Giriş Yap
Onlara Ucuz Bize Pahalı 5 Spor Motosiklet

Onlara Ucuz Bize Pahalı 5 Spor Motosiklet

Onlara Ucuz Bize Pahalı 5 Spor Motosiklet

Vergilerden dolayı bir çok spor model fiyatlardan dolayı ulaşılamaz durumda. Pahalılığın üst sınırını yaşadığımız şu günlerde spor motosikletleri 3 katına yakın ücretlere alamıyoruz. Neden! Parası olan alıyor diyenler var aramızda! “Egonomi çok iyi yegenim“, “Yo bence pahalı değil“, “Bak şu arabalara hepsi lüks“, “Herkes yalan söylüyor” gibi lafları bolca duyuyoruz. “Ben hep 50 TL’lik alıyorum” diyen arkadaşa şimdi ne olmuştur bilemiyoruz.

Neyse konumuz “Onlara Ucuz Bize Pahalı 5 Spor Motosiklet

Suzuki GSX250R ile başlarsak fiyatları karşılaştırdığımızda 5000$ gibi bir yurtdışı fiyatı olduğunu görüyoruz. 

Bizde ise ikinci elde satış fiyatı 200.000 TL ile 250.000 TL arasında bir fiyata alınabiliyor. Bu listedeki en küçük cc modeli aynı zamanda para açısından en ucuz spor motosiklettir. Ancak düşük fiyatı veya küçük motoru performansı eksikmiş gibi anlaşılmasın. Küçük Suzuki GSX250R, minyatür spor motosiklet ama farklı estetiği ve çok sayıda yeteneğe sahiptir. Büyük abisini aratmaz.

cw1116 2017 suzuki gsx250r first look image 25

24,7 beygir gücü ve 17,1 fit pound üreten tek silindirli, 249 cc’lik bir motor kullanıyor . Suzuki GSX250 gibi motosikletler, tüm potansiyelinizden yararlanmanıza yardımcı olacağı için bunu yapmak için mükemmel ortaklardır. Evet, LCD gösterge paneli, basit süspansiyon ve artık eskimiş tasarım gibi diğer önemsiz şeyler modası geçmiş gelebilir, ancak bu modelde kullanılabilirlik açısından mükemmeldir.


Yamaha YZF-R25 – yaklaşık 5200$ fiyatla yurtdışında sıfır olarak satılmaktadır.

Bizde ise 2020 veya 2021 modeli ikinci el 220.000 TL ile 260.000 TL arasında fiyatlara satılmaktadır. Sıfır R25 fiyatı ise 217.000 TL olarak belirtilmiş yani tavsiye fiyatından daha yüksek fiyatlara sahip fakat bayilerde bulunmuyor ve bayilerin yüksek fiyat farkları istediği forumlarda konuşuluyor.

Yamaha R25

Piyasadaki en ucuz spor motosikletlerden biri, R1 DNA’sına sahip bir model olarak piyasaya çıkmıştı. R25, yolda veya pistte gerçek bir spor motosiklet hissi vermek için mükemmel bir uyum içinde çalışan mükemmel dinamik bir motosiklet, şasi ve süspansiyona sahip. Beygir gücü, tork ve estetik olarak büyük abilerini aratmıyor.


CFMOTO 250SR adını duyan kişi sayısı az olsa da ülkemizde yer edinmeyi ve adını piyasaya yansıtmayı başardı.

CFMoto 250SR
CFMoto 250SR

Aranılan ve adından söz edilen bir model oldu. CFMoto yeniliklere devam ediyor ve Japon rakiplerine fiyat olarak kafa gösteriyor. 250 SR (Sport Racing ), 249,2 cc hacimli, tek silindirli, 4 zamanlı, sıvı soğutmalı, 20,5 kW güç üretebilen motor bloğu ile benzersiz bir spor yarış motosikletidir. Yurtdışında 3200$ fiyatlara alıcısını buluyor, özellikle Avrupa ve Amerikan versiyonları çok tuttu. Fakat ülkemizde henüz alıcısı az buna rağmen sıfır modeli diğerlerine göre uygun fiyatlı olarak satışa çıkıyor. Bizdeki sıfır fiyatı ise 135.600 TL olarak görünüyor. Piyasada satılabilirliği diğerlerine göre sınırlıdır.


Kawasaki Ninja 400 bu listedeki en pahalı model olarak karşımıza çıkıyor. 

Kawasaki’nin 399cc paralel ikizi, KTM ile aynı ve Yamaha’dan yaklaşık 3 kez daha fazla olan kullanışlı olan yapısı ve 44 beygir kadar gücü ile size keyif verecektir. 157 kg ağırlığında, KTM’den daha fazla ama Yamaha ile aynı seviyededir.

Kawasaki Ninja 400 SE 2023 4
Kawasaki Ninja 400

Yapım kalitesi ve güvenilirliğinde en yüksek notları alan Ninja 400, yine Yamaha ve KTM gibi, birlikte yaşaması çok kolay ama aynı zamanda heyecan verici, büyük motosiklet karakteri ve konforu, inceliği ve harika performansı (199 mph azami hız) ) ve harika görünüme sahip. Kawasaki fiyat listesinde sıfır modeli 357.000 TL civarında satılıyor. Bayi satış fiyatlarını tahmin edemiyoruz. Yurtdışında ise 5500$ ile ABS’li versiyonu 5900$ civarında satılıyor.


KTM RC390 ise yurtdışında 6000$ civarında satılıyor.

2015 KTM RC390
KTM RC390

RC390’ın başarısının sırrı, iyi bir güç-ağırlık oranı , 44 beygir güç üreten tek silindirli motor ve tüm motosikletin 154 kg ağırlığında olmasıdır.

R3 gibi, bir litrelik motosiklet görünümüne sahiptir, ancak çok daha erişilebilir bir fiyata sahip, iyi geliştirilmiş bir şasi ve mükemmel WP APEX süspansiyonu ile keskin yol tutuşu ve tümseklerde esnekliğin en iyi kombinasyonunu sunar. Harika bir elektronik paketi, virajlarda çekiş kontrolü ve ABS içerirken, tek ön diskteki ByBre kaliperi mükemmel bir frenleme hissi ve gücü sağlar. Daha yükseğe monte edilmiş ayak mandallarına sahiptir. Bizdeki sıfır fiyatı 317.000 TL civarındadır. Bayilerde fiyatlar farklı olabilir. İkinci elde spor motosiklet alırken tramer, servis kaydı ve bakımlarına dikkat edin, kazıklanmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok