Nereye gidiyorsan sadece oraya bakma

1
546

Hayır nereye gidiyorsan oraya bakarsan asıl sorun budur, belli bilgi birikimi olan motorcular sadece gideceği yöne değil her yöne bakmayı ihmal etmez.

Nereye gidiyorsan sadece oraya bakma

motosikletle dönüş
motosikletle dönüş

Hedef tespit, yol hakkında bilgi, köşeleri dönerken etarfta neler olup bittiği bilmek önemlidir. Zemin, çukur, trafik senin yolda bakman gerekenler listesinin başında gelir.

Küçük hayvanlar, canlılar, çocuklar yolda dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir. Ne olacağını tahmin etmek yol güvenliği ve kişisel güvenlik açısından önemlidir.

“Kısa süreli bakışlarınızı ve görüşünüzü hızlandırmak, geliştirmek için el hareketleri ile önceden çalışma yapabilirsiniz.”

Nasıl mı? 

Parmağınızı yukarı kaldırın omuz mesafesinden biraz daha fazla sağa ve sola götürün, bunu yaparken görünüzle takip edin. 10 kere bu hareketi yapın, sonra parmağınızı omuz hizasından aşağıya doğru indirin görünüzle takip edin şimdi tekrar sağa ve sola götürün yine götürürken gözünüzle takp edin. Bu sizin dikkat noktalarınızı geliştirmenizi ve yolda giderken görüşünüzün hızını ve dikkatinizi artıracaktır.

eller
eller

Belli bir süre sonra bu alıştırma size görüş üstünlüğü ve görüş hızı katacaktır. Hedef tespitiniz kolaylaşacak yola dikkatiniz artacaktır.

 

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here