NIU KQi3 elektrikli scooter, daha az parayla daha hızlı ve daha iyi | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
2 hafta ago
75 Views

NIU KQi3 elektrikli scooter, daha az parayla daha hızlı ve daha iyi

NIU, akıllı elektrikli scooterları ile ünlüdür. Ancak şirket kısa süre önce NIU KQi3 ile elektrikli scooter pazarına farklı şekilde yeni bir ürün ekleyerek girişini açıkladı. Bu, NIU için tamamen yeni bir tür elektrikli scooter olmasına rağmen, ilk modelleriyle zaten bunu başardı.

Piyasada çok sayıda 15-20 mph (25-32 km/s) elektrikli scooter var ve bunların hepsi kabaca benzer fiyatlara mal oluyor. 500-700 dolar arasında bir sürü seçeneğiniz var.

NIU KQi3 elektrikli scooter

Yine de bir şekilde NIU geldi ve aynı fiyata bir elektrikli scooter sundu, ancak çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile bunu başaracağa benziyor.

Rakiplerin diğer elektrikli scooterlarıyla karşılaştırıldığında kesinlikle bir takım benzerlikler olsa da, NIU kendi sihirli gücünü KQi3’e uyguladı ve gösterdi.

NIU KQi3 Pro teknik özellikleri
Motor: 350W sürekli
En yüksek hız: 20 mil (32 km/s)
Menzil: 31 mil (51 km)
Pil: 48V (487 Wh)
Maksimum yük: 220 lb (100 kg)
Ağırlık : 44 lb (20 kg)
Çerçeve: Alüminyum
Süspansiyon: Yok
Frenler: Arka motor freni, ön ve arka mekanik disk frenler
Tekerlekler : 9,5 inç hava dolu lastikler
Ekstralar: Hız göstergesi ve pil ölçerli LED ekran, LED far ve arka lamba, katlama mekanizmasında güvenlik kilidi, çevreleyen reflektörler, son derece ayrıntılı ve tam özellikli telefon uygulaması

Benzer olan nedir? farklı olan ne
Şimdiye kadar gördüklerimizle karşılaştırıldığında, NIU elektrikli scooter birçok yönden büyük bir adım. Ama aynı zamanda, en azından çıplak gözle diğer şirketlere benzeyen sağlam bir temel üzerine kuruludur.

Evet farklılıklar dikkat çekici

Xiaomi ve Ninebot gibi liderlerle karşılaştırıldığında, NIU’nun scooter’ı daha hızlı. KQi3 Sport, hızlarına yaklaşık 18 mil (30 km/s) ile eşleşiyor, ancak test ettiğim KQi3 Pro modeli 20 mil (32 km/s) hızla daha da hızlı gidiyor.

Sonra daha uzun menzil var. Niu KQi3 Pro’mdaki büyük eski 487 Wh pil, 31 mil (50 km) menzile kadar ulaşıyor.

Ayrıca sürüşü daha rahat. Çubuklar daha geniş, gidon daha geniş, tubeless pnömatik lastikler bile daha geniş. Bu, daha konforlu bir sürüşe dönüşüyor çünkü scooter’a dokunduğunuz her noktada ve scooter’ın yere değdiği her noktada daha fazla gayrimenkul var. Ayrıca, scooter’a daha dengeli bir parkur sağlamak için gidonu daha geriye doğru eğdiler. Eğim açısı, oturan scooter ve motosiklet tasarımcılarının kritik olarak gördüğü bir şeydir, ancak ayakta duran çoğu scooter şirketi ya bilmiyor ya da umursamıyor. NIU’nun durumunda, daha büyük araçlardan scooter’larına uygun iki tekerlekli geometri uyguladılar ve stabilite açısından büyük bir fark yaratıyor.

NIU ayrıca çift diskli frenler ve motor freni ile daha iyi frenleme sağlar. Diğer çoğu scooter yalnızca tek bir disk fren ve motor freni sunar.

Ve scooter, diğer herkesin kullandığı 36V sistemine kıyasla 48V elektrik sistemi sayesinde rakiplerinden daha güçlü.

Çoğu scooter size tek bir seçenek sunar (genellikle siyah). NIU, Sport modelinde dört renk seçeneği ve Pro modelinde iki renk seçeneği sunar.

Üstüne üstlük, NIU, scooter durumunuzu kontrol etmenize, performansında değişiklikler yapmanıza ve hatta elektronik olarak kilitlemenize izin vermek için KQi3’ü uygulamalarına entegre etti. Sürüş takibi, geçmiş sürüşlerinizi görüntülemenizi ve scooter’ı her gün veya haftada ne kadar kullandığınızı görmenizi sağlar.

Sport ve Pro modelleri, 599 $ ve 699 $’lık MSRP’ler taşıyor – şu anda ön sipariş döneminde daha da iyi fiyatlandırmalar var.

İki scooter için promosyon fiyatları, açıkçası bu özelliklerde ve bu yapı kalitesi 469 $ ve 529 $’a düşüyor.

Ön siparişinizi Indiegogo üzerinden vermeniz gerekiyor, bu da bazı insanlar için biraz yüksek gibi gelebilir. Ancak NIU, dünyanın en büyük elektrikli scooter şirketlerinden biri cve gelişeceğinin bir kanıtı olarak görülebilir.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları