Giriş YapTaşıt Tanıma Sistemi nedir?

opet otobil tasit tanima sistemi avantajlari

Taşıt tanıma sistemi, araç sahibi olan firmaların araçlarına monte edilen bir cihaz ile otomatik olarak indirimli akaryakıt alımı yapmalarını sağlar. Özellikle Opet Otobil sistemi ile yakıt almaya ek olarak dolum bilgileri taşıtın kilometresi dahil el değmeden müşteriye ulaştırılır. Burada amaç, araç sahiplerinin giderlerini tam anlamıyla kontrol edebilmesidir.

Taşıt tanıma sistemi, araç sahibi olan firmaların araçlarına monte edilen bir cihaz ile otomatik olarak indirimli akaryakıt alımı yapmalarını sağlar. Özellikle Opet Otobil sistemi ile yakıt almaya ek olarak dolum bilgileri taşıtın kilometresi dahil el değmeden müşteriye ulaştırılır. Burada amaç, araç sahiplerinin giderlerini tam anlamıyla kontrol edebilmesidir.

Kredi Kartları ile Ödeme Kolaylığı

Normalde bu tür sistemlere kaydolurken Banka Teminat Mektubu(BTM) ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi(DBS)’ne gerek duyulur. Fakat Opet otobil taşıt tanıma sistemi içerisinde yalnızca kredi kartınızla ön blokesiz bir şekilde sisteme kaydolabiliyorsunuz. En güzel yanı ise birden fazla kredi kartının eklenebilmesidir. Üstelik bu kartların öncelik sıralamasını da belirleyebilirsiniz. Taşıt tanıma sistemi banka kartları hariç tüm kredi kartları ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. İşlemlerinizin güvenliğini üst seviyelere çıkarmak için kartlarınız 1 defaya mahsus 3D secure ile kaydedilmektedir.

Taşıt Tanıma Sistemleri’nin Avantajları

Taşıt tanıma sistemlerinin avantajları açısından en dikkat çekici nokta istasyonda vakit kaybetmeden pratik ve hızlı bir şekilde akaryakıt ikmali yapılabilmesidir. Tüm ödemelerini tek bir noktaya toplu olarak yapabiliyorsunuz. Faturalarda genellikle toplu bir şekilde gönderilir. Bu sayede muhasebe ve idari işlemlerinizin iş yükünü minimuma indirebilirsiniz. Taşıt tanıma sistemi Türkiye genelinde yaygın bir kullanıma sahiptir. Akaryakıt harcamalarının tek merkezden kontrol edilmesini sağlar.

Bu sistemi bünyesinde barındıran pek çok akaryakıt firması mevcut. Ancak Opet istasyonları, içerisinde barındırdığı avantajlar neticesinde işletmeler için çok daha cazip bir tercih olarak öne çıkıyor. Burada taşıt tanıma sistemi işlemlerinizi araç, departman veya filo bazında limitlendirebilirsiniz. Ayrıca araçlarınızın günlük, haftalık ya da aylık ne kadar tüketim yapabileceği konusunda karar verebiliyorsunuz. Ek olarak online yönetim panellerinden araçlarınızın yakıt alımını kapatabilir veya açabilirsiniz. Opet Otobil Taşıt Tanıma Sistemlerinin avantajları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Taşıt Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Araçlarınıza ait bilgiler teknolojik cihazlara yüklenir. Bu cihazlar aracınıza monte edilir. Ardından akaryakıt pompası ile veri paylaşımı yapılır. Bu sayede araçtan inmeden ikmal gerçekleşir. Söz konusu cihazlar genellikle aracın pompa kapağına ya da motoruna monte ediliyor. Aynı zamanda anahtarlık şeklinde de kullanılabiliyor. Araçlarınızda bulunan cihazlar ile ikmal edilen yakıt miktarı ve tutarlar kaydedilerek uydu üzerinden sisteme aktarılır. Aktarılan bu veriler üzerinden faturalandırma işlemleri yapılır. Taşıt tanıma sistemi, araç sahibi işletmelerin yakıt tüketimlerini yönetmeleri ve otomatik olarak akaryakıt almalarını sağlayan gelişmiş bir hizmettir.

Taşıt tanıma sistemi için kullanılan başlıca cihazlar şu şekildedir:

  • Akıllı Anahtarlık
  • Akıllı Halka
  • Taşıt Tanıma Kimlik Ünitesi

Yukarıda listelenen cihazlar içerisinden en sık tercih edilen akıllı anahtarlıktır. Akıllı anahtarlıklar taşınabilir niteliktedir. Ayrıca kilometre ölçümü yapmaz. Araçtan inmeden hızlı ve güvenli bir şekilde akaryakıt ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok