinde yer alıyor. Şimdi hangisini alacağınıza siz karar verin.

2024 model Houje 110 – 60 km/litre;

ehliyet gerektiren 110cc’lik scooter olarak henüz ülkemizde yok ama bu modeli nereden bulacağız derseniz bunun yerine RKS modellerinden Newlight 125cc alabilirsiniz. Yakıt tüketimi biraz daha fazla olmasına rağmen ekonomik modellerden biridir.

Haojue 110 Nex: 72 km/litre; gördüğüm en az yakıt tüketen modeldir.

RKS newlight yakıt tüketimi 100km/h 1,9 litre olarak kullanıcılar arasında paylaşılan bilgidir. Performans halinde yakıt tüketimi artacaktır.

Honda Pop 110i

Honda Pop 110i: 55 km/litre;

yakıt tüketimine sahip. 110cc olduğu için A1 ehliyet ile kullanılabiliyor. Henüz ülkemizde yok fakat yerine Yeni çıkan 2024 Honda Dio alınabilir. Honda dio yakıt tüketimi ise 100km’de 1,8 litre olduğu söyleniyor. Hem servis hem bakım noktası hemde yakıt tüketimi konusunda, kaliteli parçalara sahip eşsiz bir model denebilir. Şehiriçi kullanım için en ideal modellerden biridir.

Yeni Honda Dio 125, Büyük İlgi Gördü

Honda Dio hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bu, yaklaşık 8 beygir gücü ve yedi pound-feet torkluk bir güç çıkışıyla, ona saygın bir performans ve verimlilik sağlıyor. Ayrıca 2023 emisyon düzenlemelerine uygun olarak Dio 125, OBD2 uyumludur ve sessiz bir ACG marş motoruna sahiptir.

Honda Biz 110i: 45 km/litre; yakıt tüketimine sahip

Honda Biz 110i

110cc’lik model üstün bir teknolojiye sahip değil ama kaliteli parçalara sahip.

Haojue Dk 150: 48 km/litre; yakıt tüketimine sahiptir.

Haojue Dk 150

Honda CG 160: 41 km/litre; Ülkemizde yok ama 150cc olarak bunun yerine Honda PCX modeli alınabilir. 125 cc ve çok kaliteli parçalar ile sorunsuz bir motosiklet modelidir.

honda cg 160

Ben bu modeli sevdim buna yakın model var mı diyenler için; ikinci elde olur farketmez derseniz; Honda CBF 150 alabilirsiniz. Uzun zaman kullanabileceğiniz ve sorunsuz bir yapıya sahiptir, parçaları mahalle bakkalında bulunabilir ve her yerde karşınıza çıkaiblir.

Yamaha Factor 150: 40 km/litre; yakıt tüketimine sahiptir. Detaylı bilgi almak için incelemesini yaptığımız sayfasına göz atın.

2024 Yamaha Factor 150 ED UBS 2023, benzinle uyumlu ve çok daha şık bir sürüş sağlayan özel mat kaplamaya sahip Blueflex 150 cc motorla donatılmış. Bluflex motor nedir diye araştırınca Brezilya’da ki Yamaha modellerinde daha önceden kullanılmış bir cins motor olduğunu buldum. Aliexpress ve alibaba sitelerinde bir sürü farklı üretici var ama detayları pek yazılmamış.

2024 Yamaha Factor 150

 

Honda Bros 160: 47 km/litre; yakıt tüketimine sahiptir, adı bir çok ülkede NXR olarak bilinmektedir.

honda nxr 150

 

Yamaha Crosser 150: 38 km/litre; yakıt tüketimine sahiptir. Henüz ülkemizde yok, geleceğinden şüpheliyim.

Yamaha Crosser 150

Kros bir motosiklet modeli olmasına rağmen hem performansı hem yakıt tüketimi çok iyidir. Ülkemizde yok demiştim. Ama aşağıda bir model alternatifi paylaşıyorum. Modelin performansı ve yakıt tüketimi çok yakın olmasa bile en yakın bulabildiğim model olarak sunuyorum.

Alternatif model RKS NR200 olabilir, yakıt tüketimi yaklaşık 100km’de 2,2 litre kadardır tabi her zamanki gibi performans istendiğinde yakıt tüketimi artacaktır.

RKS NR200

2024’ün en az yakıt tüketenleri listesi zamanla değişecektir. Listeye zaman içinde ekleme yapacağım. iyi günler, iyi sürüşler

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok