Yağış tüm Türkiye’yi etkisi altına aldı

0
146

Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yağış dalgasının Türkiye’yi etkisi altına alması üzerine başta Trakya Bölgesi olmak üzere tüm yurtta sağanak yağış etkili olmaya devam ediyor.

Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak. Ani sel, su baskını ve yıldırımlara karşı vatandaşları meteoroloji uyardı. Dün İstanbul’da dolu uyarılarını dikkate alan sürücüler otomobillerini battaniye, kilim ve kartonlarla korurken kentte yaşayan vatandaşlar toplu taşıma araçlarına yöneldi. Özellikle motorcuların önlemleri sosyal medyada bir anda yayıldı.

Meteoroloji’nin İstanbul için beş günlük hava durumu şöyle oldu; 28 Haziran Perşembe günü İstanbul’da en düşük sıcaklık 20 en yüksek sıcaklık ise 30 derece olacak. Kentte gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 29 Haziran Cuma günü İstanbul’da en düşük sıcaklık 23 en yüksek sıcaklık ise 27 derece olacak. Kentte gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 30 Haziran Cumartesi günü İstanbul’da en düşük sıcaklık 22 en yüksek sıcaklık ise 29 derece olacak. Kentte gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here