50cc motor modelleri

50cc motor modelleri

Motosikletin hız performansını belirleyen çok fazla unsur vardır. Motosikletin hareket etmesini sağlayan temel parça olarak motor, burada önemli bir öneme sahiptir. İçerisinde motorun benzin ve hava karışımını ateşleyerek, enerji üretimini sağlayan silindirler bulunur. Motor sistemi sahip olduğu silindirin hacmine göre belirli bir enerji yaratır. Bu yönden motosikletlerde silindir hacmi motor gücü açısından önemli bir faktör olmakla beraber, farklı düzeylerde silindir seçenekleri piyasada bulunabiliyor. Hangi 50cc motor modellerine hemen bakmalıyım diyorsanız, yazımızı okuduktan sonra karar verin.

50cc motor silindirli motosikletler, piyasada oldukça rağbet gören seçenekler olarak karşınıza çıkacaktır. Türkiye ve dünya çapında birçok ülkede motosiklet üreticilerinin piyasaya sunduğu 50cc silindir hacmine sahip motosikletler, görünümleriyle de birbirlerinden ayrılıyorlar. 50cc silindir hacminin, motosiklete kazandırdığı performans gücü, doğal olarak tasarımda ağır malzemelerin kullanılmamasını gerektiriyor. Markalar bu yönden motorun gücünün optimum performans gösterebilmesi adına, dayanıklı ancak daha yüksek silindir hacme sahip modellere kıyasla bir nebze daha hafif malzemelerle motosikletleri üretiyorlar.

50cc motor modellerinin, detaylarını incelemek için tıklayın

Elektrikli motosiklet modelleri ise şarj ve kullanım kolaylığı yüzünden, daha az masraf çıkartması dolayısı ile artık daha çok tercih ediliyor. Seyahat edebilmeniz ehliyet olmaksızın kolaylaştığından kullanıcıların tercihi oldu. A2 ehliyetiniz, A1 Ehliyetiniz veya A Ehliyet tipinden herhangi birine sahip değilseniz B ehliyetiniz ile kullanabiliyorsunuz. Kullanıcılar tarafından tercih edilen en önemli özelliği ile kısa sürede şarj olma ve kısa mesafelerde elektrikli motosiklet şarj etme istasyonlarının artmaya başlaması, evsel şarj edebilme özelliğinin rahatlığı, her türde yol için kullanım amacınıza uygun oluşları dikkati çekiyor.

Elektrikli motosiklet fiyatlarının hala düşük olması ise en uygun, alınabilir motosiklet modelleri arasında yer almalarını sağlıyor. Elektrikli motosiklet çeşitleri ise almak ve kullanmak istediğiniz uzaklık, şarj kapasitesi ile aldığı mesafe oranında değişiyor. Günümüzde uzun yolculuklarda tercih edilmesede, yakın gelecekte çok uzak mesafeleri aşabileceğimiz modelleri bizlerle buluşturacaklarına eminim.

Bu noktada 50cc motor modelleri görünüm itibarıyla büyük hacimli motosikletlerden farklı olarak minimalist bir tarzla bizlerin gönlünü alıyor. 150 kg veya 250 kilogram ağırlığa kadar taşıyabilen model alternatifleriyle, sevdiklerinizi de yanınıza alarak şehirde keyifli bir motosiklet turuna çıkabiliyorsunuz. Modellerde görünüm açısından farklılık yaratan bir unsur olarak da lastiklerin büyüklüğü ve küçüklüğü öne çıkıyor. 50 cc silindir hacminin ürettiği gücü verimli bir şekilde kullanabilmesi adına motor aksamları da değişkenlik gösteren modellerde lastikler 10 ile 13 inç ölçüleri arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Elektrikli bisiklet modellerinde ise durum çok farklı, kimi hobi ve gezinti için alırken kimi yakın mesafe işlerini halletmek için alabiliyor. Elektrikli bisiklet modelleri çoğunlukla gezi, gezgin bisikletleri arasında yer alıyor. Şarjını doldurmadanda pedalları ile hem şarj edebiliyor hemde gezintinize ara vermeden devam edebiliyorsunuz. Bazı elektirkli bisiklet modelleri için B sınıfı ehliyetinizin olması gerekiyor. 250watt üstü her elektrikli taşıt bir ehliyet yeterliliği gerektirdiği gibi, trafikle beraber sürüyorsanız, trafik kontrollerinde ceza yememek için mutlaka A1 ehliyetiniz olması gerekiyor. Tercih ettikleri modelleri almak isteyenler elektrikli bisiklet seçerken, elektrikli motosiklet seçerken 250watt sınırına dikkat etmesi gerekiyor. Trafik kanununda yer alan maddelerde bu konuda bilgilere lütfen dikkat edin.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap