CFMoto Papio’ya Benzer Elektrikli Motosiklet Üzerinde Çalışıyor

CFMoto Papio'ya Benzer Elektrikli Motosiklet Üzerinde Çalışıyor
facebook motosiklet grubu

CFMoto Papio’ya Benzer Elektrikli Motosiklet Üzerinde Çalışıyor, son birkaç yıldır, Honda Grom ve Kawasaki Z125‘in birçok alanda öncülük etmesiyle mini motosiklet endüstrisi gelişti. Daha az bilinen ancak aynı derecede etkili bir mini motosiklet olan CFMoto Papio, yakında tamamen elektrikli bir versiyona sahip olabilir. Motosiklet yayını Cycle World’ün yakın tarihli bir makalesi, Çinli üreticinin yakında çıkacak olan tamamen elektrikli iki tekerlekli motoruyla ilgili ayrıntıları gösteriyor.

CFMoto Papio ise, esasen Çinli üreticinin Honda Grom versiyonudur. Çeşitli pazarlarda satılan bu motosikletin içten yanmalı versiyonu 126cc, hava soğutmalı, tek silindirli, dört zamanlı, 9.3 beygir güç üreten bir motora sahip. Honda Grom, karşılaştırma için, 9.7 beygir gücüne sahip olduğu belirtilmiş.

CFMoto Papio

Tüm söylenenlere göre, CFMoto çok yakında bir elektrikli Papio piyasaya çıkarsa, toplu pazara elektrikli bir mini motosiklet sunmanın eşiğinde görünüyor. Bunun da ötesinde, CFMoto, Papio‘yu belirli bir elektrik mimarisiyle tamamen yeniledi, bu nedenle mevcut bir şasiye bir elektrik motorunu tokatlamak basit bir durum değil. Yeni elektrikli Papio ya da e-Papio ya da CFMoto’nun nasıl adlandırmayı planlıyorsa, yeni bir çerçeve ve güç aktarma organına sahip olsa da, oranları hala geleneksel bir mini motosikletinkine benziyor. Prototipin görünümü de mevcut Papio modeline oldukça benziyor.

Elektrikli Papio, 69.7 x 31,1 x 41,1 inç boyutunda, gazla çalışan muadili ise 68 x 30 x 39 inç boyutundadır. Daha da iyisi, prototip ters ön çatalları ve Brembo ön fren kaliperini sergilediği için elektrikli Papio’daki süspansiyon ve fren sisteminin büyük ölçüde geliştirilmiş olmasıdır. Bununla birlikte, tekerlek boyutu 12 inçte kalıyor ve motosikletin küçülen oranlarını korumasına izin veriyor.

Dökme alüminyum salıncak koluna sahip geleneksel boru şeklindeki çelik çerçeve, bu motosikletin temellerini bir bütçe dahilinde fiyatlandıracak şekilde oluşturacaktır. Çoğu elektrikli motosiklette olduğu gibi, pil, geleneksel bir motosikletteki yakıt deposunun yerleştirileceği yere yerleştirilmiştir. Bu, pili şarj etmeyi kolaylaştırır ve hatta değiştirilebilir bir ünitenin karışımda olduğu anlamına gelebilir. Blue Stone New Power’ın 5kW elektrik motoru, 19 beygir gücünde maksimum güç ve 27 ft-lbs tork sağlar.

Raporlara göre, elektrikli CFMoto Papio yakında Çin’de satışa sunulacak. Bunu yaptığında, şüphesiz elektrikli motosiklet kategorisine hoş bir ek olacak ve CFMoto’nun küresel erişimi göz önüne alındığında, motosikletin dünyanın diğer bölgelerinde erişilebilir olması sadece bir zaman meselesi olacak.

Yorum Ekle

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol