1. Anasayfa
 2. Haber

RUROC EOX Kaskı Piyasaya Sürüldü

RUROC EOX Kaskı Piyasaya Sürüldü
0

İngiltere merkezli Ruroc firması, yeni premium full face – tam kapalı kaskı EOX’u piyasaya sürdü.

RUROC EOX özellikleri

Ruroc serisinin yeni amiral gemisi, premium modeli
• ECE 22.06 ve DOT Sertifikalı
• Hafif QUAD-MATRIX karbon kompozit kabuk
• Optimum aerodinamik performans için şekillendirildi
• Yeni tasarlanmış aletsiz vizör mekanizması
• 6 yüksek akışlı havalandırma ile ayarlanabilir hava akışı
• “Sağ Kişiselleştirilmiş konfor için “Fit” formülü
• Sınıfının en iyisi 215° görüş alanı
• Yeni Cardo Mesh sistemi de dahil olmak üzere yeniden tasarlanmış entegre iletişim

RUROC EOX Kaskı Piyasaya Sürüldü

Yeni nesil darbe koruma teknolojilerini kullanan EOX

Hem ECE 22.06 hem de DOT sertifikalarına uygun olarak birinci sınıf güvenlik standartları sunuyor. Hem güvenlik hem de konfordan ödün vermeyen Ruroc kask, gücü, esnekliği ve genel darbe performansını artırmak için Kevlar, Naylon ve Fiberglas ile güçlendirilmiş T300 karbon fiberden yapılmış yepyeni Dört Matris Karbon Kompozit kabuğunu tanıtıyor. Sonuç, Ruroc’un bugüne kadarki en hafif ama en sağlam karbon kompozitidir.

RUROC EOX Kaskı Piyasaya Sürüldü

Ruroc, yenilikçi reaktif polimer teknolojisini, darbe ve dönme kuvvetlerine karşı koruma için EOX’un tavan döşemesine ve ayrıca gelişmiş enerji emilimi için kombine çok yoğunluklu EPS ve EPP darbe astarına kusursuz bir şekilde entegre etmek için RHEON™ ile bir kez daha işbirliği yapıyor.

RUROC EOX Kaskı Piyasaya Sürüldü

OPTİMAL PERFORMANS VE KONFOR

Ruroc’un ikonik kask tasarımını yepyeni bir biçimde yeniden tanımlayan EOX, özellikle aerodinamik, termal ve akustik performansı geliştirmek üzere tasarlandı. EOX kabuk tasarımı, ATLAS 4.0 Track ile karşılaştırıldığında %37 oranında geliştirilmiş açısal hız büyüklüğü ve gürültüde %2 azalma ile dengede dramatik bir iyileşme sağlayan yeni bir spoyler, kesintisiz vizör entegrasyonu ve akıcı hatlara sahiptir. ATLAS 4.0 Carbon ile karşılaştırıldığında termal hava akışında %110’luk bir iyileşme oldu.

Ruroz EOX kask donanımına yeni bir standart getiriyor.

Kask geliştirme sırasında Ruroc, yüzlerce sürücünün kafasını ölçtü ve “doğru uyum” formülünü mükemmelleştirmek için düzinelerce farklı dolgu düzenini, yoğunluğunu ve astar malzemesini test etti. Sonuç olarak, EOX, kişiselleştirilmiş bir uyum için standart olarak ekstra yeni ‘ince hatlı’ yanak pedleri setinin eklenmesine ek olarak, ince bir profili korurken uyumu optimize eden üç kabuk boyutunda sunulmaktadır.

ATLAS 4.0 ile aynı sınıfının en iyisi çevresel 215° görüş alanını koruyan EOX’un vizörü, hareket halindeyken zahmetsiz vizör değişikliklerine olanak tanıyan yeni tasarlanmış aletsiz bir mekanizmanın yanı sıra panoramik görüşler sunar. Vizörün dış yüzeyinde çizilmeyi önleyici bir kaplama bulunur ve iç tarafta, vizörün kutunun içinde standart olarak gelen, birinci sınıf Pinlock 120XLT ek parçasıyla birlikte Pinlock uyumlu sabitleme parçaları bulunur.

Havalandırma söz konusu olduğunda, EOX, kask boyunca ayarlanabilir hava akışı için en az altı adet optimize edilmiş havalandırma deliği ve kanallı bir EPS astar sunar. Dış kabuğun akıcı çizgileriyle uyum içinde çalışan havalandırma delikleri, genel konfor için yüksek akış yoğunluğu sunar ve hem çene havalandırması hem de üst havalandırma, eldivenlerle kolayca çalıştırılabilir.

CARDO TARAFINDAN GÜÇLENDİRİLEN SHOCKWAVE MESH İLE KESİNTİSİZ BAĞLANTI

Sürekli bağlantılı bir dünyada Ruroc, markanın yeni tasarlanmış ve optimize edilmiş Shockwave sisteminin yanı sıra tamamen yeni Shockwave Mesh sisteminin isteğe bağlı eklentisiyle EOX sahiplerine daha fazla seçenek sunuyor , önde gelen kablosuz iletişim uzmanları Cardo Systems ile birlikte geliştirilmiştir.

Üstün iletişim ve bağlantı arayanlar için Cardo destekli Shockwave Mesh, Cardo destekli, ses mühendisliği Harman Kardon’daki ses uzmanları tarafından yapılan tamamen yeni ve özel bir Shockwave Mesh ses sistemi sunuyor. Artık sürücüler, çok önemli olan ECE 22.06 derecelendirmesini de koruyan tam entegre bir sistemden, bir mil kadar bağlantı aralığıyla 15’e kadar arkadaşla bağlantı kurabiliyor.

Cardo Systems‘deki iletişim uzmanlarıyla birlikte çalışmak, Ruroc’un Cardo’nun uzun menzilli Dinamik Örgü İletişimi (DMC) teknolojisini Shockwave platformuna entegre etmesini sağladı ve böylece 15’e kadar sürücünün WIFI veya mobil sinyale bağlı kalmadan bağlantı kurmasına olanak tanıdı. Shockwave Mesh, entegre çıkarılabilir pilin yanı sıra standart olarak gelen yedek pille birlikte 12 saatin üzerinde oynatma ve konuşma süresinin yanı sıra USB-C aracılığıyla yalnızca 30 dakikada hızlı şarj etme olanağı sunuyor.

Shockwave Bluetooth, üstün bağlantı arayışında olmayan sürücüler için bağlantı ve müzik için hâlâ uygun, ayrıca Harmon Kardon ve tam kask entegrasyonu içeren daha temel bir sistem sunuyor.
EOX’un estetiğini ve aerodinamiğini tamamlayacak şekilde kaskla birlikte geliştirilen ve tasarlanan hem yeni Shockwave Mesh hem de Bluetooth Shockwave sistemi, belirlenmiş, sürücüye göre optimize edilmiş bir konumda EOX’a sorunsuz bir şekilde yerleşiyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Harley davidson sportster ve şehiriçi yamaha xmax kullanıcısı, motosikletsitesi.com yazarı

Yazarın Profili
Paylaş