50cc motosiklet lideri kim?

0
232
50cc motosiklet önerileri

50cc konusunda herkes bir motosiklet markası öneriyor fakat yol tutuşu, sürüş kolaylığı, dayanıklılığı konusunda kimse yeterli bilgiye sahip değil. 50 cc’ye benzin, ehliyet, vergi, sürüş kolaylığı ve kolay park yüzünden ilgi büyük. Hangi modelleri öneriyoruz ve neden öneriyoruz aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Neden 50cc almalısınız, hangi model almalısın

  • İş, ev arası git gel çok yokuş iniş çıkış yok ise almanız gerek
  • Otobana gelmez bu aletler, yol eğimli ise yokuş aşağıya 80 – 90 arasını görebilirler
  • Kilo sürüşte çok etkili, 60 kilo adamla, 90 kiloluk adam arasında gidiş ve yakıt tüketimi farkı olacaktır. Ama bu fark çok değil. Endişe etmeye gerek yok.
  • Hemen hemen hepsi aynı ama dayanıklılık ve yıllarca sürüş istiyorsan Honda, Yamaha, Piaggio, Vespa ve bir kaç iyi markalardan bakmalısın motorunu
  • Sürüşe başladıktan sonra en fazla 1 – 2 sene sonra “gitmiyor bu” dedirtir. Ama sana yavaş gelmiyor ve hala işini görüyorsa devam et.
  • Sigorta yok, vergi yok, az yakar, az gider, frenler eh işte gidişine göre, duruşu var
  • Yaklaşık 50cc’de dayanıklılığı ön koşul olarak koymazsan ve 1 yıl sonra değiştireceğim diyorsan Kanuni al, Mondial al

İsterseniz trafik sigortanızı yaparlar ve paranızı alırlar. Neyse 50cc motosiklet’te örneklere geçelim.

 

Yuki QM50QT-6E SNOOPY

Yuki’nin 50cc’lik motosikleti 5,7 litre yakıt deposuyla 300km veya daha çok mesafede sizi üzmeyecektir. İki kişi olmasına rağmen kilolu birisi ile binerseniz çekişi düşüyor.

Asya Polo 50 Motosiklet

Asya Polo 50cc ise pek dayanıklı motosikelt sayılmaz. Asya motor kullanmış biri olarak bu motoru önermeyeceğim. Kapasitesi 6 lt, 340km kadar bir menzile sahip, iki kişi binilince çok zorlanıyor hatta tek kişi bile zor kalktığını söyleyebilirim.

Kuba Fighter 50 Motosiklet

Beygir gücü 3.8, o üzden vururum yokuşa çıkar her çekilde demeyin. Tek kişi ile sorunsuz çıkar ama iki kişi denemeyin. Dolu depo ile 300km üstü bir menzile sahip. Arkanıza alacağınız kişi cüsseli olmazsa sürüşünüz kolay olur yoksa zorlar.

Stmax Milan 50 Motosiklet

Beygir gücü 2.8 ile bu kategorideki en düşük beygirli motosiklet ama parça ucuz ve diğerlerinden daha dayanıklıdır. En büyük benzin deposuna sahip 50cc motosiklet’tir.

 

Örnekler vermeye devam edeceğiz, takipte kalın.

iyi sürüşler

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here