2018’de Sürüş Kalitenizi Zirveye Çıkaracak 12 Tüyo Veriyoruz

2018’de Sürüş Kalitenizi Zirveye Çıkaracak 12 Tüyo Veriyoruz.

1. Yolculuğa çıkacaksanız veya ufak bir gezi yapacaksanız yola gözünüzün dalmaması için uykunuzu tam almalı ve beyaz ekran tabir edilen telefon ve bilgisayarlardan biraz uzak durmanız gerekiyor.

 

2. Seyahatiniz uzunsa benzin almak için mutlaka durmanız gerekecek. Bu yüzden mutlaka montun üst cebine mutlaka bir depo benzin alacak kadar benzin parası saklayın, böylece benzinlikte durma sırasında eldiveninizi çıkartıp, montunuzu açıp, cüzdanınızı çıkartıp, para çıkartıp, benzin ücretini vermek için onca zahmete girmek zorunda kalmazsınız. Uzun yola çıkanlar zaten böyle yapıyordur.

 

3. Uzun seyahatte karşılaşılan bel tutulması, popo uyuşması gibi sorunların en kolay giderilmesi için en kolay yol dinlenmektir. 2 saate bir dinlenmeyi ve sonra yola çıkmayı ayrıca molalarda su içmeyi ihmal etmeyin.

4. Kışın sürmek rüzgarla ve soğukla savaşmak demek. Soğuk ve rüzgardan etkilenmemek için eldiven içliği ve zor durumlarda göğsünüzü koruyacak hem termal hemde rüzgar kesicilerin avantajından yararlanmak en sıcak sürüşü sağlayacaktır.

music video ride GIF by Epitaph Records

5. Mola verdiğinizde esneme ve germe hareketleri yola çıkarken daha dinç olmanızı sağlayacaktır.

stretching GIF

6. Yolunuzu planlamak için google maps veya yol bilgisi gösterme özelliği olan herhangi bir uygulamadan bilgi almayı unutmayın, hem benzin miktarınızı hemde yoldaki zamanınızı her yönüyle görebilirsiniz.

google maps GIF

7. Fazla kahve içmek vücut ritmini bozacaktır yani Kafein asla dostunuz değildir! Bu arada gece sürüşlerinden kaçınmak iyi olacaktır.

8. Yolda sosyal medya molaları vermek ve paylaşım yapmak yolda kaldığınızda size yardımcı olacaklar için bir yer bildirim aracı olarak kullanılabilir.

9. Ayrıca yer bildirimi haricinde ani durumlarda emniyet kuvvetlerine bildirmek için yoldaki tabelaları kullanabilirsiniz. Üstünde sayı olan tabelaları okumayı bilmiyorsanız bilgi için foruma bakın.

motorcycle GIF

10. Sürüş boyunca telefonunuzdan rotayı izliyorsanız mutlaka sesi kulağınıza iletecek kulaklık takın. Ayrıca diğer uygulamalar kapalı olursa şarjı daha uzun zaman size yetecektir. Fakat usb şarj kullanıyorsanız bunları unutabilirsiniz.

mobile GIF

11. Sesli bildirimleri kapatın yolda gelecek bildiriler sizi şaşırtıp yolunuzdaki konsantrenizi bozabilir.

social media facebook GIF

12. Kaskınızın camı açık yol alıyorsanız daha çok susayacağınızı unutmamalısınız. Arkanıza fazla ağırlık almamak iyi bir seçenektir.

iyi sürüşler

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol