Giriş Yap
2024 Honda PCX, Artık Çok Daha Renkli

2024 Honda PCX, 35km'de 1 Litre İddiası Var

2024 Honda PCX, Artık Çok Daha Renkli. Bu arada PCX yeni renkleri mükemmel görünüyor. Honda daha düşük yakıt tüketimi için bir çok güncelleme yapmış. Ayrıca renkler, görünüş ve tabiki Honda PCX fiyatını yükseltmeden bu değişiklikleri müşterilerini sunmayı düşünüyor. Olur mu?

2024 Honda PCX, Artık Çok Daha Renkli – 4 renk seçeneği var

2024 Honda PCX, yakıt tüketimi oldukça düşük

Fiyatı; Yurtdışında DLX ABS versiyonu 3000$‘dan başlayan fiyatlarla satılmaktadır;

PCX ABS’nin fiyatı 3.200 $‘dır; Son olarak PCx CBS versiyonu, her ikisi de taksit olanağıyla birlikte 2.800 dolara satılıyor. Keşke ülkemizde de aynı fiyatlara PCX’i görebilsek, güzel olmaz mı? Honda PCX 125 bizde (Honda Türkiye motosiklet fiyatları listesinde) 120,500 tl görünüyor.

2024 Honda PCX, yeni versiyon

 

Benzin fiyatları 36 tl’yi geçtiği için herkes için önemli konu haline gelen benzin tüketimi 35 km/litre olduğunda harcama miktarını yaklaşık %15 gibi düşürülmüş mü oluyorlar. Ölçümler hakkında, benzin tüketimi hakkında kullanıcıları bu konuya ne diyor? Gerçekten düşük bir tüketim mi?

2024 Honda PCX teknik özelliklere bakınca farklılıkları anlayacaksınız

Öncelikle motosiklet seçerken mekanik özelliklerine bakmak her zaman iyidir. Bunu ilk kullanıcılar için yazıyorum ama bilen zaten anında farkına varır. Böylece bu model sizin çekim türünüze uygun mu anlayabilirsiniz.

 • Motor tipi:  OHC, 4 zamanlı, tek silindirli
 • Soğutma:  Sıvı
 • Hacim:  149,3 cc
 • Güç:  13,2 bg
 • Tork:  1,38
 • Dönüşler:  8500 rpm
 • Şanzıman:  Otomatik, V-MATIC
 • Kalkış:  Elektrik
 • Sıkıştırma Oranı:  10,6: 1
 • Güç Kaynağı:  PGM-FI Elektronik Enjeksiyon
 • Yakıt:  Benzin
 • Tank kapasitesi:  8 litre
 • Toplam ağırlık:  126 kg (kuru)
 • Farlarda ve sinyallerde tam LED aydınlatma;
 • Ön camlı ön optik aksam;
 • Fren dağıtımlı ABS veya CBS fren;
 • Tamamen dijital panel;
 • Anahtarsız Çalıştırma Akıllı Anahtar Teknolojisi;
 • Cep telefonu şarj cihazı girişli 12 volt priz;
 • Idlig Rölantide motor kapatma sistemini durdurun;
 • Daha fazla kavrama ve stabiliteye sahip 14″ tekerlekler.

2024 Honda PCX, Artık Çok Daha Renkli

Yeni  Honda PCX 2024’ün renk paleti  mevcut modellerin tarzını takip etmiş. Bu nedenle tonlar birleştirilmiş ve çok az çeşitlilikte sunulmuş ama hepsi çok çekici görünüyor.

2024 Honda PCX, yakıt tüketimi oldukça düşük2024 Honda PCX, yeni versiyon

 • Metalik gümüş;
 • Mavi ile mat beyaz;
 • Siyahla metalik gri;
 • Mavi inci.

Beğendinizse bir yorum veya beğeni bırakın. Bence güzel renkler çıkartmışlar, bu renkler bize gelirse güzel satış rakamlarına ulaşır. Gelmesi ne kadar ay sürer sayın Honda TR?

2023 PCX versiyonunda neler varsa daha fazlası var

Yeniden tasarlanan çerçeve ve arka süspansiyon
Yeni çift yönlü çelik beşik çerçevesi, PCX125‘in her zaman meşhur olduğu şehir içi manevra kabiliyetini kaybetmeden, şehir yaşamının zorlukları için gereken dayanıklılığı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca konforu artırmak için daha ağır yaylara sahip, daha uzun hareket mesafeli arka amortisörler ekledik.

Ekstra saklama alanı ve USB Type-C şarj cihazı
Koltuğun altındaki toplam hacim artık 30,4 L’dir; tam kapalı bir kaskı ve çok daha fazlasını saklamak için mükemmeldir. Ayrıca sürüş sırasında akıllı telefonunuzun dolu kalmasını sağlamak için torpido gözünde bir USB Type-C soketi bulacaksınız.

Tam LED aydınlatma
Yoğun kentsel ortamlarda gece gündüz görmek ve görülmek karşılığını verir. Tam, birinci sınıf LED aydınlatma her ikisini de yapar ve ön taraftaki net gündüz farıyla PCX125’i kalabalıktan ayırır.

Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC)
HSTC, arka lastik tutuşunu her zaman izler ve yönetir, böylece ıslak koşullarda sürüş konusunda ekstra güven sağlar ve aktif olarak çalıştığını size bildirir. İsterseniz HSTC’yi kapatabilirsiniz.

Çekici dijital gösterge ekranı
Yeni, geniş ekranlı merkezi konsol gösterge düzeni, tüm bilgileri düzgün ve net bir şekilde sunar. Merkezi bir LCD hızı gösterirken, mevcut diğer bilgiler kilometre sayacı, kilometre sayacı, yakıt göstergesi, ortalama yakıt tüketimi ve Rölantide Durma göstergesini içerir.

Daha büyük lastiklere sahip yeni tekerlekler
Her iki tekerlekte de kaportayı tamamlamak üzere yeni ve şık bir tasarım kullanılmıştır. Şehirde nereye giderseniz gidin daha iyi yol tutuşu ve sürüş kalitesi için lastik boyutları da daha büyüktür; önde 110/70-14 ve arkada 130/70-13.

Yeniden tasarlanan çerçeve ve arka süspansiyon
Yeni çift yönlü çelik beşik çerçevesi, PCX125’in her zaman meşhur olduğu şehir içi manevra kabiliyetini kaybetmeden, şehir yaşamının zorlukları için gereken dayanıklılığı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca konforu artırmak için daha ağır yaylara sahip, daha uzun hareket mesafeli arka amortisörler ekledik.

35L Smart Top Box
Smart Top Box’ın rengi uyumlu olabilir. Kontağı çalıştıran aynı Akıllı Anahtar ile açılıp kilitlenen bu anahtar, hafta içi işe gidip gelirken veya hafta sonu uzaktayken esnek saklama alanı sunar. Bir adet tam kapalı kaskı veya iki adet açık yüzlü kaskı saklayabilir. Ayrıca iç çantası da mevcuttur.

Dış Mekan Örtüsü
Bu Dış Mekan Motosiklet Örtüsü boyayı UV ışınlarına karşı korur. Suya dayanıklı, nefes alabilen kumaşı, motosikletin üstü kapalıyken kurumasını sağlar. Çırpınmayı önlemek için bir iple donatılan bu kapağın önünde U kilidinin kolayca çalıştırılması için 2 halka deliği bulunur.

Ön Cam
Ön Cam, dış etkenlere karşı koruyarak motosikletin genel konforunu artırır. Rüzgar perdesi aynı zamanda motosikletin görünümüne de katkıda bulunur.

12 VOLT ŞARJ PORTU

PCX’in kaplama saklama bölmesinde entegre bir USB tipi soket bulunur; bu, hareket halindeyken kişisel elektronik cihazlarınızı şarjlı tutmanızı son derece kolaylaştırır.

ÇERÇEVE

Mükemmel kullanım, sağlam bir kasa tasarımıyla başlar ve en yeni PCX’imizin gerçekten parladığı yer burasıdır. Daha yaygın olan “underbone” stili yerine çift yönlü beşik tasarımı kullanır.

V-MATİK İLETİM

Honda V-Matic™ otomatik şanzımanla motoru çalıştırın, gazı çevirin ve yola çıkın. Bu, asla vites değiştirmeyeceğiniz anlamına gelir; önünüzdeki yola konsantre olursunuz ve sürüşün tadını çıkarırsınız! V-Matic sürekli değişken bir tasarım olduğundan, bir vitesten diğerine geçişini asla hissetmezsiniz.

4 VALFLİ MOTOR

PCX’in motoru, bol miktarda kalkış ve hareket için 157cc’nin yerini alır. eSP+ teknolojisi (geliştirilmiş akıllı güç), emisyonları azaltmak ve duyarlı performans sağlamak için özel olarak tasarlanmış delik/strok oranına sahip yeni bir dört valf tasarımını kullanır.

PGM YAKIT ENJEKSİYONU

PCX, tüm trafik koşullarında mükemmel performans için sıvı soğutma ve Programlanmış Yakıt Enjeksiyonu (PGM-FI) özelliğine sahiptir. Ayrıca PCX etkileyici bir yakıt verimliliği sunar.

HİDROLİK EKSANTRİK ZİNCİR AYARLAYICI

PCX’teki motor, tamamen otomatik bir hidrolik kam zinciri ayarına sahiptir. Bu, rutin bir bakım noktasını ortadan kaldırır; Honda mühendislerinin PCX’e sahip olmayı nasıl daha kolay hale getirdiğinin bir başka örneği.

MAKARALI RULMAN KRANK

PCX motoru, krank milinde özel, düşük sürtünmeli makaralı rulmanlar kullanarak size harika kilometre performansı sağlayan, sorunsuz çalışan bir güç ünitesi sağlamaya yardımcı olur.

Tasarım, Stil, Ekstralar

 • Tüm aydınlatmalarda Brilliant LED teknolojisi kullanılıyor. Farlar, hem kısa hem de uzun farlar için yatay bir sıraya yerleştirilmiştir ve aracın arkasına doğru uzanan bir çizgi oluşturur. Arka lamba tasarımı üç boyutlu bir etkiye sahip ve PCX’i diğerlerinden ayıran “X” şeklini içeriyor.
 • Geniş ölçüm cihazının ortasında yüksek görünürlüğe sahip bir LCD ekran bulunur ve bir dizi kolay okunabilir bilgiyi görüntüler. Yakıt tüketimi göstergesi, saat, hız göstergesi, kilometre sayacı, kilometre sayacı ve yakıt göstergesinin yanı sıra düşük pil voltajı uyarı ışığı ve V kayışı değiştirme zamanı göstergesi de dahildir. Sayaç şekli, scooter tasarımının rahatlatıcı görüntüsüyle uyum sağlıyor ve üç boyutlu çerçeve yapısı, gösterge ışığı yanmadığında bile şık görünüyor.
 • Model, tanınabilir bir krom gidona sahiptir ve kelepçe kapağı, araç tasarımına uyacak şekilde kare bir şekle sahiptir.
 • Motor kapağı scooterın tasarım çizgileriyle eşleşiyor.
 • Kullanışlı koltuk altı saklama bölmesi, tam kapalı bir kaskı saklamaya yetecek kadar 30 litre hacme sahiptir.
 • Ön saklama bölmesine oturma pozisyonundan kolayca erişilebilir. Bölmede akıllı telefonlar gibi elektronik cihazları şarj etmek için bir USB-C soketi bulunur. Ayrıca plastik bir şişeyi saklamak için yeterli alan (1,7 litre) vardır.
 • Yakıt deposu kapısının alt tarafında, yakıt ikmali sırasında yakıt kapağının yerleştirilebileceği kullanışlı bir tutucu bulunur.
 • Kauçuk monteli gidon tutucusu, el konforu için titreşimi en aza indirir.
 • Ayak dayama alanı, farklı vücut ölçülerindeki sürücülere uyum sağlayabilecek bir sürüş pozisyonu sağlar.

Daha fazlası 2024 Honda PCX modelinde olacak

MOTOR / AKTARMA AKTARIMI
PCX’in motoru şehir içi yolculuklar için çok uygundur, ancak 150 cc’nin üzerindeki silindir hacmi onun aynı zamanda otoyolda da kullanılabilir olduğu anlamına gelir. İyi bir güç sunmasına rağmen, scooter aynı zamanda inanılmaz yakıt verimliliğiyle de biliniyor. Ek olarak PCX, Honda Seçilebilir Tork Kontrolü teknolojisine sahiptir; bu teknoloji genellikle yüksek performanslı modellere mahsustur.

 • Kare üzeri delik ve strok rakamları (sırasıyla 60,0 ve 55,5 mm) 156,9 cc’lik bir deplasmanla sonuçlanır. Motorun otoyola uygun olmasının yanı sıra kısa strok, daha fazla güç için kayma sürtünmesini en aza indirir.
 • Motor, güçlü güç için emme ve egzoz verimliliğini artıran dört valfli bir düzene sahiptir.
 • Giriş sistemi, yüksek kapasiteli 4,9 litrelik bir hava filtresine sahiptir ve maksimum verimlilik için gaz kelebeği gövdesi çapı 28 mm’dir.
 • Egzoz sistemi, egzoz gazlarını temizleyecek şekilde konumlandırılmış bir katalizöre sahiptir ve çevreyi korurken iyi bir güç sağlar.
 • Düşük sürtünmeli Honda V-Matic otomatik şanzıman yumuşak, öngörülebilir hızlanma sağlarken aynı zamanda yakıt verimliliğini de artırır.
 • Krank mili serttir ve yüksek devirde atalet kuvveti ve yanma enerjisinin oluşturduğu esnekliği en aza indiren bir makaralı yatak kullanır. Sonuç olarak düşük gürültü ve titreşim elde edilir.
 • CRF450R motokros aracı gibi yüksek performanslı modellerde kullanılan teknoloji olan piston soğutmalı yağ jetleri kullanılıyor. Motor yağı pistonun alt tarafına püskürtülerek soğutmaya yardımcı olur ve vuruntuyu önlerken aynı zamanda daha iyi güç çıkışı için ateşleme zamanlaması ilerlemesini sağlar.
 • Sürtünmeyi en aza indiren bir dizi teknoloji, motor verimliliğini en üst düzeye çıkarır. Örneğin, bir hidrolik kaldırıcı kam zinciri gergisini çalıştırır, böylece gergi zincir titreşimini ve mekanik gürültüyü azaltırken yakıt verimliliğini de artırır. Sürtünmeyi azaltan ek özellikler arasında döner külbütör kolu, ofset silindir, dikenli silindir manşonu ve çift dişli kayış yer alır.
 • HSTC çekişin sınırlı olduğu durumlarda güvenliği artırır. Sistem, tekerlek hızını ve gaz kelebeği açıklığını izler ve kayma tespit edildiğinde motor torkunu sınırlandırarak müdahale eder. Sayacın üzerindeki bir gösterge, sürücüye HSTC’nin kullanıldığını bildirir. İstenildiği takdirde sistem kapatılabilir.
 • Kasnak çapı ve şekli, sürtünmeyi ve gürültüyü en aza indirecek şekilde optimize edilmiştir.
 • Debriyaj şekli ve şanzıman mili boyutu, duraklardan itibaren yumuşak hızlanma için debriyajın titreşim özelliklerini optimize eder.
 • PCX motoru, döner külbütör kolu, ofset silindir, dikenli silindir manşonu ve çift dişli kayış gibi sürtünmeyi azaltan özelliklere sahiptir.

ŞASİ / SÜSPANSİYON
PCX’in stilinin altında, ağırlığı en aza indirmeyi, yol tutuşunu maksimuma çıkarmayı ve bu scooter’ın bilinen konforunu sağlamayı amaçlayan modern bir şasi gizlidir.

 • Basit bir çerçeve yapısı, ağırlık minimizasyonu ile sağlamlığı en iyi şekilde dengeleyerek konforlu bir sürüş ve iyi viraj alma performansı sunar. Mühendisler, CAE analizini kullanarak boru çaplarını, malzeme seçimini, malzeme kalınlığını ve bağlantı yerlerini optimize ederek ağırlığı artıran araç kullanımını ve manevra kabiliyetini en aza indirdi.
 • Arka tutma rayının şekli ve kalınlığı yolcunun el tutuşunu artırır. Mühendisler, aracın merkezinden uzakta bulunan bileşenlerin ağırlığını en aza indirerek, iyi yol tutuşu ve manevra kabiliyeti için kütleyi merkezileştirdi.
 • Alüminyum jantlar (önde 14 inç, arkada 13 inç), optimum sağlamlık dengesi için güvenli, konforlu ve yumuşak bir sürüşe katkıda bulunan beş adet Y şeklinde ispit içerir. Lastikler geniş bir profile (önde 110/70-14, arkada 130/70-13) sahiptir ve kayda değer hava hacmi iyi doğrusal yol tutuş performansına ve konforlu bir sürüşe katkıda bulunur.
 • Güçlü ön ve arka frenler güçlü, kontrollü durma performansı sağlar ve tek kanallı ABS standarttır.
 • Zorlu yollarda konforlu bir sürüş için arka tekerlek hareketi 3,7 inçtir.
 • 2,1 galonluk büyük yakıt deposu döşeme tahtasının altına yerleştirilmiştir ve alçak ağırlık merkezine ve gelişmiş sürüş özelliklerine katkıda bulunur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

5 yorum

Popüler Yorumlar

motosiklet  -  31 August 2023 / 9:51 pm

Mükemmel bir görnüşü var, sanıyorum Ocak ayından sonra bayilere ulaşır

Yoruma git
motosiklet  -  31 August 2023 / 9:50 pm

Henüz gelmedi, gelince Honda bayilerinden alabilirsiniz

Yoruma git
Beyhan Özcan  -  31 August 2023 / 7:55 pm

2024 Honda pcx
1 adet almak istiyorum

Yoruma git
Beyhan Özcan  -  31 August 2023 / 7:54 pm

Satın almak istiyorum

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Beyhan Özcan  -  31 Ağustos 2023 / 7:54 pm

Satın almak istiyorum

Cevapla
motosiklet  -  31 Ağustos 2023 / 9:51 pm

Mükemmel bir görnüşü var, sanıyorum Ocak ayından sonra bayilere ulaşır

Cevapla
Beyhan Özcan  -  31 Ağustos 2023 / 7:55 pm

2024 Honda pcx
1 adet almak istiyorum

Cevapla
motosiklet  -  31 Ağustos 2023 / 9:50 pm

Henüz gelmedi, gelince Honda bayilerinden alabilirsiniz

Cevapla

Türkiyede özellikle bati antalyada motor bayileri stokçuluk yapiyor el altindan liste fiyatinin 15, 20 bin fazla vererek kara borsacilik yapiyorlar. ne zaman sorsak kılıfina uydurmak için bahane hazir, artik devletimizin bu işe el atması gerek

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok