14.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

5 Yeni Indian Modeli

5 Yeni Indian ModeliIndian Motorcycles, daha büyük, daha güçlü bir V2 motora, yeni şasiye, modern elektroniklere ve ilginç bir ekipman politikasına sahip beş yeni Indian Scout modelini sunuyor. Beş model, farklı yönelimleriyle farklı türde kruvazör sürücülerine hitap edecek şekilde tasarlandı.

5 Yeni Indian Modeli 2025 yılında gelecek

Yeni Indian Cruiser Scout modelleri, bu ikonik markanın yeni nesli için teknik bir revizyondan geçti. Motor, şasi ve çevre birimlerinde büyük yenilikler içeriyorlar. Yeni Indian Scout’un en önemli parçası, 1250 cc’lik sıvı soğutmalı V-twin motor olan SpeedPlus 1250’dir. Tamamen yeni olmasa da bu motor, önceki 1.133 cc V2’nin revize edilmiş bir versiyonudur; 104 mm artırılmış iç çapı ve 10,3:1’den 12,5:1’e yükseltilmiş sıkıştırma oranıyla. 7.250 dev/dk’da 111 bg’ye kadar maksimum güç ve 6.300 dev/dk’da 108 Nm maksimum tork üreten yeni V2, önceki modellerin 95 bg ve 97 Nm torkunu geride bırakıyor. Yeni Scout’lar artık önceki alüminyum çerçeve yerine klasik çelik boru çerçeveye sahip. Endüstrinin en düşük sele yüksekliğine sahip Indian Scout, güvenli bir sürüş pozisyonu ve çevik, dengeli bir kullanım sunar. ABS tüm ürün gamında standart olup frenleme performansını artırırken, seçili modellerde tek bir düğmeye basılarak kişiselleştirilmiş bir sürüş deneyimi için çekiş kontrolü ve sürüş modları bulunur.

Indian Scout gibi bir Amerikan klasiğini geliştirmek için Indian Motorcycle üç ana alana odaklandı. Öncelikle yeni Scout’un ikonik tasarım DNA’sını koruması önemliydi. Ek olarak model serisi, çeşitli sürücü gruplarının farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlandı. Hafif yapı ve 654 mm’lik alçak sele yüksekliği, çevik bir yol tutuşu sağlamayı amaçlamaktadır. Geliştirme sürecindeki üçüncü öncelik teknolojinin entegrasyonuydu. Sürücü odaklı teknoloji on yıl önce motosikletçiler için bir öncelik olmasa da artık hayati önem taşıyor. 2025 model serisi, sürücülerin farklı fiyat noktaları ve modern özellikler arasında seçim yapmasına olanak tanıyan çeşitli teknoloji paketleri sunuyor. Sıfırdan inşa edilen Indian Scout 2025 platformu, üç donanım seviyesine sahip beş modelden oluşuyor.

Indian Scout Bobber 2025

Indian Scout Bobber, cesur duruşu ve güçlü duruşuyla klasik bobber stilini temsil ediyor. Tamamen siyah renkte giyinen, kısaltılmış bobber çamurlukları ve far maskesiyle Scout Bobber, otantik bobber estetiğine sadık kalıyor. Önceki serinin adını taşıyan tek 1250 Scout modelidir. Bobber tarzındaki tekli koltuk, minimalist tasarımı öne çıkararak yoğun hızlanma sırasında hem konfor hem de kontrol sunar. Bobber’daki SpeedPlus 1250 motor, 101 Scout dışındaki diğer modellere benzer şekilde, belirtilen devirlerde 107 hp ve 108 Nm tork üreterek farklı şekilde ayarlanmıştır. Yalnızca 51 mm hareket mesafesi sağlayan önemli ölçüde azaltılmış süspansiyonu ile Scout Bobber, 649 mm ile Scout’lar arasında en düşük koltuk yüksekliğine sahip olup, erişilebilirlik ve ayırt edici agresif bir görünüm sağlar. Gidon uç aynaları motosikletin temiz ve akıcı görünümüne katkıda bulunur. Sağlam görünüm, geniş lastiklerle (önde 130/60 ve arkada 150/80) donatılmış 16 inç jantlarla tamamlanıyor. 246 kg ağırlığıyla Scout Bobber, yeni Scout’lar arasında en hafif olanıdır.

Bobber 2025
5 Yeni Indian Modeli 65

Indian Scout Classic 2025

Indian Cruiser Scout Classic, klasik tasarım unsurlarını modern Amerikan kruvazör sürücülerinin ihtiyaçlarıyla birleştiriyor. Bol miktarda krom, Indian Motorcycle’a özgü ikonik geniş çamurluklar ve şık boya kaplamasıyla bu motosikletin dikkatleri üzerine çekeceği kesin. Performans açısından Classic, Bobber’la eşleşir, 101 ve Sport Scout modelleriyle aynı solo koltuğu paylaşır ve önde kalın 130/90-16 lastik ve 150/90/150 lastik ile Super Scout ile aynı lastikleri kullanır. Arkada 80-16. Ön süspansiyon 120 mm hareket mesafesine sahip 41 mm teleskopik çataldan oluşurken, arka süspansiyonda 76 mm hareket mesafesine sahip iki adet önceden yük ayarlı ikiz amortisör bulunur.

Indian Scout Classic 2025
5 Yeni Indian Modeli 66

Indian Sport Scout 2025

Indian Cruiser Sport Scout, frezelenmiş üçlü kelepçeler ve Moto gidon gibi özelliklerle öne çıkan sportif karakteriyle Scout serisinde öne çıkıyor. Diğer Scout’larla (101 hariç) aynı motor ayarını, şasiyi ve frenleri paylaşan Sport Scout, öncüllerine kıyasla biraz daha ince frenlere sahiptir. Artık önde 2 pistonlu fren kaliperlerine sahip 298 mm tek disk ve arkada 1 pistonlu fren kaliperlerine sahip 298 mm disk bulunuyor. Konforlu spor koltuk, motosikletin şık tarzından ödün vermeden uzun sürüşler için tasarlanmıştır. Serinin en büyüğü olan 19 inçlik ön tekerlek ve yüksek gidon, Sport Scout’un sportif görünümünü güçlendiriyor. Sürüşe hazır durumda 248 kilogram ağırlığa sahip olan Sport Scout, 13 litrelik deposunu serideki tüm modellerle paylaşıyor.

Indian Sport Scout 2025
5 Yeni Indian Modeli 67

Indian Super Scout 2025 – The long-distance Scout

Indian Cruiser Super Scout standart olarak yan çantalar, telli jantlar, ön cam ve arka koltukla donatılmıştır ve yalnızca tam yüklü olarak mevcuttur. Uzun mesafe yetenekleriyle klasik kruvazör stilini bünyesinde barındırıyor. Yan çantalar geniş bir saklama alanı sağlar ve hızlı açılan bir bağlantı elemanıyla kolayca çıkarılabilir. Ön cam da farklı bir estetik için çıkarılabilir. Lastikleri, şasiyi, motoru ve frenleri ürün gamındaki diğer modellerle paylaşıyor. 268 kg ağırlığındaki Super Scout, yumuşak bir sürüş sağlayacak özelliklerle doludur.

Indian Super Scout 2025
5 Yeni Indian Modeli 68

Indian 101 Scout 2025

Adını ikonik 1928 Scout 101’den alan yeni Indian 101 Scout, 2025 Scout’ların amiral gemisi modelidir. 111 hp ve 108 Nm tork üreten SpeedPlus V2 motoru sayesinde Indian Motorcycle tarafından şimdiye kadar sunulan en güçlü Scout unvanına sahiptir. 101 Scout, 150 mm’lik ön hareket sağlayan 43 mm’lik USD çatal ve 76 mm’lik hareket sağlayan rezervuarlara sahip sırtlama amortisörleri ile tamamen ayarlanabilir bir şasiye sahiptir. Önde radyal 4 pistonlu kaliperli iki adet 320 mm Brembo çift diskli fren ve arkada tek pistonlu kaliperli 298 mm diskle donatılmış olan bu 249 kg’lık makine, yumuşak yavaşlama sağlar. Sport Scout ile aynı lastiklere sahip olan 101 Scout, 130/60-19 ön ve 150/80-16 arka lastiklere sahiptir. Kokpit, ergonomik konfor sağlarken motosikletin agresif karakterini tamamlayan parlak siyah 150 mm’lik yükselticiler, frezelenmiş üçlü kelepçeler ve gidonlarla süslenmiştir. Detaylara gösterilen titizlik 101 Scout yazısında, özel boyasında ve grafiklerinde açıkça görülüyor. Gelişmiş elektronik özellikler ve ekipmanlarla donatılmış olan 101 Scout, en son teknoloji paketleriyle tam donanımlı olarak gelir ve Scout serisinin geri kalanının takip edeceği yüksek bir standart belirler.

Indian 101 Scout 2025
5 Yeni Indian Modeli 69

Indian Scout 2025 donanım çeşitleri

Indian, 2025 model yılı için Scout ailesini üç farklı donanım seviyesinde tanıtıyor. Standart donanım, bütçe dostu bir fiyata temel bir seçenek sunarken Sınırlı donanım, sürücü odaklı ek teknolojiler sunar. Limited + Tech donanım seviyesi, en kapsamlı teknoloji yelpazesine sahip üst düzey seçeneği temsil eder.

  • Standart Donanım: Yeni Indian Cruiser modelleri üç standart donanım seviyesinde gelir: Cruiser Classic, Cruiser Bobber ve Sport Cruiser. Bu modellerin her biri standart olarak ABS, LED ışık teknolojisi ve yakıt göstergesi ile analog ekrana sahiptir.
  • Sınırlı Donanım: Indian Cruiser’ın Sınırlı donanımı, standart özellikleri ek teknolojiyle zenginleştirir. Çekiş kontrolü güvenliği artırırken hız sabitleyici uzun yolculuklarda konforu artırır. USB şarj bağlantı noktası pratiklik katar. Sürücüler gaz kelebeği tepkisini ayarlamak için üç sürüş modundan (Spor, Standart ve Tur) birini seçebilir.
  • Limited + Tech Trim: Sınıfının en iyisi Limited + Tech donanım, Hindistan’da halihazırda bilinen 101 mm’lik yuvarlak dokunmatik ekranı Cruiser platformuna dahil ederek standart ve Sınırlı donanımları bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu ekranda adım adım navigasyon, noktadan noktaya rota planlama, özelleştirilebilir ekranlar, sürüş istatistikleri ve daha fazlasını içeren bir GPS sistemi bulunur. Limited + Tech donanımı aynı zamanda rahat açma/kapama işlemi için Anahtarsız Çalıştırma sistemini de içerir. 101 Cruiser ve Super Cruiser modelleri yalnızca Limited + Tech donanımıyla gelirken Cruiser Classic, Cruiser Bobber ve Sport Cruiser modelleri bu donanımla istenildiği gibi kişiselleştirilebiliyor.

Indian Scout 2025 aksesuar paketleri

Kişiselleştirme her zaman Hintli Cruiserların önemli bir özelliği olmuştur ve yeni Scout modelleri de bir istisna değildir. 100’den fazla bireysel aksesuar, 32 farklı ergonomik kombinasyon ve çeşitli stil seçenekleriyle Indian Motorcycle dört Scout aksesuar koleksiyonu sunuyor. Her Indian Motorcycle aksesuarı ayrı ayrı satın alınabiliyor ve bu sayede sürücüler tam olarak istediklerini seçebiliyor ve motosikletlerini zaman geçtikçe daha da kişiselleştirebiliyor. Dört koleksiyon (Commuter, Overnighter, Stealth ve Open Roads) stil, konfor ve koruma için çok çeşitli aksesuar seçenekleri sunuyor.

Indian Scout models 2025 Fiyatlar Almanya

StandardLimitedLimited +Tech
Indian Scout Bobber15.390 €16.390 €17.390 €
Indian Scout Classic15.690 €16.690 €17.990 €
Indian Sport Scout15.690 €16.690 €17.690 €
Indian Super Scout18.990 €
Indian 101 Scout18.990 €
Motosikletler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz