Motosiklet görünce deliye dönen köpekler

1
816
her-köpek-motorcu-sevmez

Tamamen dönen tekerlere duyulan tepkimedir. bazen ses’te etkili olmaktadır. Onlar kimin geleceğini önceden sezme yeteneğine sahipler. Sesleri birbirinden ayırabiliyorlar ve doğrudan saldırabiliyorlar. Hiç ısırmaz denilen köpeğin ayağımı kaptığını hatırlıyorum.

Motosiklet görünce deliye dönen köpekler

Bu konuda ne yapabiliriz. Korkmadığımızı belli etmemek bir yol olabilir. Kollar gevşet gidon rahat herhangi bir zıplamaya havlamaya karşı aşırı tepki vermeden yanından uzaklaşmak yapılacak en iyi şeydir.

Ya uzanıp ısırmaya çalışırsa ne olacak;

1. Sevilay anlatıyor; Mahalle içinde birden çıktı yine karşıma bir köpek, kaçacak bir yerim yok, hızla uzaklaşamadım, yol dar ve köpek yolun tam ortasında. ne yapacağımı bilemedim, düştüm tabi ki. belediyenin kazdığı çukur yere saplandım kaldım. Bir amca kaldırdı beni korkma evladım dedi, ısırmaz.

2. Kutman anlatıyor: Sahil yolunda giderken yol tek şeride düşmüş, yolun sonuna doğru dönemece gelmeden üç köpek var. Bana doğru baktıklarını gördün ben gelene kadar tek bir arabaya havlamayan köpel-kler beni görünce deliye döndü üstüme atlayacaklar sandım ve yandaki arabaya çarptım, neyse ki hızlı değildim ve motorda da arabada da fazla hasar olmadı ama arabadaki şoför beni yeterince korkuttu, elinde demir ile arabadan çıkarak üstüme geldi neyseki köpekler bir şey yapmasın diyeymiş.

3. Cem anlatıyor: Evin sokağına doğru saptım, sapmamla birlikte 3 köpek üstüme doğru hızla koşmaya başladı, bizim mahallede köpek olmaz bunlar nerden çıktı diye düşünürken biri ayağımı kaptı, diğeri diğer bacağımı ısırdı ötekisi yolumu kesti, motordan düştüm, düşünce çok sinirlendim ve köpeklere bağırdım. Karşı kahvedekiler çıktı onlar bizim köpekler birşey yapmaz dedi ama yaptılar dedim, birşey olmaz o kadarcıktan dediler ben hastaneye gittim kuduz iğneleri yedim bol bol. Diyecek bir şeyi yok hakim bey…

4. Burak anlatıyor: Kaza yaptım, havalarda uçtup taklalar attım keç kere, gece zifir karanlıkta sürdüm, in cin top oynarken, ıssız yerlere gittim, gündüz arıların içinden geçtim, 70 bin km yol yaptım motorun üzerinde, beni bu kadar çok korkutup, tedirgin eden başka da bir şey olmadı şimdiye kadar.

Sizde yoruma kendi anınızı ekleyin.

Facebook Yorumları

1 Yorum

  1. Bir keresinde sahil yolunda giderken arkamdan köpek değil de köpekler koşmaya başladı hızımı biraz arttırdım ve yoluma devam ettim arkaya bakarak köpekleri kontrol ederken önümdeki park halinde bulunan arabaya çarpmıştım. Kask hayat kurtarır 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here