Shark Kask almamak için 12 neden

6
5534

Shark kask gerçekten özel renk ve çeşitleri ile görüntüde güzel ama içi boş bir kask. İçi boş derken aşağıdaki maddeleri okuduktan sonra alıp almamaya karar verebilirsiniz. Bu bilgiler sizlerin facebook sayfalarımıza yaptığınız yorumlardan derlenmektedir.

Shark kask almak veya almamak tamamen sizin elinizde aşağıdaki yazı sadece eleştiriden ibaret’tir.

Shark Motorcycle Helmets - Shark Raw Copact And Light Urban Helmet With Open Face And Full Face Removable System
Shark Motorcycle Helmets – Shark Raw Copact And Light Urban Helmet With Open Face And Full Face Removable System

1. Shark kask sadece görüntüden ibaret bir reklam güzeli
2. Shark kaskların dış kabuğu en zayıf termoplastik malzeme ile yapılmaktadır. Burada bir düzeltme yapmak gerekiyor. Her modeli farklı dış kabuklardan üretilmektedir.
3. Yan parçalar gereksiz şekilde pahalı ve dayanıksızdır. Bir ek; Yan parçalar ayrıca kasktan çabuk ayrılmalı ve kişiye kaza sırasında zarar vermemelidir o yüzden çabuk kırılıp kişiden uzaklaşmalıdır.
4. Devamlı vizör sorunu vardır. Kırılır değiştirmek zorunda kalırsınız. Bunlar kullanıcılardan gelen bildirilerdir.
5. Gözlükle kullanılan Raw modeli ise bir çene korumasına sahip değildir, kazalarda sizi korumayacaktır. O yüzden full face tabir edilen tam kapalı kasklarından tercih edin.
6. S600 modeli hem ucuz değil hemde içinde hiçbir özelliği olmayan bir kask modelidir.
7. S700 modeli ise kendi alanında S600‘den biraz daha iyi alınabilecek kasktır.
8. Kask iç pedleri ucuz malzemeden üretilmiştir nefes alan bir yapısı yoktur. Bu konuda bir çok kullanıcımız bu durumu bildirmiştir. Facebook sayfamızda aratırsanız bulabilirsiniz.
9. Darbe emme ve darbeyi dağıtmak için yapılan testlerde sadece 50km ile yapılan testlerdir ve bunlarda geçer not almıştır. Yani DOT sertifikası alması mümkün değildir. Fakat dediğimiz gibi bunlar kullanıcıları aldıkları en ucuz modeldeki eleştirileridir, her modeli farklı kabuk özelliklerine sahiptir.
10. Çene bağlantısı mikrometrik ve plastik bağlantılı en zayıf kilit mekanizmasına sahiptir.
11. Bir çok modelinde arka ve ön hava çıkış kanalları el ile idare edilemez yani kapatılamaz. Ama bu yağmur geçirir demek değildir.
12. 300 tl’den fazla etmeyecek bir kask’tır ama ortalaması 600 tl’den başlamaktadır. Bu konuda sizden gelen yorumlardan bir derlemedir. Dış kabuğu farklı modelleri için bunlar söylenemez.

6 YORUMLAR

 1. bu yazıyı hangi yazdı
  bu kadar da karalama yapılmaz arkadaşlar
  adamlar her fiyata göre kalite kalite kask yapmış
  moto gp standarlarında kaskları da var shark ın
  özelliklerine göre pahalı olması kötü bir kask olduğu anlamına gelmez
  çokta iyi kask modelleri var
  sadece markalara bakılarak yorum yapılmaz markaların modellerinede bakalım
  başlığı yorum yaptığınız modelleri de belirtecek şekilde değiştirin bence

 2. Bu yazının amacı eleştirmek değil markaya çamurluk atmak. Belliki yazan kişi farklı “duygusal” amaçlarla yazmıs bu yazıyı..

  – Shark markasının diger markalar gibi thermoplast modeli de vardır fiberglass ve carbonfiber modeli de. Hatta patent sahibi oldukları aramidcarbon kasklarıda vardır.
  – Marka raw modelini zaten “açık kask” olarak sunuyor. Acik kasktan cene koruması beklemek hangi mantığa uyar ?
  – Shark S600/S700/ridill modellerinde ilk kırılmaz camı uretmistir. Youtube da yerli cekim videosu bile var. Eleman egiyor bukuyor cam bembeyaz oluyor ama asla kırılmıyor.
  – Çene kayışı mikrometric olan modeli de vardır double d kayış olanıda vardır. Ayrıca her modelinden America icin dot sertifikalı da üretim yapmaktadır. Turkiye ve ab ulkeleri icin ece 22/05 abd ve kanada icin dot sertifikalı uretim yapmaktadır.
  – Darbe emme testi ingiliz sharp testi tarafı dan diger kasklarla ayni sekilde yapilmaktadir. Bu 50 km hiz olayı ne alakadir ?
  – Shark markası yurtdışı fiyatlarına en yakin etiket fiyatları ile Türkiye de satılan nadide marklardandır.
  – Türkiye de hazır ve bol yedek parca stogu olan sayılı markalardandır. Bununla ilgili forum sitelerinde bir cok tesekkur yazısı okuyabilirsiniz.

 3. ben 10 yıllık motosıklet kullanıcısıyım her sene kask degıstırrım 3 senedır shark a sans tanıyorum ama her seferınde husran padların ıcındekı sungerler sondu kask kafamda oynuyor vızor cıkart tak baska bır sıkıntı elınızde kalıyor skwall2 aldım tepsındekı ruzgarlık plastıgı ucup gıttı ısıklı dedık 10 sarjdan sonra calısmıyor bırsuru dert BULASMAYIN !

 4. ben 10 yıllık motosıklet kullanıcısıyım her sene kask degıstırrım 3 senedır shark a sans tanıyorum ama her seferınde husran padların ıcındekı sungerler sondu kask kafamda oynuyor vızor cıkart tak baska bır sıkıntı elınızde kalıyor skwall2 aldım tepsındekı ruzgarlık plastıgı ucup gıttı ısıklı dedık 10 sarjdan sonra calısmıyor bırsuru dert BULASMAYIN !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here