KTM’den yeni bir platform… Telefon ve Müzik seçeneklerinin yanında cadde sürüşünüzü değerlendiren ve rotanızı her dönüşte kaydeden yepyeni bir uygulama ile karşınızda. Bu uygulama neler yapabiliyor görelim.

KTM’nin akıllı telefon bağlantı platformu KTM MY RIDE, Street’in çok sayıdaki versiyonunda bulunan 2018’deki işlevselliği artırıyor. Telefon ve Müzik fonksiyonları, özel bir uygulama tarafından desteklenen, adım adım navigasyon ve rota planlaması ile destekleniyor.

1. KTM MY RIDE nasıl çalışıyor?

KTM MY RIDE, Bluetooth teknolojisiyle motosikletin elektronik sistemine bağlanan bir mobil cihaz için indirilebilir bir uygulamadır. Mobil cihazı, doğrudan bir ‘kod paylaşımı’ prosedürüyle KTM’ye eşleştirir. Bağlantı daha sonra kontağı açtığınızda ve cihaz yakın mesafede bulunduğunda hatırlanacaktır. KTM MY RIDE aynı kullanıcı profiline sahip farklı KTM’lere bağlanmak için de kullanılabilir.

2. NAVİGASYON için gps’e ihtiyacım var mı?
Hayır. IPhone ve Google Haritalar’daki Haritalar ve diğer bir dizi uydu GPS sistemi gibi KTM MY RIDE Navigation bağımsız bir harita tabanlı yazılım programıdır.

3. Veri nasıl güncel kalacak?
KTM MY RIDE dolaşımda kullanılabilir ancak KTM MY RIDE Navigasyon için özel haritalar bir yolculuğa çıkmadan önce WIFI üzerinden indirilebilir ve saklanabilir. Rotalar daha sonra tekrar saklanabilir ve tekrar kullanılabilir.

4. KTM MY RIDE nasıl çalışıyor?
Telefonunuzda KTM MY RIDE’ı indirip ve tanıtıp KTM’nizle eşleştikten sonra, uygulamanın tam kapsamı, sol pushbar düğmelerinden düğme iterek ve menü seçimleri kombinasyonu kullanılarak keşfedilebilir ve değiştirilebilir. Yolculuğunuza başlamadan önce uygulama seçimlerinizi oluşturmayı ve özelleştirmeyi tamamen destekliyor.

5. KTM MY RIDE Maliyeti nedir ve nereden alabilirim?
KTM MY RIDE iOS veya Android platformları için ilgili uygulama mağazalarından indirilebilir ve bir kerelik satın alma için 8,99 € maliyeti var.


1. KTM MY RIDE NEDİR?

KTM MY RIDE doğrudan aşağıdaki 2018 modelleri ile senkronize olan bir uygulama: KTM 1290 Süper Macera S ve 1290 Süper Macera R

KTM MY RIDE aşağıdaki 2017 modelleriyle çalışmak üzere indirilebilir. (KTM MY RIDE Navigasyon, 2017 Süper Macera motosikletlerinde ücretsiz olarak aktive edilebilir): KTM 1290 Super Adventure S ve 1290 Super Adventure R

2. KTM MY RIDE’ı nasıl bağlayabilirim?
Bluetooth’u bir mobil cihazda etkinleştirerek ve KTM motosikleti için “arama yaparak”. Eşleştirildikten sonra, hem cihaz hem de motosiklet senkronize edilecek ve etkileşime girecektir. Mobil cihaz daha sonra ‘siyah ekran moduna ‘geçebilir. Sol gidondaki düğmeyi kullanarak KTM MY RIDE uygulamasının işlevleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

3. 2017 KTM’niz varsa ne olacak?
KTM 1290 Süper Macera modelleri, KTM MY RIDE’in tüm fonksiyonlarını KTM bayisi aracılığıyla basit ve ücretsiz aktivasyon işlemi sayesinde kullanabilecektir.

KTM MY Ride English

KTM’s smart phone connectivity platform, KTM MY RIDE, available on a large number of its Street range increases in functionality for 2018, with the Phone and Music functions bolstered with turn-by-turn navigation and route planning, powered by a dedicated app.

1. HOW DOES KTM MY RIDE WORK?
KTM MY RIDE is a downloadable app for a mobile device that connects to the motorcycle’s electronic system via Bluetooth technology. You pair the mobile device to the KTM with a straightforward ‘code share’ procedure. The link will then be stored and remembered the next time the you turn on the ignition and the device is within close range. KTM MY RIDE can also be used to connect to different KTMs with the same user profile.

2. WILL I NEED A GPS PROGRAM ON MY PHONE FOR NAVIGATION?
No. Like Maps on iPhone and Google Maps and a host of other satellite GPS systems, KTM MY RIDE Navigation is an independent map-based software program; one with a number of handy features for KTM touring and cruising.

3. WILL I HAVE TO USE DATA ROAMING?
KTM MY RIDE can be used in roaming but special maps for KTM MY RIDE Navigation can be downloaded and stored via WIFI before setting off on a journey. Routes can also be stored and used again later.

4. HOW DO I OPERATE KTM MY RIDE?
After downloading and becoming familiar with KTM MY RIDE on your phone and then pairing with your KTM, the full extent of the app can be explored and changed using a combination of button pushes and menu selections through the left handlebar switches. We fully advocate setting up and customising your app choices before starting your journey.

5. HOW MUCH DOES KTM MY RIDE COST AND WHERE CAN I GET IT?
KTM MY RIDE can be downloaded for iOS or Android platforms through the relevant app stores and costs €8.99 for a one-time purchase.

PAIRING AND BIKE

1. WHAT KTMS SUPPORT KTM MY RIDE?
KTM MY RIDE is an app that directly syncs with the following 2018 models: KTM 1290 Super Adventure S and 1290 Super Adventure R

KTM MY RIDE can be downloaded to work with the following 2017 models (the KTM MY RIDE Navigation facility can be activated for free on 2017 Super Adventure motorcycles): KTM 1290 Super Adventure S and 1290 Super Adventure R

2. HOW DO I CONNECT KTM MY RIDE TO MY BIKE?
By activating Bluetooth on a mobile device and ‘searching’ for the KTM motorcycle. Once paired then both device and motorcycle will be synced and will interact. The mobile device can then be switched to ‘black screen mode’ and stored in a bag or pocket to save power. You can cycle through the functions of the KTM MY RIDE app using the switch on the left handlebar.

3. WHAT IF I HAVE A 2017 KTM?
KTM 1290 Super Adventure models will be able to use the full functionality of KTM MY RIDE thanks to a simple and free activation process through a local and authorised KTM dealer.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments