14.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

76.000 TL’lik Suzuki SUI 125

76.000 TL’lik Suzuki SUI 125 belki de en uygun 125’lik bir scooter’dır ; bu model A1 lisansı ile sürülebilen motosikletlerin arasında yer alıyor. Şimdilik sadece Avrupa ve Tayvan yollarında görünecek ve bize gelmesi zaman alabilir. Ülkemizde 150.000 Tl civarlarında olabilir ama geleceği kesin değil.

76.000 TL’lik Suzuki SUI 125

Suzuki’nin scooter sektöründe geniş bir deneyimi var; kısa süre önce Burgman 125 ve 400’ün yaygınlaştığı bir dönem vardı. Marka şimdi Tayvan’da o ülkenin pazarı için SUI 125’i tanıttı. Retro, pratik ve ekonomik bir scooter, Japon markasının yapmayı çok iyi bildiği bir ürün türüdür.

Scooter herkesin sürebileceği düşünülerek tasarlandı, bu nedenle koltuk yerden sadece 750 mm yüksekte. Ayrıca iki kişi için fazlasıyla yeterli alan sunan cömert boyutuyla da dikkat çekiyor . Yolcunun tutunabileceği küçük bir tutamaçı vardır. Düz bir taban, yalnızca ayaklarınızı rahatça yerleştirmenize değil, aynı zamanda bir poşeti veya eşyayı taşımanıza da olanak tanıyan bir yüzeye sahiptir. Koltuğun altındaki alan çok büyük değil ancak açık bir kask ve hatta bir, iki şeyi barındırabiliyor.

Suzuki bu scooter’ı retro, hoş pastel renklerde sunuyor. Motor, 124 cc, 4 zamanlı, tek silindirli, hava soğutmalı, 7000 devirde 8,8 HP güç ve 6000 devirde 9,6 Nm maksimum tork değeri sağlayan bir motora sahip. Jantlar 10 inç olup 100 /90-10 lastiklerle donatılmıştır. Ön fren disk , arka fren kampanadır. ABS’nin hatta CBS’nin bile bulunmaması Suzuki Sui 125’in sadeliğini vurguluyor. 5,5 litrelik depo, 2,13 litrelik resmi tüketim sayesinde şehir içinde 258 km’lik menzil sunuyor. 113 kg’lık ağırlığa sahip olması hafif olduğunu gösteriyor. Bu modeli sürücüler, Tayvan’da ve Avrupa’da yaklaşık 2.200 avro karşılığında satın alınabiliyor.

Motosikletler

3 YORUMLAR

  1. Ey Suzuki bu model ile neyi amaçladın? Neyse biraz retro yapalı ilgi çeker modeli ile üretilmiş. Bize gelmez 76bin tl’de olmaz, vergilerin normale inmesi zaman alacaktır. ben 5 yıldan önce fiyatların normale inmesini beklemiyorum.

    • Ülkemize gelmeyecek bir model için konuşmayalım. Bence Burgman 125 ve 400 varken alacak adam bunlara bakmaz. çok retro seven birisi olmazsa bu modele bakmaz.

  2. Honda hem retro hem klasik çizgiye girmeye çalıştı ama bence başaramadı o yüzden bu görünüşte modelleri diğer küçük firmalara bıraktı.

    Peugeot Django gibi modeller ile kendini daha iyi tanıtmayı başardı diye düşünüyorum ama bu benim düşüncem.

    Maxi scooter modelleri ile yamaha, honda’nın yanısıra yuki, rks, kuba satış rekorları kırmışlardır diye düşünüyorum. Retro modelleri severler yüzde 1’den fazla değildir.

    Bu model çok çok uygun fiyatlı olursa tutabilir ama teknik verileri yetersiz, paket motoru yerine bile kullanırlar ama pahalı gelir. Ama bunu alana kadar bir çok kişi RKS, Yuki gibi modellere daha çok yöneliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz