Yolda kimsenin hata yapmayacağını düşünüyorsan sen bir meleksin

0
823

Kimse isteyerek hata yapmaz özellikle yola odaklanmış olanlar hatalarını görürler, bir de hatalarını yaşamadan öğrenemeyenler vardır. Tetikte olmak hayat kurtarır. Bazı tipler ise kazaya davetiye çıkartmak veya size kaza yaptırmak için yola çıkmışlardır. Aşağıdaki örnekler birer örnektir. Tüm driftçiler, korna çalanlar, aragazı verenler için söylenmemiştir.

Hız düşkünü; soluna sağına bakmaz dar görüş ve bakış açısına sahipti. Kimsenin hata yapmasını istemez ve sadece önündeki kısıtla alana bakarak ilerler, diğer hata yapanları uyarır. hatta kavga eder. Hızını yavaşlatırsanız size düşman olur, yol vermenizi ister vermediğinizde size kin duyar. Onun için trafikteki herşey ona bir engeldir ve karşısına çıktığınızda sizi ağıza alınmadık küfürler eder.

Drift sever; Her boşlukta kıç attırmayı hedefinde tutar, kısa aralıklarla pati koyar, yollara gönül koyar, insan hayatına kendi canına önem vermediği gibi trafiğin sorumsuzlarıdır. Hata gördüğünde sizi uyarır, yolunu kestiğinizde önünüzü keser, çarpıp kaçar ama genelleme yaparsak herkesi konu içine alırız. Namuslu adamlarda var içlerinde, hatta özür dilemeyi bilenlerde var ama az rastlanıyor.

Aragazcı sürücü; Hız düşkünü olup, polis gördüğünde soteye çeken tiplerdir. Emniyet şeridi bunlardan sorulur. Girip, çıkar, girip çıkar yolu hızlı almaya çalışırlar. Sinirlendiği adama aragazı ile önümden çekil sesi çakar. Aynadan gördüğünüzde aslında normal görünüşlü ama sinir dolmuş, çarparak yoldan çıkartacak yapısı olduğunu gizleyenler tiplerdir.

Motorcu Düşmanı: Seni yolda çıkartmak için durumu zorlar, hangi şeritte olduğun farketmez gelir arkana yapışır. Motorculara düşmandır. Kadın erkek farketmez, onun olmayan yoldan çekilmeni ister.

Kornacı Tayfa: Arkanda olması gerekmez sen yan şeritte iken bile sana korna çalabilir. Kornası ile rahatsız etsin yeter. Onun için korna çalmak meslek haline gelmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here