Merhaba Dünyalı Biz Dostuz
Merhaba Dünyalı Biz Dostuz

Uzun süredir, motosiklet markalarına ilişkin pek çok internet sitesi üzerinde yayımlanan birtakım yazılar büyük bir ilgi odağı olup merak uyandırıyordu. Her ne kadar okuyucu bir noktaya kadar bu tip yazılıp çizilen şeylerin kendi içerisinde bir iddia taşıdığı düşüncesine kapılsa da bu noktada asıl önemli olanın yazılanların okuyucuya ‘motosiklet’ ruhunu ne denli yansıttığıdır. O yüzden gerçekten “Merhaba Dünyalı Biz Dostuz” hem de yakından tanışıyoruz.

Öte yandan motosiklet bir arabadan, bisikletten farklı olarak kendisini kullanan kişiyle, yani sahibiyle bütünleşir. Artık onun parçası olur. Dolayısıyla onun üzerine yazılan şeylerin de bir bütünlüğü olmalı. Yani bu dünyadan uzak olmamalı. Motosikletlere ilişkin kaleme alınanlar genellikle insanların iki şeyi enteresan bulduğu ile ilgili. Biri “farklı” olanı, diğeri “ilk” olanı.

Tıpkı satın aldığımız diğer şeyler gibidirler esasında. Fakat bur noktada dikkat çekmek gerekir ki motosiklet kendi sahibiyle parçalanamaz bir bütünken diğer şeyler sadece satın alındığı şekilde kalabilir ve ruh ile bütünleşme imkanı bulamazlar. Sonuç olarak ilk ve farklı olana tapınma meselesinin de yine ‘farklı ve ilk’ olanın çizdiği sınırlar doğrultusunda formunu bulduğunu söyleyebiliriz.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here