Motorcu adam sporcu adam

3
936

Motorsiklet sahibi biri için aslında spor hayatın her anlamında yer alıyor. El, kol , bacak çalışmalarını sürekli yapıyor zaten. Sebebi ;

Sürekli trafikte akışkan bir hayatın içinde oluşudur. Sürekli gas pedalı, frenler , ayağı yere koyarak trafikte durup kalkmalar motorcu adam yani aslında hep dinamiktir. Arabasına binip koltuğa gerilip sadece vites değiştirip bir kaç pedala basan insanla kondisyonu kesinlikle aynı değildir. Araba bir nevi hantallıktır oturduğun yerden bir kaç hareketle binlerce kilometre gitmeniz mümkündür.

Burada hemen araya girip Yamaha 03GEN-f modeli tamamen asfalt kullanımı için tasarlanmıştır, bu yeni modeli inceleyin. Araba ruhunu bırakıp motor ruhuna dönmek isteyenler için yeni bir alternatif olabilir.

Motorcu adam sporcu adam

En güzel örneği gençken çıta gibiydim 10 yıla yakın arabam var ve sürekli şişlik ve göbek illa ki oluyor. Kalori yok efor yok otur ve gaza bas. Ama motor öyle değil sürekli bir kas grubunu çalıştırır. Eğilip düzelirsiniz kollarınızla keskin direksiyon hareketi ve sürekli yaşamla iç içe ayaklarınız sürekli yerde debriyaj da beliniz sürekli oynar halde yani kısacası neredeyse tüm vücudunuz hareket halinde ve bu çok sağlıklı bir durum her an sıcak vücut kondisyon yüklü bir bedeniniz var.

Motocycles_Derbi_Bikes
Motocycles_Derbi_Bikes

Spor salonuna da ihtiyaç duyulduğunda aslında Lazar Angelov çakması bir vücudunuz bile olabilir. Bu hareketlilik extra refleks gücü ve dikkat geliştirir. İkinci önemli nokta şudur ki en önemlisidir bence trafikte dikkat. Hayatın her anlamında dikkat ve refleks. Motorcu bir adam her an bir araba sürücüsüne göre 10’larca kat daha dikkatlidir ve refleksleri güçlüdür. Araba da sağ sol ayna, dikizler ve en azından içinde oturduğunuz demir çelik gövde olduğu için rahatlık vardır. Dezavantajı dikkatsizlik ve refleks kas tembelliğine neden olur.

Ducati-Motorcycles
Ducati-Motorcycles

Motorcu bir adam daha tektikte daha dikkatli daha reflekslidir. Tabii ki bu hayatının her anına da yansımaktadır çünki en ufak bir dikkatsizlik ve tembel kas hareketi çok ağır sonuçlanabilir. Lütfen hepimiz trafikte dikkatli olalım ve motorcu arkadaşlarımıza biraz daha anlayışlı davranalım. Onlar çok iyi insanlar sadece trafikte biraz daha alan ve saygı bekliyorlar. Ve dünya da motor kazalarının çoğu sebebi motorcunun değil araba sürücü hatalarından meydana gelmektedir.

 

Facebook Yorumları

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here