125 cc motor tavsiyeleri – fiyatları

125 cc motor tavsiyeleri - fiyatları

125 cc motor tavsiyeleri – fiyatları sizlere örnek model önerilerini sunmak, bilgi vermek için oluşturulmuştur. Başlangış niteliğinde motosiklet modelleri olduğundan bu segmentteki motosikletler arasında uygun fiyatlı, sağlam motosiklet bulmak kolay değildir. 125 cc motor tavsiyeleri bakarken en iyi marka model alsanız bile, bu sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. 125 cc motor kullanmaktan saymayan bir çok kişi ile karşılaşmanız mümkün. A1 ehliyet ile sürebileceğiniz 125 cc motorlar hem şehiriçinde hem de şehirdışında kolay kullanımı açısından en iyi tercihlerdir. Başlangıç olarakta en iyi seçenek denilebilir. 125 cc motor almadan önce bu kategorideki motosikletlerin, yani A1 ehliyet sınırı 11 kw – 14.7 beygir olan, fakat bunun üstü motosiklet modelini kullanırsanız trafikte ceza yemenize neden olacağını hatırlatmak isteriz.

En iyi 30 adet 125cc motor modeli’nin bilgisini verdik. Bu kategoride en çok tercih edilen Yamaha R125, Yamaha MT 125, Honda CB125, Honda CB125F, Honda CB125R, Honda CBR125, Kawasaki Ninja 125, Suzuki GSX_R 125, Yamaha WR125X, Honda CRF 125 ve 125 cc Scooterlar ile 125 cc commuter motosiklet modellerin tümü A1 ehliyet ile kullanılabilir. 50 cc motosiklet modellerinin çoğu b ehliyet ile kullanılabilmektedir.

Gelelim ilk motosiklet modeline; aşağıdaki sayfa numaralarına basar diğer motosiklet modellerini görebilirsiniz.

Honda CB125R

honda-cb125r

Neo cafe sport, eski ama yeni sportif bir model, eskileri andıran yeni. Klasik çizgilerde deniliyor ama sadece yuvarlak far ile bu verilmeye çalışılmış. Arka maşa emek verilere yapılmış. Şasi, malzeme kalitesi, selesine kadar mükemmel. Aşina olduğumuz bir yapısı var, tek silindir, SOCH motor karekteristiği barındırıyor. Performans değil, yakıt düşünülerek üretilmiş. Performans istediğinizde yüksek devirlere çıkmanız gerekiyor. Rodaj sonrası 90 – 105km gibi hızlara kolay çıkıyor. 10,1 litre benzin tankına sahip, 100km’de 2,5 litre yakıyor deniyor. 7.000 devirde vites atma ışığı yanıyor. Yani siz performanslı kullanırsanız 4 litrede harcarsınız. 126 kg ağırlığa sahip, çok çevik ve atak bir motosiklet. Tam bir şehirli motosiklet diyebilinir. SHOWA süspansiyon sistemi çok iyi yönetim sağlıyor. Dunlop lastikler biraz geç ısınıyor, amam sonrasında iyi tutuyor. Önde 4 pistonlu frenler, arkada tek pistonlu sistem var. 81,6 cm sele yüksekliğine sahip, uzun ve kısa boylular kolaylıkla kullanıyor. Gösterge paneli çok mükemmel yapılmış, yakıt gideri, saat, vites, total km, ne kadar yakıyor verisini bulabilirsiniz. Malzeme kalitesi ile Honda burada bana kral derler diyor. Hiç eksisi yok mu var tabiki o da fiyatı Haziran 2020’de 26.600 tl, 5 kademeli aydınlatmaya karşı güneşli havada görünmüyor, 4’lü flaşör yok. 4000 km’de bir bakım bizce az olmuş. Başlangıç için iyi görünüyor. Tasarım geçmişi barındırıyor denmiş ama bence çok daha modern görünüyor. Bu segment alınacağına 250R alınabilir.

 

Kuba Matrix 125

kuba-matrix-125
125 cc motor modelleri içinde taşıma işi yapanların gözdesi durumundadır, ayrıca dayanıklı ve klasik bir görüntüsü vardır. 110 kg olmasına karşı 270kg kadar ağırlığa dayanabildiği belirtilmiştir. 7 litre yakıt kapasitesi var. Yaklaşık 1,8 litre 100km saat harcama yaptığı belirtilmiş. Ön disk fren arka kampana, yani teknolojisi biraz eski olarak tasarlanmış fakat o derecede ucuzlamasını sağlamış. 12 inç ve 10 inç lastik ebatlarına sahip yani büyük çukurlarda zorlanırsınız, şehiriçi için kullanışlı bir model. Biraz daha performans isteyenler 150cc modelini alabilirler.

 

RKS Pesaro 125

125 cc motor kategorisinde en ucuz fiyatlı olan motosikletlerden biridir. Satın almak isteyenler şu sıralarda sıfır modelini 8,000 tl fiyata bulabiliyor. Değeri çok anlaşılmayan bir model fakat az yakar, yaklaşık 18,8 litre kadar tabi siz gazladıkça yakıt artar. 5 litrelik benzin tankına sahip, 8,4 beygir gücünde ve 112kg’lık toplam ağırlığa sahip. Bir çok rakip motosiklet yani 125cc olanlar arasında en fazla ağırlık yükleyebileceğiniz modellerden biridir ve 185 kg ağırlık yüklenebilmektedir. Fabrika çıkışı lastikler ıslak zeminde biraz problemlidir.

 

Mondial Vulture 125 i

Mondial parçaları firma ve servis bakımından iyidir fakat alıp satım konusunda zor alınıp satıldığını biliyoruz. Facebook guruplarında satmaya çalışanları, bir çok ikinci el sitede satışta uzun süre kaldıklarını görüyoruz. Parça kalitesi yönünden zayıf olduğunu belirtiyor tüm kullanıcılar. Kullandınız mı derseniz hayır kullanmadık, kullanıcılara sorduk ve bu bilgileri gördük diyebiliriz. 125 cc seçenekleri içinde değerlendirilebilir. Özellikle 2019 modeli konusunda daha sağlam bir motosiklete dönüştüğünü söylediler, bizlerde söyleyen arkadaşların ağzından size iletiyoruz. Ama 125 cc motorlar arasında son olarak düşünebilirsiniz. Bu bizim görüşümüz sizler sormadan almayın.

 

2020 MODEL CB 125 F

CB125F_honda

Honda’nın en çok satılan 125 cc’lik motorlarından biridir. Agresif hatlara sahip ön grenaja rağmen yamaha kadar agresif bir kalkışa sahip değildir. 125 cc’lik motosikletlerde agresif kalkış isteyen arkadaşların yamaha modellerine yönelmesi performan istekleriyle daha çok uyuşacaktır. Fakat fiyat bakımından Honda daha iyidir. Çoklu reflektörlü ön farla birlikte devir göstergesi ve vites değiştirme göstergesini de içeren kompakt boyutlu gösterge paneline sahiptir. Honda CB 125F’i satarken zorlanmazsınız, ikinci elinin değeri iyidir. Tercih edilme nedeni büyük yakıt deposu, commuter görüntüsü ve alışılması kolay, sürüşü kolay bir modeldir. 5 ileri vites, 77,5 cm yerden yüksek olan bir seleye sahip, bu tarz motorlar içinde 128 kg’lık ağırlığı ile orta sınıfta geliyor. En son fuarda Honda cb125R çok iyi bir çıkış yakaladı, tabi bu modeller biraz geriye atıldı fakat ondan daha az bir performansa sahip değil. Özellikle sıfır alacaksanız 17,600 tl’lik haziran 2020 fiyata bayilerde bulabilirsiniz. Üstüne plaka, ruhsat, vergi, sigorta gibi ek fiyatları düşünerek bayii yolunu tutun. Bu arada CB125R’ı seviyorsanız üstüne 9.000 tl kadar ek para eklemeniz gerekiyor. Yani tercih edenler için ayrıntılarını diğer model olarak aşağıda belirtiyorum.

 

YAMAHA YBR 125

Sınıfının en iyilerinden yakıt tüketimi cimrisi, gidişi ve teknolojisi diğerlerinden bir adım önde ama fiyatı diğer 125cc’lere göre pahalı. Parça fiyatları biraz tuzlu, o yüzden bazı motorcular 125cc Honda motorlara ilgi gösteriyor. Dayanıklılığı konusunda hiç şürhesiz ikinci el ybr125’ler bile iyi fiyatlara satılıyor. Görünüşü naked motorlara benziyor ama o bir commuter. Bakım yapmasanız dahi sizi üzmüyor, çok sorun çıkartmıyor. Evladiyelik cinsinden bir modeldir.

Honda CB 125E

honda-cb-125e

Hava soğutmalı 125cc‘lik alınabilecek ideal bir motor ama teknolojisi biraz eski ve motorcular arasında CBF‘den sonra alınabilecek motor olarak geliyor ama tercih sırasında biraz gerilerde. Tercihlerde gerilerde olsada keyif alabileceğiniz, uzun yolda sıkıntı çıkartmayan bir modeldir. Parça sıkıntısı yoktur, ikinci eli para eder vekolay satılır cinsindendir.

 

 Honda CBR 125

Ülkemizde en çok tercih edilen motorlar arasında, hem yeni ehliyet alacak arkadaşlara uygun hemde spor modellerinin en güzel renklerine sahip, dolayısıyla tercih edilenlerden biri. Yakıt tüketimi ise tercih edilmesindeki ikinci neden. Parça ve servis maliyetlerinde ise bir numaraya oturuyor.

hondacbr125r2012white

Honda CG 125

Tercih sırasında yer almıyor ama gidişi ve gövde yapısı güzel bir motor, parça, servis ucuz. Yakıt tüketimi diğerlerinden daha az 2,2lt kadar yakıyor ve tutumlu motor olarak geçiyor. Tek silindir ve 5 vites. YBR benzeri ama daha ucuz motor almak isteyenler için tavsiye edilebilir.

honda-cg-125Honda MSX 125 GROM

Küçük boyu onun tam bir gösteri motoru olduğunun kanıtı, düşünemeyeceğiniz hareketler yapmak için kolay sürülmesiyle ünlü Tek silindir, Hava Soğutmalı, 4 vites ve kullanıcısını üzmeyen bir motor.

 

honda-grom-msx125

Honda PCX 125

CBR serisinden sonra en çok satanlardan birisi, kullanıcısı süper memnun çünkü hem şehiriçi hem şehirdışı ulaşımında ve hatta uzun uzadıya geziler için yollarda rastladığımız bir motor. 2tl gibi bir yakıt tüketimi var. Kıvrak ve kullanım kolaylığı motorcu kızlar arasında da çok tercih edilme sebebi.

 

pcx-125-kirmizi-2

Honda Innova 125

Özellikle servis yapanların tercih ettiği bir model dayanıklı ve kullanışlı, hatta bakım yapmadan uzun süre kullanan arkadaşlar var ama genel kullanım çin pek tercih edilmiyor. Benzin tüketimi 125cc’likler arasında en az olanlardan.

honda-innova-125

200cc, 250cc, 300cc racing tavsiyesi

 

 Aprilia RS 125

2 zamanlı, Tek silindir, 6 vites  servis sıkıntısı var ama şehir kullanıcısı iseniz bu spor ama şehirli motoru tercih edebilirsiniz. Ucuz değil ama yapısı ve gidişi ile bu italyan size japonları aratmayacaktır. Yakıt tüketimi diğer 125cc’lerden daha fazla. Servis ve bakım fiyatları diğerlerinde daha fazla.

Aprilia RS4 125

4 zamanlı, Tek silindir, 6 vites servis sıkıntısı baş problem, bir çok şehirde servis yok ama şehir kullanıcısı iseniz bu spor ama şehirli motoru seveceksiniz. Ucuz değil ama yapısı ve gidişi ile bu italyan size japonları aratmayacaktır. Yakıt tüketimi diğer 125cc’lerden daha fazla. Servis ve bakım fiyatları diğerlerinde aha fazla.

KTM RC 125

Süper bir tork, süper gidiş, sert hatlar için bu motoru seçebilirsiniz. Yakıt tüketimde hiç cimri değil, benzini bol bol harcayanlardan. Servis sadece büyük şehirlerde ve sayılı miktarda var. Kullanıcıları vazgeçemiyor. Tek silindir, 6 vites.

ktm-rc-125

Yamaha MT 125

Yeni Yamaha modellerinden görüntüsüyle 600cc’lik bir motoru andıran kullanıcısını yolda ve gidişte üzmeyen motordur. Yakıt açısında diğerleri ile yarışacak kadar yakıt cimrisi ve kullanışlı. Servis ve bakım maliyetleri onu 125cc’ler arasında beşinci sıraya kadar düşürüyor. Tek silindir, 4-subap, 6 vites.

2016-Yamaha-MT125-EU-Matt-Grey-Studio-002

Yamaha N-MAX 125

Yamaha’nın scooter güzellerinden ve Tek silindir, sıvı soğutmalı ve süper torku olan bir motordur. Tanıtımlarını bir çok yerde gördüğümüz ve övgüyü hakeden bir motordur. 100km’de 2,8lt kadar yakıt tüketimi vardır. Bakım ve servis konusunda biraz para harcamanıza neden olabilir.

2015-yamaha-nmax-kirmizi

Yamaha WR 125X

Bu model için sosyal medyada her konuda övgüsünü duyduk. Tek silindir, 6 vites olması, hem yolda hem kros isteklerine birebir. WR 125X Türkiye’de bu modeli farklı egzoz (Tiger ve Aprokoviç egzoz) ile ufak modifiyeler yapıp değiştirenler var. Fiyat pahalılığı yüzünden bu model tercihler arasında 10. sırada. yakıt tüketimi ise 3,1tl.

yamaha-wr125x

Yamaha WR 125R

Türkiye’de Yamaha Kros modellerinde daha büyük gösteren görüntüsüyle farklı satış rakamlarına ulaşmayı başardı. İlerde daha çok satacağını unmduğumuz bir model ama fiyat konusunda biraz tuzlu. Bakım ve servis konusunda ise bildiğiniz gibi biraz daha pahalı. 15 hp @ 9000 rpm.

yamaha-wr125r

 

 YZF R125

Tek Silindir, 6 vites, 14.75 hp @ 9000 rpm. 127kg, Yamaha’nın bu sene R25’ten sonra en çok satanlarından. 250cc’nin fiyat bakımından yanına yaklaşamayan ve yeni başlayıp spor model tutkusuna kapılanlar için iyi bir motor. Yeni yasa bir çok engelide beraberinde getirmesiyle bu modeller daha çok tercih edileceğe benziyor.

2015-yamaha-yzf-r125-race

KTM Duke 125

Tek silindir, 6 vites, 15 hp @ 9500 rpm. KTM’nin başlangıç motorlarından, fiyat yüksek ama bunu hakedecek bir çok yanı var. Duke severler alıp vazgeçemiyor ve satarken gerçekten hüzünlü anlar yaşıyorlar diyebiliriz. Her yola gelebilen gücünü hiç bir şeye değişmeyeceğiniz bir motor, servis ve bakımı zorluklara yol açabiliyor.

Bajaj Discover 125 St

4 valfli, üstten egzantrikli, 4 zamanlı, Hava soğutmalı, yazılanlardan yola çıkarak, hem yakıt cimrisi hem dört dörtlük bir motor olduğunu söyleyebiliriz. Diğerleri ile yarışacak kadar uygun fiyatlı ve tercih ederken düşüneceğiniz ilk motorlardan olabilir. Gidişini videolardan gördüğümüz için tam bir yorum yapamıyoruz.

Mondial MH Drift

Sınıfının en yüksek performansına sahip, aerodinamik yapısı, şık görünümü ile etkileyici ve muhteşem bir motosiklet. Kurye kullanımları da dahil olmak üzere, gençliğin öncelikli tercihi ve adına özdeş hareketlilikte akıcı sürüş deneyimi. Türkiye’de kullanılan tüm ürünler içerisinde, en çok modifikasyon çeşitlemesine sahip, özel bir ürün. Yakıt cimrisi, Servisi bol ve oarçası ucuzdur. Lastik konusunda biraz daha iyi olabilirdi.

Mondial 125 MC Roadracer

125 MC Roadracer, touring sınıfında yer almasına rağmen, cross çizgileri ve seriliğinde bir ürün. Uzun yol, kurye amaçlı kullanım ve günlük kullanımlarınız için (şehir içi ve stabilize yol şartlarına uygun kullanıma yönelik) sınıfının en seri ürünü. Ama Drift modeli daha fazla tercih ediliyor. Nedeni ise kullanıcılarının daha memnun olması.

50cc ile 200cc arası scooter tavsiyeleri

Yamaha YS125

Son çıkan Yamaha harikası, yolların kralı olma yolunda pahalı bir fiyatla çıktı. Çok ilgi çekti. Kullanıcıları mükemmel diye tarif ediyor. Peki ne diyorlar. Yolda bırakmaz, performans delisi diye söz ediyprlar. Tam bir başlangıç motoru. Neyse yamaha neler yazmış bakalım. YS125’in olağanüstü yakıt ve zarif tasarımından etkileneceğinizden eminiz. Sürüş pozisyonunun rahatlığını hissettiğinizde bu hafif şehir içi motosikletin neden akıllı yaşam tarzını benimseyenlerin seçimi olduğunu anlayacaksınız. Yumuşak süspansiyon ile 18 inç jantlar sayesinde akıcı yol tutuşu ve kolay yönlendirme, standart olarak gelir. Ayrıca 14 litrelik yakıt deposu, benzin istasyonları arasında uzun mesafeler kat edebilmenizi sağlar. Fiyat ise 13.150 tl

Honda CB125F

Honda’nın en verimli modellerinden biridir, parçaları dayanıklı ve kısmen şık denebilecek tasarıma sahiptir. Büyük abisi cbf 150’nin kopyası sayılabilir ama dayanıklılık konusunda eline su dökemez. Neyse şimdi 10.750 tl fiyatı ile performansı karşılaştırınca değmeyecek bir motor gibi ama kendi 125cc motorunu 6000 tl’ye satarsan üstüne 5.750 tl gibi bir banka kredisi kalıyor. 2 yıla bölersen ödeyip alırsın. Yakıtta cimri, kolay sürüş ve dengesiyle en iyilerden biridir.

Hava soğutmalı, 4 zamanlı, 2 supaplı, tek silindirli, dengeleme mili ile OHC, gibi bir çok özelliği var. Yeni başlayacaksanız alınır ve zevkle sürülür. Fakat fuarda bize seksi görüntüsü ile hayaller kurduran CB125R bir başka güzel 18.500 tl olmasa daha çok hayal kurabilirdim diyenler oldu. Ama bunu pahalı bulmayıp sıraya girenler var.

Image result for honda cb125f motor fuarı

Honda CB125R

Hani yukarıda CB125F‘i tanıtırken fiyatından bahsettiğimiz naked görüntülü model işte bu. Hayret verici, mükemmel görüntülü, 600cc’lik görüntüsü ile çoğu kişinin hayallerini süsledi. Tamam haklısınız pahalı bir alet ama özelliklerine bakalım. Dayanıklılığını bilmiyoruz, kullanıcı verileri henüz elimizde yok. Yakıt tüketimi 2,3 lt ile 3,2 lt 100 km/h arasında olarak bilgi geldi.

Honda’nın, çok sevilen sport naked konsepti, çarpıcı ve minimal tasarım anlayışına sahip modern ‘Neo Sports Cafe‘ tasarım anlayışı ile yeniden doğuyor. Naked serisinin yeni üyesi CB125R, sıvı soğutmalı 125cc motor ve tamamen yeni bir şasi ile Honda ailesine katıldı. Geliştirilmiş özellikleri arasında LED farlar, LCD gösterge ekranı ve Atalet Ölçüm Ünitesi (IMU) kontrollü ABS bulunuyor.

CB125R‘ın Tüm özellikleri ise aşağıda – fiyatı 18.500 tl 2018 fiyatı verilmişti. Şimdilerde fiyatlar çok değişti. Yeni motosiklet fiyat listelerine buradan bakın

Motor Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, 2 supaplı, SOHC tek silindirli
Motor hacmi (cc) 125cc
Maks. Güç (kW@dev/dak) 9.8 kW @ 10000 devir/dakika
Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 10 Nm @ 8000 devir/dakika
Şanzıman 6 ileri manuel şanzıman
Boyutlar (UxGxY) (mm) 2015mm x 820mm x 1055mm
Dingil mesafesi (mm) 1345mm
Sele yüksekliği (mm) 816 mm
Yerden yükseklik (mm) 140 mm
Yakıt kapasitesi 10.1L
Boş Ağırlık 126 kg

 12 inçlik jantları, ikiz arka şok, ters çatal, çerçeve çeliktir ve farlar, arka lambalar ile göstergeler tümü LED’dir. Minik 5.6-litrelik (1.5-gal) tank ve dairesel farlara sahip.

70’lerin sonlarına doğru geri giderseniz bu motor tam bir küresel fenomendi. Kolayca sökülebilir çatallar vardı, böylece arabanızın bagajına atabilirdiniz. Üç vitesli bir şanzıman, bir santrifüj debriyajı ve 4.5 beygir gücü vardı. Askı stili yükseltilmiş gidonlara sahipti, bu da bir çeşit dayanıklılık gibi görünüyordu ve motoru daha da komik hale getiriyordu. Eğlenceli bir o kadar sempatik bir motordur, geçemeyeceği aralık yoktur. Heryere kolayca park edilir. Honda Monkey 125 trafikte kolay ilerlemek ve kısa sürede bir yere ulaşmak için çok iyi. Ama yüksek sürat ve büyük beceriler beklemeyin. Şunu da unutmamak gerekiyor, bu motor artık bir büyükanne motoru değil. İş yeriniz yakınsa, uzun süre kullanmayacaksanız mükemmel bir seçenektir.

Honda Monkey 125

Bu yıl kırmızı / beyaz, siyah / beyaz ve muz sarı / beyaz renkleri ile satılacak.

Kymco X-Town 125i

Dayanıklılığı ile birçok kişinin gözdesidir fakat kullanıcısı olup binenler yağ konusunda sıkıntılı olduğunu ve şehiriçinde fazla yaktığını belirtmişler. Siz facebook grubunu bularak kullanıcılarına danışarak almanızda yarar var. Daha doğru bilgi vereceklerdir.Şehirden ilham alınarak tasarlanan “KYMCO X-Town 125i”, şehrin hızına yetişmenizde en büyük yardımcınız olacak.KYMCO X-Town 125i’nin pratikliği sayesinde şehir içinde yoğun trafiği aşmak ve gideceğiniz yere zamanında varmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.KYMCO X-Town 125i; 125 cc hacmindeki tek silindir, 4 zamanlı, 4 supaplı SOHC, sıvı soğutmalı, güçlü motor bloğu sayesinde şehir içinde duraksamaksızın yol alma olanağı sağlıyor. Sıvı soğutmalı motor yapısı ile motor ısısını daha uzun süre ideal ısıda tutarak daha uzun ve verimli sürüşler sağlıyor.
KYMCO X-Town 125i’nin gövdeyle bütünleşik farları scooterinizin tasarımını pekiştirirken bütünleşik bir ışık dağılımı ile daha net bir görüntü elde etmenize olanak tanır. Gövdeye entegre LED sinyalleri ve arka stopları ile görünürlüğünüz maksimum düzeye çıkarılarak aydınlatmanın akü üzerindeki yükü azaltıldı.Teleskopik konumlandırılmış ön süspansiyonu yoldan gelen titreşimleri daha iyi elimine ederek sürüş konforu arttırıldı. Arka süspansiyonunda kullanılan 5 kademeli ayarlanabilir arka amortisörü sayesinde sürüş konforu ve hakimiyeti sürücüye bırakıldı.

Kaymaz ve su geçirmez kumaştan üretilen KYMCO X-Town 125i’nin selesi, iki kademeli yapısı ile sizin ve artçınızın konforunu maksimum düzeye çıkarıyor. Ayrıca geniş sele altı bagajı sayesinde eşyalarınızı güvenli ve zahmetsiz taşıyabilirsiniz.Sol ön panel üzerine konumlandırılmış, küçük eşyalarınızı ve elektronik cihazlarınızı koyabileceğiniz, içerisinde 12V’lik direkt usb güç çıkışı bulunan torpido gözü sayesinde elektronik cihazlarınızı kolayca taşırken şarj edebilirsiniz.Güvenliği arttırmak ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı kontağı korumak için anahtar kilidi özelliği bulunmaktadır. Ayrıca ön iç panelde konumlandırılmış benzin deposu koruma kapağı sayesinde dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı önlem alındı.Ön tekerlekte dalgalı tek fren diski ve arka tekerlekte kullanılan dalgalı tek fren diski; kombine CBS fren sistemi ile desteklenerek güvenle yavaşlamanızı sağlar ve daha kısa mesafede durmanıza olanak tanır.Şehirden esinlenilerek üretilen Kymco X-Town 125i ile şehrin hakimi sizsiniz.

Mondial RX1i Evo Motosiklet

Motor Bloğu
125 cc hava soğutmalı, , 4 valf enjeksiyonlu (EFI) motor yapısına sahip RX1i Evo, etkin gücünü hissettiriyor.
Gösterge Paneli
RX1i Evo LCD gösterge paneline konumlandırılan digital hız göstergesi, yakıt göstergesi sağ/sol sinyal ikaz lambaları, digital saat ve uzun far göstergesi mevcuttur.
Egzoz
Euro 4 normlarına uygun egzoz yapısı ve dekoratif egzoz kapağı ile artçı yolcuların egzozdan gelen sıcaklıktan etkilenmeleri engellenmiştir.
Sele
RX1i Evo kullanıcılarının, konforlu ve ergonomik sürüşleri için dizayn edilmiş sele yapısı su geçirmez ve kaymaz özelliklidir.
Aydınlatma ve İkaz Lambaları
Gövde krenajı ile uyum sağlanmış, aydınlatma kapasitesi güçlendirilmiş ön farlar dikkat çekici şekli ile göz alıcı hale getirilmiş. Aynı zamanda trafikte fark edilirliği arttırılmıştır.
Ön Disk Fren
Kombine Fren Sistemine (CBS) sahip RX1i Evo ile anı frenlemelerde güvenle durabilirsin.
Arka Port Çantalar
Genişletilmiş daha büyük hacme sahip arka port çantalar ile yanına almak istediğin eşyaları taşıma kolaylığı sunar.
Yakıt Deposu
14,5 lt lik yakıt hacmi ile yolculuğun uzun süre kesintiye uğramadan devam eder.
Koruma Barı
RX1i Evo’da bulunan koruma demiri anı düşmelerde seni ve motosikletinin karenajını korumaya yardımcı olur.
Siperlik
RX1i Evo’da bulunan ön siperlik sürücünün yolculuk esnasında rüzgardan daha iyi korunması ve sağlıklı sürüş keyfi yaşaması sağlanmıştır.
Ön Süspansiyon
RX1i Evo’nun ön amortisörlerinin yol tutuş özelliği ve performansı tamamen kullanıcının rahatı ve konforu düşünülerek tasarlanmıştır.

Alınır mı alınmaz mı konusu ise biraz değişik, kimi alınır çok güzel derken, sakın almayın diyenlerde var. En iyisi siz facebook sayfasından kendi grubunu bularak kullanıcı deneyimlerine göre karar verin.

Yuki TN125-E Motosiklet

Yuki markası her fuarda pek ilgi gösterilmeyen bir stand konumunda fakat dayanıklı motosikletler ürettiği konusunda bir çok kişinin tercihi durumundadır. Özellikle 125cc ve 100cc motorlar konusunda iyi satış rakamlarına ulaştıklarını sanıyoruz. Bu motosikletiyle alakalı deneyimlerimize göre yolda bırakmaz ve az yakan bir motosikelt, parça ve servis sıkıntısı yok.

Motor Tipi : Tek Sil., Dört Zamanlı, Üstten Egzantrikli Balansörlü, Hava Soğutma
Motor Hacmi (cm³) : 135  cc
Silindir Çapı x Stork  : 56.50 x 53.80 mm
Sıkıştırma Oranı : 9.8:1
Yakıt Sistemi : Karbüratör
Maksimum Güç  : 9.2/9000
Maksimum Tork :  11.0/7000
Ateşleme Tipi :CDI
Şanzıman :  Manuel / 5 Vites
Boyutlar (UxGxY):  2025mm×775mm×1095mm
Tekerlekler Arası Mesafe :  1265mm
Yakıt Tankı Kapasitesi :  14L
Ağırlık : 119 kg
Maksimum Taşıma Kapasitesi :  161 kg
Frenler Ön/Arka : Disk / Disk
Tekerlek Ölçüsü Ön :  2.75-18
Tekerlek Ölçüsü Arka :110/80-17

Hero Glamour 125 CC

9.2 HP Motosiklet Son derece dayanıklı olduğu söyleniyor ve parça, servis sıkıntısı yoktur deniliyor. Fakat kullanıcılar kolay satamadıklarından şikayetçiler. Ama kullanıcıları ağır bir teknik sorundan bahsetmedikleri için makina hakkını vermiş diyebiliriz. Teknik özellikleri aşağıdadır.Yakıt tüketimi ise 1,6 lt ile 2.20 litre olarak belirtilmiş.

Teknik Özellikleri

Motor Hacmi 149.2 cc
Motor Özelliği Tek Silindir, 5 vites, Hava Soğutma
Motor Gücü 9.2 hp @ 7000 rpm.
Tork 10.35 Nm @ 4000 rpm.
Ağırlık 129 Kg.
Sele Yüksekliği 790 mm.
Yakıt Kapasitesi 13.6 Litre + 1L Rezerv
Ön Fren 240 mm Disk
Arka Fren Kampana
Ön Lastik Ebatları 2.75 – 18
Arka Lastik Ebatları 3.00 – 18

KYMCO X-Town 125i

125 cc hacmindeki tek silindir, 4 zamanlı, 4 supaplı SOHC, sıvı soğutmalı, güçlü motor bloğu sayesinde şehir içinde ve trafikte güvenilir yol tutuş sağlıyor. O lastiklerle mi diyorsanız hemen değiştirin, michelin city grip alın veya pirelli scooter lastiklerine geçin. Michelin lastikleri daha yumuşak ama 2 yıl içinde sertleşip tutuşu azalıyor. Ama ben 15bin km yaparım bu zamanda derseniz o lastikler yeter size. Arka amortisör ayarlanabiliyor. Kademeli yapmışlar ve konforunuzu artırıyor. Sıvı soğutmalı motor yapısı ile motor ısısını daha uzun süre ideal ısıda tutarak daha uzun ve verimli sürüşler sağlıyor. Benzin kapağı korumalı ve sol ön panel üzerine konumlandırılmış, küçük eşyalarınızı ve elektronik cihazlarınızı koyabileceğiniz, içerisinde 12V’lik direkt usb güç çıkışı bulunan torpido gözü sayesinde elektronik cihazlarınızı kolayca taşırken şarj edebilirsiniz. Satışı orta düzeyde ve dayanıklı bir yapıya sahip. Kullanıcıları memnun.

 

HERO IGNITOR 125 CC

ENJEKSİYONLU MOTOSİKLET, Bu motosiklet konusunda kullanıcıları çok bilgi paylaşmamış. Dayanıklı ve seri bir model olduğu belirtilmiş. Parça ve bakım ucuzluğu konusunda iyi olduğu söylenmiş. Yani bilgi için biraz daha fazla araştırma yazısı yazılmalı. Kullanıcı arkadaşlar Hero ignitor hakkında bilgi eklerse seviniriz.

Subscribe
Bildir
172 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

A2 ehliyet ile 600 cc, A ehliyetle sınırsız, A1 ehliyetle 250 cc’ye kadar, M ehliyet ile 50cc’ye kadar kullanılabilir kısa ve net bilgi

16 yasındayım ehliyetime uygun spir tarzı motorlar hangileri acaba?

A1 ehliyetim var boyuma uygun kullanabileceğim (cbr125r dışında) motorlardan birkaç örnek verebilir misiniz (1.60)

O zaman Sen Naked Alacaksın MT – 125 Ve KTM Duke 125 Olabilir.

Msx kısa boylular için çok uygun

Boyuma uygun motor hangisidir bilgilendirirseniz sevinirim 16yaşındayım 1.75 boyum var

[…] Başlangıç motoru spor model ve tavsiye istiyorsanız linke bakın – http://www.motosikletsitesi.com/125-cc-motor-tavsiyeleri.html yok ben başlangıç yaptım zaten diyorsanız – 250 cc ve 300cc motor tavsiyelerine […]

Kısa boylu insanlar mı duke tercih ediyor… anlamadım

16 yaşında aprilia rs 125 kullanabilirmiyim

Yamaha mt125 mi tavsiye edersiniz yoksa yamaha yzf125 mi

125 cc motor
125 lik motor markaları
125 cc motor fiyatları
125 lik motorlar fiyatları
125cc motor sahibinden
125cc motor ehliyeti
125cc scooter

tüm önerileri bulmak için buradan yararlanabilirsiniz, elinize sağlık, o kadar çok örnek paylaşmışsınız 2 gündür inceliyorum, sonuna varmak ancak bugünü buldu.

google’da aratınca 125cc motor ve tavsiyesi ilk önce sizin site çıkıyor, zaten 90bin kişinin girmeside bu yüzdendir

Kardeşim yeni kanuna göre a1 ehliyeti 11. 1 kilowatt yani 11 beygire kadar kullanabilecek miş ben yzf r125 alıcam ama o 14 beygir gücünde çevirmeye yakalanmam ceza yermiyim yada bişey derler mi

11Kw 15 hp ediyor zaten

[…] dolduranlar ehliyet kursuna giderek almak için başvurabilirler. A1 Ehliyet Motorları ise bu linkten bakılabilir (önerileri ve tavsiyeleri) ve inceleyebilirsiniz. A1 ehliyet yaşı yukarıda […]

Teşekkürler elinize sağlık

Bizi haberdar edin lütfen, emailimiz sizde var

Benzin, Vergi, Sigorta + Ek vergiler

Eninde sonunda alacağım bende bir motosiklet

Herkesin bir tarzı var

Eyvallah güzel yazı

Yazılar güzel, teşekkür

Neden olmasın

16 yaşında başlangıç olarak sıfır motor mu almam iyi olur yoksa ikinici el mi?

ikinci el al, mesajı geçen sene yazmışsın belkide çoktan alıp biniyorsundur. iyi sürüşler

Ekpiman önerisi istiyorum, spor model, mont, kask, eldiven, dizlik, bot ama sonra alıcam

LS2 vector kask, axxis model kasklarda güzel, cms kasklara bak bütçene göre alırsın. Mont venom, dizlik iyi olsun zandona al, bot en uygun fiyatlı rockwell markalarda var. Eldiven için revit, spidi, vexo yine bütçene göre alabilirsin.

Suzuki GSX R125 nasıl bi motor

Bir motosiklet gurubumuzu sitenizde paylaşabilirmiyiz.

Fotoğraf gönderebiliyormuyuz size

GÖnder hemen yaıynlıyorlar

Bir 125cc sürücü olarak 250cc motora geçmek istiyorum, nedir öneriler

Benzin artmasa artık diyenler

Spor kask için 1400 tl kadar param var ne alabilirim.

Benzin artmasa artık diyenler

Benzin zammı son bulsun gönüller aşka doysun

Spor kask önerisi istiyorum, 1300 tl bütçem var

Forum kanalınıza üye oldum, teşekkürler yazıcam

16bin tl Spor motosiklet önerisi istiyorum.

Forum kanalınıza üye oldum, teşekkürler yazıcam

Touring için motor giyim tam ekipman tavsiyesi verin, yeni aldım

Yazılar güzel, teşekkür

Benzin artmasa artık diyenler

Nevşehirde kışları zor geçiyor o yüzden aldığım 250 cc cbr için lastik önerisi istiyorum.

600cc spor motosiklet için hangi ehliyet gerekiyor?

Fotoğraf gönderebiliyormuyuz size

Kros kask tavsiyesi verecek var mı?

Ekipman tavsiyesi istiyorum, naked model, mont, kask, eldiven, pantolon

Motor almaktan vazgeçenler +1

Ek bilgi için email göndersem?

Naked model, mont, kask, eldiven, pantolon tavsiyesi lütfen

Kros kask tavsiyesi verecek var mı?

LS2 kros kaskkara bak, ucuz ama dayanıklıdır

Başka Yazı Yok

172
0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol