Rekor Büyüme Motosiklet Fiyatlarına veya Trafik Sigortasına Yansıyacak mı?

by motosiklet
3 sene ago
58 Views

Yakın zamanda hükümet tarafından 11.1 gibi bir büyüme gerçekleştiği söylendi. Türkiye’de çalışanların %40’ı asgari ücret ile geçindiğini biliyoruz. 2018 yılına gelmeden daha %15 gibi son bir trafik sigortası zammı yapıldı ama büyüme varsa neden yapıldı? 2018’de bunun etkilerini göreceğiz diye bekliyoruz. Hem sigorta, hem benzin fiyatlarında bunun etkileri nasıl olacak?

Benzin 5,60 tl, ortalama 125cc commuter motosiklet 5000 tl ve üstü limit ile başlıyor. 15 kuruş inen benzin fiyatı 1 hafta sonra 30 kuruş artıyor. Bu yaklaşık 20 yıldır aynı şekilde inenler çıkacak diye biliniyor. Yani herkes tarafından öğrenilmiş bir enflasyonik numaraya dönüşmüş durumda.

Asgari ücrette beklentiler 1893 tl seviyesine kadar çıktı. Yeter mi? Yetmez mi? Karar hükümetin. Şimdi Ekonomiye gelelim. Motor fiyatları Euro’ya dayalı olanlarda artmıyor euro cinsinden yükselmedi. Fakat TL cinsinden fiyatlar gelen %20 vergi olarak arttı. Fiyatların her ay başında artmasına alıştık. Her ay Honda motosiklet fiyatlarına, Bajaj motosiklet fiyatlarına, Yamaha Motosiklet fiyatlarına ve BMW motosiklet fiyatlarına bakarak içimizde yeter artık diyorduk. Artık fiyat listelerini takip etmeyi bıraktık.

Ekipman fiyatları Euro ve Dolar kuruna doğru orantılı olduğu için artık sadece taksitli alışveriş yapar olduk.

Şöyle bir soru akla geliyor; Büyümede rekor kırdıysak çalışanlardan ve vatandaşlardan neden fedakarlık yapılmasını bekliyorsunuz? Artık benzin ve Fiyatlar normal düzeyine insin, dolar ve euro insin. İnmemesi için bir neden göremiyoruz. Ya siz?

Kaynak: Onedio, Haberler

Etiketler: , ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir