Yaz ortasında Kış rotasından geçeceklere 7 hatırlatma

by motosiklet
5 sene ago
57 Views

Bir anda karar verilen bir bölge ve o bölgeden geçerken o dağ arada kalıyor, yaz ortasında kışın ne işi var… Evet Kış değil ama orada kar var, giyime ve sürüşe dikkat etmek gerek bir yer o zaman bazı hazırlıkları gözden geçirmekte fayda var.

Yaz ortasında Kış rotasından geçeceklere 7 hatırlatma

1. Kılığınızın şıklığı tamamen ikinci planda olmak üzere mümkün olduğunca tek ve canlı bir renk ile bol reflektörlü bir kıyafet tercih ediniz ve görünürlük kötü havada neredeyse tamamen yok olur.

2. Kıyafetiniz mümkün olduğunca ince ve aynı zamanda sıcak tutucu bir kıyafet tercih etmenizi öneririz. Soğuktan korunacağım diye dolma gibi giyinirseniz hareket edemez durumda olursunuz.

3. Soğukta motor kullanmanın en problemli tarafı ise şehir içinde dur kalk trafikte kan ter içinde kalıp sonra uzun yola çıkıp üşümektir ve ter içinde kalmak bir motorcu için en kaçınılması gereken durum. Bunlar sizin tabaka tabaka giyinmeniz gerekmeden sıcak kalmanızı sağlayacak olup ayrıca iç organlarınızdaki sıcaklığın düşmesi kesinlikle hastalanmanızı engeller.

4. Ayaklar için su geçirmeyen çizme olmazsa olmaz bir durumdur.

5. Kaskın buğulanmaması için gerekli önlemleri almanız gerekir ve elektrikli yelek kullanarak içinizi rahatlıkla ısıtmanız söz konusudur.

6. Göğüs ve sırtı sıcak tutmak çok önemli etkenlerden biri olmakla birlikte elbisenizin kol ağzı ve boyun çevresi iyice kapalı olmalı ki vücut sıcaklığınızla ısınan hava dışarı kolayca kaçmasını engelleyebildiğiniz gibi Gore-Tex ve Thinsulate gibi modern malzemeler kullanmak her zaman en iyi malzemelerdendir.

7. Motorda daima yedek bir t-shirt ile eldiven ve çorap bulundurmanızı ve bir balaklava edinin ve tercihen polar fleece olsun ince kask konforunu bozmayan bir şey olmakla birlikte kaskın buğulanmaması için gerekli önlemleri almanız ve kask hava kanallarını iyi tanıyın ve fonksiyonlarını tam algılayın.

Etiketler: , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir