Yeni Benelli 302R Geliyor

Benelli BN 302

Yeni Benelli 302R Geliyor

Şirket, yeniden tasarlanmış 300cc model ile odak noktasını tekrar spor motosikletlere çeviriyor. Benelli daha önce bir 302R yapmıştı (300cc, iki silindirli konfigürasyonunu yansıtıyor) ve eski versiyon bazı pazarlarda satışta kalırken, bu günlerde eski görünümlü bir motosiklet olarak görünüyor. Henüz resmi olarak açıklanmamasına rağmen yayınlanan tip onay belgeleri sayesinde burada görülen yeni sürüm, bu sorunu tamamen yeni bir üstyapı ile çözüyor, ancak altındaki şasi ve motor değişmemiş.

Yenilenmiş üstyapının altında, mekanik, ABS dahil olmak üzere bu mevcut 302S çıplak modele benzer
Yenilenmiş üstyapının altında, mekanik, ABS dahil olmak üzere bu mevcut 302S çıplak modele benzer

Stil, dikey olarak yerleşmiş bir çift farla başlıyor, belki de milenyumun başında Benelli markasının yeniden doğuşunu pazarlayan Tornado Tre’nin tasarımına bir gönderme yapılmış. Işık ünitesi, görsel kütlesini azaltmak ve içindeki LED ışık şeritleriyle sahte hava girişleri oluşturmak için ayrı yan bölümlere sahip olarak eskisinden daha ince görünmeyi başaran bir buruna sahip. Daha aşağıda, yan paneller önceki sürümle hemen hemen aynıdır, ancak yeni grafikler ve alt bölüme siyah renk ile boyanması, öncekinden daha az hantal görünmesine yardımcı olmuş. Bu, eski 302R ile aynı rahatsız edici karışıklık ve kombinasyonunu koruyan yakıt deposu ile benzer bir hikaye’ye sahip. Arkasında, koltuk ünitesi, hem turuncu boyasında hem de düz yüzeyler KTM tipi bir benzerlik oluşturuyor.

Mekanik olarak, motosiklet büyük ölçüde değişmemiş görünüyor. Eski 302R ile aynı çelik boru çerçeveye sahip ve motor hala 300cc paralel ve ikiz. Muhtemelen emisyonla ilgili dahili değişiklikler nedeniyle güç aslında 38 hp’den 35 hp’ye çok az düşmüş, ancak neyse ki yeni karoser de eskisinden daha hafif. Önceki versiyon  ile karşılaştırıldığında 182 kilogramlık (401 pound) tam dolu bir boş ağırlığa sahip. eski versiyonun 190 kilogram (419 pound)’du.

1,410 mm (55,5 inç) dingil mesafesi değişmemiş ve süspansiyon eskisi gibi görünüyor, ancak fren sistemine Bosch 9.1 ABS eklenmiş ve motosiklette kilitlenmeyi önleyici frenleri zorunlu kılan Avrupa düzenlemelerine uygun hale getirilmiş. 125cc. Benelli’nin 2021 ve 2022 için diğer yeni modellerinde olduğu gibi, ABD’de satışa çıkacağına dair bilgimiz yok ama satışa çıkacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap