Novus abartılmış yüksek fiyatlı elektriklisini tanıttı

by motosiklet
4 gün ago
33 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Novus abartılmış yüksek fiyatlı elektriklisini tanıttı

Bir buçuk yıl önce Alman girişim şirketi NOVUS, yeni karbon fiber elektrikli motosikletlerinin ilk prototipini tanıttı. Tasarım o zamandan beri daha sağlam bir motosiklet modeline doğru güncellendi, ancak fiyatta diğerlerine göre çok yüksek kaldı.

NOVUS elektrikli motosiklet KDV hariç € 39.900 veya KDV ile € 46.284 fiyatlandırılmış. Daha kolay gelecekse 47.000 ABD Doları ve 54.500 ABD Doları olarakta düşünebilirsiniz. TL fiyatına çevirmeye elim gitmiyor, o yüzden yazmadım.

NOVUS’un şasisi, çatalı ve salıncak kolu tamamen elle yerleştirilmiş karbon fiberden yapılmıştır ve 18 inçlik lastikler de karbon fiber jantlara sahiptir. Tüm çerçeve yalnızca 7 kg (15,4 lb) ağırlığındadır.

NOVUS elektrikli motosiklete güç sağlamak için, 18 kW (24 hp) tepe çıkışa sahip doğrudan tahrikli bir arka göbek motoruna sahip. Bu, 2019’un başlarında gördüğümüz önceki NOVUS prototipine kıyasla neredeyse %30’luk bir güç artışı demek oluyor.

Şirket, motorun bisikleti 120 km / sa (74,5 mil / sa) en yüksek hıza kadar çıkabileceğini ve bisikletin 0-50 km / sa (0-31 mil / sa) 3 saniyelik bir süreye ulaşabileceğini iddia ediyor.

Motor, hem aktif hem de pasif rejeneratif frenleme seçeneğine sahiptir. Birincisi, sol (arka) fren kolu çekildiğinde rejeneratif frenlemeyi devreye alırken, ikincisi, “tek pedallı sürüş” gibi, gaz kolu bırakıldığında devreye girer.

4,3 kWh pil, orta çerçevenin alt kısmına kalıcı olarak takılarak motosikletin ağırlık merkezini düşürür. Akü, 19 kg’da (41,9 lb), motosikletin toplam 75 kg (165 lb) ağırlığının dörtte birinden fazlasını oluşturuyor.

%0-80 arasında şarjın sadece 30 dakika sürdüğü belirtilmiş ve NOVUS, şehir hızlarında maksimum 100 km (62 mil) menzile sahip.

Süspansiyon, önde 90 mm hareket sağlayan bir tek çatal ve arka 110 mm hareketli süspansiyonlu salıncak ile elde edilir. Arka süspansiyon tamamen görünmez ve çerçevenin içine yerleştirilmiştir.

Büyük bir LED ekran, motosikletin ana ekranı olarak görev yapıyor, ancak sürücünün NOVUS uygulaması aracılığıyla akıllı telefonundaki araç bilgilerini görmesini sağlayan ekranın üstüne bir akıllı telefon da yerleştirilebilir. Uygulama aynı zamanda bisikletin ayarlarını değiştirmek ve çeşitli özellikleri etkinleştirmek için kullanılır. Fiziksel anahtar yoktur ve bunun yerine bisikletin kilidi uygulama veya NFC çipi aracılığıyla açılır.

NOVUS, 2022’den itibaren elektrikli motosikletlerini elde üretmeye başlayacak. Bir tane almak için zamanınız ve paranız varsa, şimdiden 1.000 € depozito ile ön sipariş verebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments