Uber trafikten men edilecek! Ya Scotty

by motosiklet
2 sene ago
119 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Bakanlık tarafından paylaşılan verilere göre 2017 yılında yetki belgesi dışında yolcu taşımacılığı yapan 4136 araca ceza kesildi. 2018’in ilk iki ayında ise 1911 araca idari para cezası kesildi. Ancak, Uber gibi servislerde araç sahibi ve sürücü farklı olduğu için trafikten men kararı verilemiyor. İstanbul’da 5000 uber sürücüsü, 3000 scotty kullanıcısı olduğu söyleniyor.

Yapılacak yeni kanun tasarısı ile bu araçların trafikten men edilmesi sağlanacak. Uber ve Scotty gibi şirketlerin kesilen trafik cezalarını ödediği ve hukuki süreçte bazen cezaların iptal edildiği biliniyor. Scotty için ise durum aynı görünüyor. Şimdilik yeni kanun çıkmamış durumda fakat bu taşımacılığın bir süre daha böyle devam edeceği belli oluyor.

Yaklaşık 70 milyar dolarlık değeriyle en büyük taşımacılık şirketlerinden birisine dönüşen Uber, son yıllarda insanların beğenisini kazanan başarılı yatırımlarından birisi. Bu kapsamda yasal sıkıntıların en kısa sürede giderilmesini ve ülkemizde rekabetin kaliteyi artırması için Uber ve Scotty gibi servislerin artmasını diliyoruz.

Eğer bu servisler kapatılırsa Dünya’da bir ilki yaşayan ülke olacağız.
Sizin bu konuda fikriniz nedir?

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , , ,
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments