Uygun Fiyatlı Motosiklet Ararken Dolandırılmayın

0
107

Her dönem yeni bir dolandırıcılık şekli bulan ve bir araç için bir çok kişiden kapora alan dolandırıcılar sınır tanımıyor. Hergün fakrklı bir dolandırma yöntemi keşfeden bu dolandırıcılar zaten bir çok siteden ilan bırakarak, aynı aracı pazarlama, kapora alarak kayıplara karışma yöntemini kullanıyorlardı.

Aşağıda göreceğiniz video’da araba dolandırıcılarının nasıl yakalandığını gösteriyor. Bizlerde bir aracı facebook üzerinden paylaşarak, sanki kendi aracıymış gibi pazarlayanlara rastlıyoruz. Gruplarda ve sayfalarda ifşa ettiğiniz kişileri lütfen polise bildirerek yakalanmalarını sağlayın. Bu tip şahıslar motosiklet kullanıcılarınıda dolandırmaktan geri kalmıyorlar.

Video’da, Bartın’da kiraladığı otomobilleri satılık ilanı vererek vatandaşları dolandıran şahıs tutuklanarak ceza evine gönderildi.
Edinilen bilgilere göre 29 yaşındaki O.I. isimli şahıs çeşitli illerden araç kiralayıp, bu araçları ilan sitelerinde satılığa çıkarttı. Otomobillere cazip fiyatlar koyarak vatandaşları tuzağına çekti. Ucuz araba alma hayali ile kendisini arayanlardan kaparo adı altına para toplayan O.I. daha sonra iletişim bilgilerini değiştirme yöntemi ile Mersin, Niğde, Mardin, Kocaeli, Aksaray ve Şanlıurfa illerinde yaşayan çok sayıda vatandaşı dolandırdı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen O.I. nitelikli dolandırıcılık suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi.

kısmen kaynak: haberler, facebook

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here