19 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 27, 2024

Yamaha XMAX 300 Hakkında En Sevdiğimiz 10 Şey

Yamaha XMAX 300 Hakkında En Sevdiğimiz 10 Şey. XMAX, Yamaha tarafından sıvı soğutmalı bir motora sahip Spor Scooter olarak pazarlanmaktadır. XMAX, agresif hatları ve kendine özgü X şeklindeki LED farlarıyla da çarpıcı bir tasarıma sahip.

Üstün bir görünüme sahiptir ve yerleşik modern rahatlık ve teknolojiye sahiptir.

XMAX ayrıca otomatik CVT şanzımanın yanı sıra çekiş kontrolü ve ABS gibi sürücü yardımlarına da sahiptir. Şasisi hafif olacak ve doğal yol tutuşu sağlayacak şekilde tasarlanmış olup Scooter’ı 125 cc’lik bir motordan biraz daha performans isteyen sürücüler için üretilmiştir.

Yamaha XMAX 300

XMAX, iki adet tam kapalı kaskı taşıyabilecek kapasiteye sahip çok daha geniş bir koltuk altı saklama alanına sahiptir.

Kaplamasında ayrıca biri 12V DC çıkışlı olmak üzere iki ek saklama bölmesi bulunur. LED aydınlatma standart olarak gelir ve XMAX, tasarım yaklaşımını geliştirmek için bundan tam olarak yararlanır. Bu ışıklar XMAX’ın agresif görünümünü tamamlıyor ve yoldaki diğer araçlar tarafından açıkça görülebilmesine yardımcı oluyor.

Yamaha XMAX 300 Hakkında En Sevdiğimiz 10 Şey

 1. Motor Özellikleri ve Yakıt Ekonomisi perrformansa göre mükemmel görünüyor. Yakıt tüketimi ortalama 100 km’de 2,8 litre olarak paylaşılmış, şehiriçi kullanımda yakıt tüketimi artacaktır.

  Yamaha XMAX 300
  Yamaha X-max 300
 2. XMAX, yolda bir çok modelden daha iddialı ve agresif bir duruşa sahip, daha iyi süspansiyonlara sahip ve daha güçlü motoru ve dengeli şasisi sayesinde daha kolay sürülebiliyor.
 3. Ücretsiz MyRide uygulamasını indirmeniz ile telefonunuzu çağrılar, mesajlar ve pil durumunun yanı sıra sürüşünüzle ilgili hız, sürüş süresi, yakıt tüketimi ve daha fazlası gibi teknik veriler konusunda uyaracak olan LCD ekranla eşleştirmenize olanak tanıyor.
  Ücretsiz MyRide uygulaması
 4. XMAX 300 hem sportif hem de konforlu ergonomik bir koltuğa sahiptir.
 5. XMAX 300, özellikle depolama alanıyla etkileyicidir. Koltuk altındaki saklama bölmesi iki ful kask saklamak için yeterli alana sahiptir .
 6. xmax 300 sele altı saklama alanı
 7. 292 cc’lik Tek Silindirli motora sahip scooter, 140km/saat azami hıza ulaşma kapasitesine sahiptir.
 8. Anahtarsız başlatma, araçtaki bilgisayarlara anahtarlıktan bir sinyal ileterek çalışır ve anahtarı çevirmeden kontağın açılmasını sağlar. Bir aracın çalışması için fonksiyon gerekli değildir. Yine de XMAX 300’deki anahtarsız çalıştırma özelliği, yola çıkmayı çok daha kolay hale getirmeye yardımcı oluyor. Anahtarlık aynı zamanda yakıt bölmesine ve depolama alanlarına erişmek için de kullanılabilir ve diğer bölmelere erişmek için scooter’ı kapatma zorluğunu ortadan kaldırır.
  xmax 300 otomatik başlatma
 9. XMAX 300, alçak veya yüksek konuma değiştirilebilen ayarlanabilir bir ekranın yanı sıra kullanım tercihine göre hareket ettirilebilen gidon sayesinde bu sorunu ortadan kaldırıyor. Ergonomik koltuk ve geniş bacak mesafesi, size uygun olan her pozisyonda sürüş yapmanızı kolaylaştırır.
 10. Birçoğu ayrıntılı bilgiye erişmeden rahatça sürüş yapsa da, iyi bir ekran önemli bilgilerin iletilmesinde faydalı olabilir. Veriler, bir scooterdaki sorunları ortaya çıkmadan önce ortaya çıkarabilir ve önümüzdeki yol hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. 4,3 inçlik gösterge paneli sayesinde yalnızca telefonunuza bağlanmakla kalmaz, böylece sürüşünüzle ilgili ayrıntıları boş zamanınızda görüntüleyebilir, aynı zamanda yakıt, çubuk tarzı takometre ve hatta motor sıcaklığı gibi önemli bilgileri de görüntüler.
  xmax 300 ekran
 11. Dalgalanan benzin fiyatlarının ulaşım maliyetini gerçek bir sorun haline getirebildiği ülkemizde, XMAX 300’ün yakıt kapasitesi 12,8 litre ve yakıt tüketimi yalnızca 3,0 Litre/100 km’dir. Bu, dolum başına olası maksimum 428km’ye eşittir. Fakat yoldaki performans km’yi etkileyecektir. Yol durumu, kalkış ve duruşlar mesafeyi etkiler. Şehiriçinde ise yaklaşık yarısına düşmektedir.

Diğer ek teknik detaylar

Kendi segmentinde devrim yaratan 2024 Yamaha XMAX, yeni LED farlar, arka lambalar ve dönüş sinyalleriyle çarpıcı bir görünüm kazanıyor. Bu çağdaş aydınlatma düzeni, scooter’a çekici ve modern bir çekicilik katıyor ve sürücü ve diğer sürücüler için görünürlüğü önemli ölçüde artırarak her türlü aydınlatma koşulunda daha güvenli yolculuklar sağlıyor.

Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi 2023 Yamaha XMAX’ta standart olarak geliyor . Frenleme gücü 267 mm ön ve 245 mm arka disk frenler yardımıyla üretilir. Tekerlekler bir scooter için büyüktür, önde 15 inç, arkada 14 inçtir ve hem ıslak hem de kuru senaryolarda optimum kavrama için Dunlop lastikleriyle donatılmıştır.

XMAX hafif bir çelik çerçeve kullanıyor ve 180 kg ıslak ağırlığa sahip.

Çoğu scooterın aksine, ön çatal direksiyon gövdesine hem üst hem de alt üçlü kelepçelerle cıvatalanmıştır. Bu kurulum güç ve şasi sertliği, daha iyi bir sönümleme hissi ve şok emilimi sağlar.

Motosikletler

2024 Triumph TF250X

3 YORUMLAR

 1. 1. Motor Özellikleri ve Yakıt Ekonomisi perrformansa göre mükemmel görünüyor. Yakıt tüketimi ortalama 100 km’de 29,8km / litre yanlış yazmışsınız .Ayrıca bayiilerde motor yok ön siparişle geliyor.Oda ön sipariş için kapora veriyorsunuz.Size sıra gelene kadar fiyat ne olursa o fiyat üzerinden kaporanıI düşüyorlar.Geçen ay Yamaha Rami Kardeşler Motoru aradım.Sırada 900 kişi var sipariş alımını durdurduk dediler.Yani sizin anlayacağınız 2.El motorlar sıfırından daha yüksek bu ülkede sebebi stokta araç yok…

 2. Bayilerde sıfır hazır motor nadir olarak var, zaten liste fiyatından 20bin tl 30 bin tl üste veriyorlar. Bir de aksesuar ekliyorlar. birde plaka ruhsat derken 3, 5 bin gidiyor ustune birde iki ay sira bekliyorsun. İkinci el de adam kurulu hazır makina plaka ruhsat hazır bas parayı al diyor. Yani bayiye gidip hemen motor alayım desen liste fiyatının ustune en az 30, 40 bin koy öyle alırsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz