50 cc Motor Nedir? | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
1 sene ago
574 Views

50 cc Motor Nedir?

50 CC motor, günümüzde son derece yoğun bir şekilde tercih edilen motor türlerinden bir tanesidir. Motosikletlere yönelik her geçen gün artan talep 50 cc motorlara olan talebin de artmasına neden olmaktadır. Eğlenceli ve keyifli bir motor sürüş deneyimi yaşamak isteyen motosiklet tutkunları söz konusu motorlara sahip olarak bu sürüşün tadını çıkarabilirler. Peki, 50 cc motorun avantajları nelerdir? Tercih ederken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

50 CC Motor Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehir içi yolculukta kusursuz bir deneyim yaşamak istiyorsanız 50 cc motosikletleri tercih edebilirsiniz. Zamandan tasarruf elde etmenizi sağlayan söz konusu motor çeşidi, güvenilir bir şekilde kullanılabilmektedir. Hem erkeklerin hem de kadınların talep gösterdiği bu motorları tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Şimdi gelin söz konusu noktaları hep birlikte inceleyelim.

 • Bir motosiklet bayisinden 50 cc motosiklet satın alımı yapabilirsiniz. Ancak söz konusu motosiklet bayisinin güvenilir bir şekilde hizmet verdiğinden emin olmalısınız. Aksi takdirde satın aldığınız motosiklette bir problem çıkması durumunda karşınızda bir muhatap bulamayabilirsiniz.
 • Bir motosiklet bayisinden çeşitli işlemleri tamamladıktan sonra motosiklet ile ilgili tüm parçaların eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.
 • Motosiklet bayisinde ki işleriniz bittikten sonra notere giderek söz konusu motoru üzerinize almanız gerekmektedir. Bu sayede sizin adınıza 49 cc’lik bir araç olduğuna yönelik ruhsat çıkartılır.

50 CC Motor Ayrıcalıkları

Yukarıda da bahsedildiği gibi 50 CC motosikletler son derece yoğun bir şekilde ilgi görmektedir. Bunun nedenleri söz konusu motosikletlerin sunduğu ayrıcalıklardır. Söz konusu ayrıcalıkları gelin hep birlikte inceleyelim.

 • 50 cc motosikletlerin sigortası yoktur.
 • 50 cc motosikletlerin vergisi yoktur.
 • 50 cc motosikletleri B sınıfı ehliyete sahip olan kişiler kullanabilirler.
 • 50 cc motosikletler, muayenesi 0 bir şekilde alınması durumunda muayene 3 yıl sonra yapılabilir.
 • 50 cc motosikletlerin muayenesi 2 yılda bir yapılır.
 • Söz konusu motosikletler küçük ve kullanımı kolay olan motosikletlerdir. Bunun yanı sıra kısa mesafeler için son derece uygun olan bu motosikletler ile eşsiz bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.
Yorum Ekle

2 yorum

 • Orcun dedi ki:

  Kardeşim 50 cc ler hemen hemen aynı hepsi

  Bazı firmalar cc yi direk yüksek yapıp 50 cc diye satıyor…

  80 km yol yapacaksan şayet direk 100 cc ye yükselt öyle bin yoksa 50 cc iken kanser verem sebebi bi ışıkta felan durdunmu kalkmak źulüm oluyor…
  Yakıta gelince km ye ne yakıyorlar tam bilmiyorum ama bende dragon vardı depoyu fulluyordum ortalama 450 500 km ye yakın yol yapıyor…
  Ama arora zorro 50-30 diye bi model var geçen satan biri çok meth ediyordu 100 125 cc lerle aynı ayarda diyordu cg tipi…
  Onuda değerlendir trafikte kullanacaksın malum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları