Superbike Aprilia RSV4 / RSV4 Factory 2021

Superbike Aprilia RSV4 / RSV4 Factory 2021

Aprilia RSV4 / RSV4 Factory süper motosikletleri, 2021 modellerinde olduğu gibi sadece birkaç küçük iyileştirme yaptı. Devrim niteliğinde yeni bir şey değil, ancak daha ayrıntılı olarak üzerinde duracağımız ilginç noktalar var.

İlk olarak, Aprilia RSV4 ve RSV4 Factory arasında hala bir fark var, çünkü ikincisi alüminyum jantlara, Öhlins Smart EC 2.0 yarı aktif elektronik süspansiyona ve Brembo Stylema kaliperlere sahip. İkinci olarak, 1099cc V4 motor Euro5 standardı için geliştirildi ve devir aralığında daha fazla güç elde edildi!

Tork da arttı, ancak Aprilia henüz kesin performans rakamları yayınlamadı. Zirvede, güç değişmeden kaldı – tam 217 hp. Ayrıca Aprilia RSV4, en yeni nesil Marelli 11MP ECU ve altı eksenli bir IMU sistemine sahip. Sonuç olarak, bugün eksiksiz bir elektronik paketi halinde geliyor. Elektronik gaz kelebeği kontrolü ile donatılmışken, yeni yazılım motor freni modlarını değiştirmenize izin veriyor. Motor çalışma modlarının sayısı altıya çıkarıldı.

Fabrikadan çıkışta üç mod var (yol ve iki adet şehir için). Üçüncü ise araç sahibi tarafından ayarlanır: ikisi pist için, biri şehir için (ayrıca çekiş kontrolü, ABS, tekerlek kontrolü, motor freni ve daha fazlasını da ayarlar). 2021 Aprilia RSV4 motosikletleri, motosiklete hızlanırken daha iyi denge sağlamak için artık daha hafif ve daha güçlü bir salıncak ile donatılmıştır.

Diğer özellikler: yeni kaplama, hava kutusuna ve bastırma kuvvetine doğru hava basıncını artırır kaportaya entegre kanatlar (önceden çıkarılabilir) yeni gövde kitine uygun modernize yakıt deposu ve koltuk açılı optik RSV4 Factory için iki renk seçeneği, biri temel sürüm için geliştirilerek yenilenmiştir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol