Motora karşı çıkan aile nasıl ikna edilir

8
2811
motorcycle family
motorcycle family

Evet, artık zamanı geldi. Yeter kardeşim ya, her “vuuuuuunnnn” diye giden motor sesi duyduğunda cama fırlayıp ancak uzaklaşan sesine bakarken, yolda yaya veya 4 tekerde giderken karşılaşıp derin derin iç çekmekten çok sıkıldın değil mi? O halde şimdi yazınızı iyi oku ve çık ailenin karşısına ve ikna et onları!

motorcycle-elite-daily-600x300

Anne baba sonuna kadar karşı değil mi? Motor lafına bile tahammül edemiyorlar. Biliyorsun seni çok seviyorlar ama! İnsan sevdiğinin çok sevdiğini de sevmez mi? Bence sevmeli dediğini duyar gibiyiz…

Bir düşünün, kuş almak istediğinizde ne yaparsınız. Öncelikle o kafesi salona getirirsiniz. Öylece boş durur ortada. Madem kuş yok bari kafesine laf etmeyin dersiniz. Sonra o kafesin içinde kuşun eksikliğini hisseder salonda görmeyince anne. Gel zaman git zaman içine kuş yerleştirelim artık böyle boş durmasın diye bir boşlukta yerleştiriverir odanıza alırsınız. Daha sonra evin her tarafına girmeye başlar kafesli kuş. İşte sizin kuşunuz da böyle olacak. Nasıl mı? Dinleyin!

motorcycle family photos harley davidson

Alın kaskınızı, takın kafanıza, salonda “vuuuuuunnn” diye günlerce gezin. Gün geçtikçe bu normalleşecektir. Tüm ekipmanları aldıktan sonra ceket ve dizliklerinizle beraber evde bu uygulamayı günlerce yapın. Tabi bu arada gizlice gidilen ehliyet kurusunu aman ihmal etmeyin. Ve bir gün anneniz çiçekleri sularken annenizi memur moduna sokun ve ehliyet ruhsat istemesini sağlayın. Ehliyeti bu şekilde gösterin ona! Ne kadar istediğinizi anlasın! Anlamsız gülümsesin, boşverin…Ama sizin ne kadar istekli olduğunuzu anlayacaktır emin olun.

Motora karşı çıkan aile nasıl ikna edilir

Gel zaman git zaman onlar da anlayacaklar çok sevdiğinin sevdiğini sevmek gerektiğini…Siz de sabredeceksiniz.Bir yıl kadar bir süre geçecek,belki iki… Eninde sonunda size “benim geçliğime benziyorsun, ben de olsam sevdamın peşimden giderdim oğlum” cümlesini kuracaktır. İşte kuş kapana girdi artık. Artık kabullenmişlerdi. İstemeyerek de olsa belli bir süre sonra ciddiyetiniz ve sevdanızın gerçekliğini ortaya koyduğunuzdan, aileniz pes deyip sizin tarafınıza geçecektir.

Ve einde sonunda o motor alınacak, salonda hayalini kurduğunuz ve hayali kullandığınız motoru gerçekten kullanacaksınız.

Bizden söylemesi, denemesi bedava!

Sevgiyle kalın…

Yazar: Yakup Çelik

Facebook Yorumları

Paylaş
Önceki İçerikTVS Apache RTR 150
Sonraki İçerikMotoGP kızları
30 yıllık motosiklet sürüş bilgisi, tasarımcı

8 YORUMLAR

  1. […] Ailelerimiz ise motosiklete karşı duyduğumuz bu arzuyu keşfettiğinde bizi ondan uzaklaştırma çabaları içerisine girmişlerdir. Dolayısıyla yeni yeni bir şeye karşı filizlenen isteklerimiz yavaş yavaş yerin dibini boylamıştır ve bir daha filizlenmemek üzere kendisini öldürmüştür. Bu yüzden sokağa çıktığımızda çoğu yaşını almış bireyin bir anda motor kullanmaya başladığını görürüz. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here