İçindeki Deliyi Dinle

by motosiklet
4 sene ago
105 Views

Yalnız bir dakika deliyi dinle dediysekte bir yere kadar.  Motosiklet almak ve almamak arasında kalan arkadaşlara sesleniyorum.

Trafiği sürekli izleyeceksin, dün alkollü sürücünün biçip ölüme yolladığı çiftin haberini duymuşsunuzdur. Etraftaki araçlar birer canlı yaratık ve her an size saldırabilir diye düşünüp hareket edin.  3 şerit yandaki araç gelip üstüne çıkabilir gibi düşünürsen nasıl tetikte olman gerektiğini anlarsın.

Yolda aşağıdaki durumla karşılaşabilirsin, belki de karşılaştın.

Adam önünüze kırdı, sizinde ilk gününüzdü, g……..den ateş çıktı, kan pompalandı, sinirler gerildi tam küfür edecektiniz, adam arabadan çıktı sizi dövmeye geliyor. Adam size yumruk attı, siz ona attınız derken adam düştü kafasını yere çarptı hastanelik oldu. Sonuca bak.  Ya da tam tersi oldu siz plakayı bile almadınız yediniz dayakla kaldınız, hem de ilk gün.

Hani içimizdeki deliyi dinliyorduk.

Motor kullanması çok sağlam sinir gerektirir, köprüyü geçmek için öndeki otobüs şoförün telefon konuşmasının bitmesi gerekebilir. Bir de iki şeridi ortalamış giden araç var sen korna çalınca adam bir anda delirip önünde fren yapıp, çek la kenara diyebilir. Veya sen yanından geçince o da senin yanından jilet gibi sürtünerek gecebilir. Deliyi dinle ama bir yere kadar, kullanıp kullanamayacağın sana kalmış.
Bir de bu sıkıntıların hiçbirini yaşamamış olan birileri var içimizde
12 yıldır bir sürücü tanıyorum bu dediklerimin hiçbirine denk gelmemiş, adamın sinirleri alınmış gibi dolaşıyor trafikte, olay çıkacağını anladığı zaman oradan anında sıvışıyor. Bu daha akıllıca bir yöntem denebilir.

Daha İyi Motosiklet Sürüş Hakkında 12 İpucu

Motosiklet sürmeye başlamak için son gününüz bugün, şimdi başla.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , ,
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları