600 cc’ler tarih olurken 500cc ve 300cc’ler onun yerini alıyor

by ahmet.182
4 sene ago
1063 Views

Euro 4 standartları ile 600cc almak isteyenlerin kafası allak bullak oldu. Satıştan kalkması gündeme geldi, artık üretilmeyeceği söylendi. Yani eski 600cc’ler bu piyasada yakında yok satacak ve değerleri katlanacak gibi duruyor. Ama yasak gelirde kullanılması yasaklanırsa bir garajda babadan kalma 600cc gördüğümüzde vaybe diyeceğiz, hayran hayran bakacağız. Bu yüzden 500 cc motosikletler ve 300 cc’lik super sport motosikletler ilerideki senelerde satış rekorlarına doğru koşacaktır.

600 cc
Akla takılan bir kaç soru var.

İlk motor 600 cc olur mu?
Çok beğebilen kompakt Yamaha R6 kelebek kasa, süper ses ve agresif hızlanması ile tanınıyor. Yani bir başlandıç motoru değil ama 700 cc XSR ile başlayanı gördükten sonra ne diyeceğimi bilemiyorum. Büyük cesaret mi aptallık mı? Sİz karar verin. Bence olmayacağı kesin.

Eski Model 600 CC Motor Almak
Eski omdel almak en iyisi ve en akıllısı gibi geliyor. İkinci el bir honda cbr 600 RR motosiklet alınırsa senelerce kullanılır fakat bir başlangıç motoru olarak düşünmeyin. Ama eski model alırken usta veya bilen birine göstermek en akıllıcasıdır. Özellikle ikinci elde yapılan sahtekarlıkları duyduktan sonra herkesi uyarıyorum “lütfen dikkatli olun”

600 cc motor

600cc süper sport karşılaştırması yapalım
Bence hızlanma açısında en iyisi Yamaha R6 ama yolda diğerlerine aynadan bakması açısından fakat burada Honda 600 RR ile hem parça hemde servis olarak Yamha’ya biraz fark atıyor. Nedeni ise Yamha servislerinden kullanıcılar pekte memnun değil bunu ilgili forumlarda ve sikayet.net’te okuyarak doğruladım.

Yani kafadan atma birşey değil. Girip yamaha servis, şikayet filan yazın göreceksiniz. Aslında Honda servislerinden de bir çok kişi şikayet ediyor. Dolu olduklarından ve servis hizmetinin kalitesizliğinden bahsediyorlar. İstanbul’da çok fazla servis var ama nüfusa nazaran ve motorcu sayısına nazaran baktığımızda motosiklet servislerinin bu düzgün hizmet verip işlere yetişemediğini görüyoruz.

500 c motor

600 Motosikletlerin Gerçek Yakıt Tüketimleri Nedir?
600cc bir motosiklet yaklaşık bir 1600cc’lik motora sahip araba kadar yakacaktır. Yani 600cc motosikletin gücü üst seviyelerde kullanıldığında o hız = yakıt olarak size yansıyacaktır. Uzun yolda yaktığı yaklaşık 5 – 6 lt civarındayken bu 7 lt’ye kadar veya hız, performans beklendiğinde bir de trafikte dur kal ile 8lt’ye kadar yakması muhtemeldir.

suzuki gsxr 600

Bakımsız bıraktığınızı düşünmek bile istemiyorum 9 lt’ye kadar yakıt tüketen 600 cc motosiklet görmüşlüğüm var.

Hepinize iyi sürüşler

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , , ,
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

500 cc motorla da yasal olarak 120 km hızı geçemeyecemizi biliyoruz. Fakat insanlar yola çıktığında 140-150-160 ile gidebilecekleri motorsiklet arayışı içinde, haklılarda insanlar bende 150cc motor kullanıyorum uzun yolda işkenceye dönüyor resmen. Motor rahat allah için ama yol bitmiyo kardeşim!!!
Herkesin 250cc 500cc arası motorsikletlere sebebinin biri budur. Zevk için farklı düşünen de olabilir. Şuan bende motorsiklet bakıyorum hayırlısı inşallah

Fotoğraf gönderebiliyormuyuz size

Spor kask önerisi istiyorum, 1000 tl bütçem var

19bin tl’ye kadar spor model önerisi istiyorum

Haber için teşekkürler

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları