Uber, 2022 yılına kadar Afrika’da 3.000’e yakın elektrikli motosiklet dağıtmak için Opibus ile ortaklık kurdu

Uber-Opibus-Bike

Afrika’daki başarılı bir pilot programın ardından Uber ve EV geliştiricisi Opibus, kıta genelinde EV’nin benimsenmesini teşvik etmek için stratejik bir ortaklığa girdi.

Anlaşmanın bir parçası olarak Opibus, Uber’in kıta genelinde emisyonsuz sürücülere yönelik artan talebini desteklemek için benzersiz elektrikli motosikletlerinden 3.000’ini sağlayacak.

Opibus, Afrika kıtasının daha sürdürülebilir ulaşıma geçişine yardımcı olmak için elektrikli araçlar geliştiren, tasarlayan ve üreten bir İsveç-Kenyalı teknoloji şirketidir.

Opibus, 2017 yılında İsveç’in en iyi teknik üniversitelerinden birinde bir araştırma projesi olarak kuruldu. Başından beri misyonu, gelişmekte olan pazarlarda elektrikli mobiliteyi uygulamaktı.

Bu, madencilik SUV’lerinin EV dönüşümlerini, enerji depolamayı ve hem elektrikli motosikletlerin hem de yolcu otobüslerinin temel yapılarını içerir – bazıları Kenya’da üretilecek ilklerden.

Uber-Opibus-team

Kasım ayında, Opibus’un bir Afrika elektrikli mobilite şirketi için şimdiye kadarki en büyük fon olan 7,5 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattığı haberini paylaşmıştık. Şimdi, Opibus, ulaşımda bir hane adı olan Uber ile ortaklık kurarak EV momentumunun yükseliş trendini sürdürüyor.

Opibus, Uber’in yardımıyla Afrika’daki varlığını genişletecek
Opibus’un resmi basın açıklamasına göre, yeni stratejik ortaklığı, tescilli elektrikli motosikletlerini kullanan Uber ile başarılı bir pilot programdan çıkıyor.

Başlangıç ​​olarak, Opibus, Uber’e yalnızca büyük miktarda elektrikli motosiklet tedarik etmekle kalmayacak, aynı zamanda Uber, yeni ortağının üretimini Afrika’da daha fazla ülkeye girmek için ölçeklendirmesine yardımcı olacak.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok