Ölmeden Önce Görmek İstediğimiz 9 Teknoloji ve Gerçekleşme İhtimalleri

0
943

Ölmeden Önce Görmek İstediğimiz 12 Teknoloji ve Gerçekleşme İhtimallerini gözden geçirdik. Sanırım bu teknolojilerin biraz daha hızlı şekilde hayata geçeceği zamanlarda yapıyoruz. Bir 20 – 30 yıl daha savaşsız yaşarsak bu teknolojileri görüp kullanabileceğiz.

1. Işınlanma mutlaka bulunmalı, hatta bunun çabuk yapılması iyi olur

Bu konu bir çok filme konu oldu, mümkün olması halinde bizi atomlarımıza ayıracak sonrada birleştirerek yolculuk yapmamızı sağladıkları anda hayatın tümden değişeceğini bedenlerin sadece birer hayal olarak kalacağını düşünüyoruz. Aslında uzak ve imkansız gibi görünüyor.

2.  Uçaklar yerine uçan otomobiller geliyor

Bu gerçekten inanılmaz olurdu, uygun fiyatlı olanlardan tercih edeceğimiz zamanlar gelecek ve şunun motor hacmi, bunun uçuş süresi diye bahsedeceğimiz zamanlar çok yakın.

3. Bizler uçan motosikletleri bekliyoruz

https://www.youtube.com/watch?v=yFzDerMqAHc

Uçan arablar ortaya  çıktığında uçan motosikletlerde çıkacaktır, aslında yol olmadan sürmek sınırları zorlayacak ve Dünya dışına kişisel yolculuklar başlayacak gibi görünüyor. Honda veya Yamaha ise buna öncülük edecek gibi görünürken BMW next 100 ile onlardan önce yüksek güvenlikli motosikleti çıkardı. Gelişmeleri beklerden Ruslar uçan motosikletin temellerini attıkları video’yu paylaştı.

4.  Zamanda yolculuk için sabırsızlanıyoruz

Olası görünmüyor, ışınlanma gibi yer değiştirmeyi mümkün kılan bir kural değişimini gerçekleştirdikten sonra bedeni taşımayı başarsalar bile diğer yerde birleştirmeyi başaramayabilirler. hayvan deneyleri ile denemezler umarım. Yakın gelecekte olabilir ama 20 yıl içinde olamayacağını düşündürüyor.

5. Marsta koloni kurulacak

Bu sanki daha yakın bir gelecekte olabilecekmiş gibi görünüyor. Mesafeleri daha hızlı alan ve hızda üst kademeye geçebilecek bir taşıt bulunduğunda koloni hayali de gerçeşleşecektir. Hayaldi gerçek oldu demek için az zamanımız var. Yakında bunu net şekilde görebileceğiz. Hüsranla sona eren bazı uzaya çıkış denemeleri olsa da hataları en aza indirgeyebilecek bazı adımlar atılıyor.

6. Yapay zekalar yerimizi alacak

Bu aslında işin en kötüsü, çünkü bu Dünya’da yoksulluk olurken bilimin kendini geliştirerek başka ruhu olmayan robotik teknolojinin evreni ele geçirmesi demek oluyor. Terminatör serilerindeki tüm olaylar gelecek neslin her anını ele geçirecek gibi görünüyor.

7. Yapay organlar hastalıkları ve engelleri aşmamızı sağlayacak

Şimdilik yapay organları üretmeyi deneme aşamalarından sonra 3d yazıcılarla basılabilir hale getirildiğinde, bir inanılmazı başarabilecekler. Bu tip teknolojiler hem engelleri düzeltecek hemde kuruslu, hastalıklı bölgeleri tekrardan imal edebileceğiz. Bu yakında gerçekleşerek görebileceğimiz teknoloji olarak gelecek. Bunu uzun süre beklememize gerek kalmayacak.

8. Görünmezlik pelerini

Görünmezlik hapı, görünmezlik pelerini, görünmez olmak gibi popüler kültür ile hayal dünyamızı elegeçirmiş olan bir teknolojidir. Bu teknolojiyi ele geçirenlerin pek hayırlı işlerde kullanacağını sanmıyoruz. Ruslar görünmezlik üzerine bir çok çalışma yaptılar ve geçen aylarda bir dedikodu dolaşmaya başlamıştı. Gerçeklerden çok uzak olduğunu düşündüğümüz bu teknolojiiyi bulan kişiler umarız bunu insanlık hayrına kullanırlar. Yakında gerçekleşeceğini sanmadığımız bu teknolojiyi görmek bizlere nasip olmayacak sanıyoruz.

9. Sanal Gerçeklik ise kısmen gerçekleşti

Artırılmış gerçeklik bugün kullanımda Ama bilincimizi tamamen aktaramıyoruz ve içine tamamen girebileceğimiz bir Dünya oluşturamıyoruz. Değişen fizik kurallarına uyabilecek bir akıl yönetimi şu an için mümkün değil ama gerçekleşmesi için bir 15 yıl kadar daha gerekiyor. Aklımızı alacak simülasyonlara hazır olun derim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here