Köpek Saldırısı

1
1070
Riverside_County_Dog_Bite
Riverside_County_Dog_Bite

Köpeklerin saldırıları genelde ön tekere olduğu bilinmektedir. Küçük bir köpek dahi motorunuzun dengesini bozup sizin düşmenize sebep olmaktadır. Bu vahşi hayvanların avlanırken (geyik veya antilop vs.) hayvanı yere indirme içgüdüsünden kaynaklanmaktadır ve size saldıran evcil bir köpeğin bu temel av içgüdüsünün dürtüsüyle altında kalmak pahasına amacı motoru yere indirmek gerekebilir.

Köpek Saldırısı

Şaka bir yana 250-300kg bir motorun altında kalmanız hiçte hoş olmayacağını söylemek mümkün. Bazı köpekler bilhassa motorları tercih ettiklerini görmekteyiz. Bazıları itfaiye araçlarını ya da postacıyı tercih eder. Eski motorcular köpeklerin ön tekere yaklaştırılmaması gerektiğini bilmektedirler.

A-DOG-ON-MOTORCYCLE
A-DOG-ON-MOTORCYCLE

Köpeklerin nasıl düşündüğünü bilemeyiz fakat davranışlarını gözleyip bunların avantajlarını kullanabilirsiniz. Köpeklerin arasındaki büyük farklılıklar gibi elbette sürücüler arasındaki farklarda büyük olmaktadır. Bazı köpekler oyuncu olduklarından ya da bölgelerini savunma güdüsüyle böyle davranmaktadırlar. Bazıları kötü muameleden ya da eğitim eksikliğinden saldırganlaşmışlardır ama gelip geçenler içi tehlike arz etmektedirler. Vahşi bir köpek ise dişlerini öne çıkarır ve karnından hırlamaktadırlar.

Dogs-On-Motorcycles
Dogs-On-Motorcycles

Ciddi yaralar açabildikleri gibi kuduz mikrobu taşımaları tehlikesi de mevcut olmaktadır. Saldırgan köpekler genellikle sahiplerinin köpeklerine yeterli ilgiyi göstermeyip başıboş saldığı eğitimsiz köpekler grubudur. Zamanla çoğalarak sürüler oluşturmaktadırlar. Başıboş köpek sürüleriyle karşılaşıldığında ise yaklaşmalarına izin vermeden onlarla temasa girmeden uzaktan geri dönmenizi ivedilikle tavsiye ediyoruz. Köpeklerin motora olan ilgilerini veya hamlelerini hangi psikoloji ile yaptıklarını onların beden duruşlarına bakarak anlayabilirsiniz.

Buna göre de hangi taktikleri uygulamamız gerektiğine karar verebilirsiniz. Her şeyden önce köpekler kendi bölgelerinin sınırları konusunda çok hassas olmaktadırlar. Burada köpeklerde mantık olamayacağı için içgüdüler devrede olmaktadır. Başıboş bir köpek 7 metrelik bir alanı kendine bölge seçerse bunun kritik merkezi 2-3 metre olduğunu söylemekte yarar var. İşte biz bu beden dillerini okuyarak onların niyetlerini tahmin edebilmeniz söz konusu olmaktadır.

Facebook Yorumları

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here