Gizliliğin önemli olduğu günümüzde whatsapp veya messenger gibi uygulamalar birçok kişi tarafından izlenebiliyor olması çok kişi tarafından görünebiliyor olması çok endişe verici olarak karşılanıyor. Gizliliği daha siz mesajı atarken şifreleyen özel uygulamalar ise en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bunlardan birini size tavsiye ediyoruz. İşte o mesajlaşma uygulaması Skype’ın kurucularından Janus Friis, 50 kişilik ekiple “süper gizli” diye nitelendirdiği uygulama. Her platform üzerinden kullanılabilen bu uygulama, tüm mesajlaşmaların süper gizlenmesini görev edinmiş ve uçtan uca şifreleme ile maksimum güvenlik sağlıyor.

Wire • Secure Messenger- ekran görüntüsü

Wire adlı uygulamanın farklılığı, tüm konuşmalarda ‘uçtan uca şifreleme‘ (end-to-end encryption) adı verilen güvenlik sistemine sahip. İlk önce telefondan çıkarken şifreleniyor ve sadece karşıdaki gönderilen kişi tarafından açılabiliyor.

Wire • Secure Messenger- ekran görüntüsü

Başkalarının mesaja ulaşması güçleşiyor. Tabi diğer uygulamalardaki tüm özelliklere sahip sesli, görüntülü konuşabiliyorsunuz. Konuşmalarınız ve telefonunuzdaki bilgilerin reklam şirketlerinin eline geçmesini engelliyor.

Yüksek kalitede ses ise uygulamanın temel unsurlarından.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir