1. Anasayfa
 2. Haber

Yamaha, YZF-R1 ve YZF-R1M Sona Eriyor

Yamaha, YZF-R1 ve YZF-R1M Sona Eriyor
0

Yamaha, YZF-R1 ve YZF-R1M Sona Eriyor. Yamaha, YZF-R1 ve YZF-R1M yol modellerinin 2024 itibarıyla Avrupa’daki satışlarının sona erdiğini duyurdu; 2025’ten sonra sadece yarış bazlı modeller mevcut olacak, GYTR performans parçalarının geliştirilmesine ise devam edilecek.

Yamaha, YZF-R1 ve YZF-R1M Sona Eriyor

Yamaha, değişen sürücü ihtiyaçları ve sıkılaşan emisyon düzenlemeleri nedeniyle YZF-R1 serisinin kamuya açık yol modellerinin satışını sonlandıracağını duyurdu. Ancak şirket, R7, R3 ve R125 modellerinin satışına devam edecek.

Yamaha, YZF-R1 serisinin üretimini durdurmayacağını ve geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Şirket, pist kullanıcılarını hedefleyen GYTR stratejisine ve diğer girişimlere odaklanacak.

3 Temmuz’da Jerez’de Valentino Rossi’nin de katılacağı bir pist etkinliği düzenlenecek. 2023 ve 2024 YZF-R1M sahipleri bu etkinliğe davet edilecek.

Japonya’da YZF-R1 ve YZF-R1M’in satışının ne zaman sonlandırılacağı henüz açıklanmadı. Ancak, Niken GT’nin 2024 model yılıyla Japonya’da sonlandırıldığı ve R1 için tip tanımının uygunsuz bir şekilde uygulandığı bilgisi göz önüne alındığında, bu modellerin de yakın zamanda satıştan kalkabileceği düşünülüyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Motosiklet kullanıcısı, blog yazarı

Yazarın Profili
Paylaş