Doğru Bir Motosiklet Montunun İçeriği

4
1014

Motosiklet hayranı ve tutkunu olanlar bilirler, her an bir sürprize gebedir. Bu olası sürpriz durumları kabul etmek ve tedbir almak gerekir. Yapılması gerekenlerin başında da trafik kurallarına uymak gelirken, aynı zamanda seçilen motosiklet kıyafetlerinin kaliteli ve koruyucu olmasına dikkat etmek de önemlidir.

Doğru Bir Motosiklet Montunun İçeriği

Motorcycle-Apparel
Motorcycle-Apparel

Bu anlamda özellikle koruyucu montlara dikkat etmek gerekir. Yaz veya kış fark etmeksizin koruyucu montların kesinlikle CE belgesine sahip olması gerekir. Dirsek, omuz ve sırt bölgelerinde koruma olmayan montlar ve CE belge sertifikasına sahip olmayanları almamak gerekir. İyi bir mont, iyi bir fiyat demektir ancak, hayata kast edebilecek bir kaza anında korunmak daha da gereklidir. Bu nedenle motorcuların paraya biraz olsun kıyarak, kendi güvenliklerini düşünmeleri daha eftal bir hareket olabilir.

OVERLORD TEXTILE JACKET
OVERLORD TEXTILE JACKET

Kışın özellikle montların rüzgar ve su geçirmez olması gerekir. Motor sürüşünde rahatsızlık duymamak adına, su geçirmezlik özelliğini sağlayan montlar temin edilmelidir. Bunu için gore-tex veya sheltex mont tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Dikişlerinden, ceplerine kadar suyu geçirmeyen ve tutmayan montların tercih edilmesi gerekir. Motor kazalarına mahal vermemek adına, motorcunu uygun şekilde kıyafet giymesi gerekir trafikte motorize ekiplerin karanlıkta ne kadar parlak duyduklarını hiç fark ettiniz mi? Bunun sebebi üzerlerindeki motor montlarının parlıyor özellikle, fosforlu olması geliyor.

OVERLORD TEXTILE JACKET
OVERLORD TEXTILE JACKET

Karanlıkta veya kapalı havalarda u özellikli bir mont, fark edilebilirliğinizi sağlamak adına önemlidir. Bu nedenle mont alımında bu kıstası gözden kaçırmamanız gerekir. Kışın soğuk ve sert rüzgara karşı dayanıklı bir mont tercih edin. Üşümek ve donmak, sürüş keyfini ve kalitesini düşürür. Buda olumsuz kazalara neden olur. Monttunuz iyi ise, her şey daha güzel olabilir.

Facebook Yorumları

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here