Giriş Yap
WhatsApp Grupları Yasaklanıyor

whatsapp durum

Yeni yasa ile WhatsApp grupları yasaklanıyor. Bir çok kişinin motosiklet gurupları, motosiklet yardım kanalları bu yüzden hükümet tarafından engel yiyecek veya kapatılacak denildi. Henüz bir doğrulama gelmediği için haber niteliği taşımıyor ama Cüneyt Özdemir bugün paylaştığı bir video’da bu şekilde bir başlık atarak gündemine başladı.

Peki gerçekten yasaklanacak mı?

Torba yasa çıkacak denildiği için ve henüz haber olarak bir yerde görmediğimiz için tahminler üzerine bir yazı yazmak istemedik. O yüzden WhatsApp yasaklanacaksa olabilecekler konusunda biraz araştırma ve öngörüde bulunduk.

  1. Dahil olduğumuz guruplar kapanacağı için yolda kalan arkadaşlarımıza yardım edemeyeceğiz.
  2. Guruplar kapanırsa öneri ve isteklerimizi facebook guruplarına yönlendirmek ve bilgi almak zorunda kalacağız
  3. Guruplar yasaklandığında parça alışverişi yapamayacağız
  4. WhatsApp gurupları yasaklandığında yolda kaldım, kurtarır mısınız dediğinizde sadece arkadaşınız varsa ve müsait durumdaysa ulaşabileceksiniz.

Umarız bu yasaklama çok uzun sürmez

iyi sürüşler

İlgili Yazılar

1 Yorum

Azeri Milli  -  12 Nisan 2020 / 12:41 am

Son zamanlarda sosyal medyada dolaşan ‘WhatsApp gruplarındaki yazışmalar takip edilecek’ iddiası, yetkili kişiler tarafından yalanlandı. İddianın gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.
Sosyal medya, günümüzde her ne kadar insanların yaşamına bir renk katsa da aynı zamanda birçok olumsuz yöne de ev sahipliği yapıyor. Bu olumsuzluklardan birisiyse sosyal medyada dolaşan yalan haberler. Sosyal medya, yalan ve yanlış haberlerin kısa sürede binlerce kişiye yayılması için inanılmaz bir fırsat sunuyor.

İşte bu konuda son günlerde bir örnek daha gördük. Sosyal medyada WhatsApp gruplarındaki yazışmaların takip edilerek suç unsurlarının tespitine, yazışmalardaki suç niteliği taşıyan ifadeler nedeniyle işlem yapılmasına olanak sağlayan bir düzenleme hakkında iddialar ortaya atılmıştı.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok