Motosiklet tutkunu kızlar; Gülsün Ayazalp

by motosiklet
5 sene ago
131 Views

Düşünülenin aksine Türkiye’de ve yurt dışında birçok motosiklet tutkunu bayan bulunmaktadır. Genel tabuları yıkan başarılı bayan motosiklet yarışçıları ve günlük hayatta motosikletinden vazgeçemeyen bayanların sayısı hiç de azımsanmayacak şekilde artıyor. Anket şirketlerince yapılan son araştırmalara göre motosiklet kullanan bayanların oranları geride bıraktığımız yıllara göre artış gösteriyor. Özellikle Akdeniz ülkeleri Fransa, İtalya ve İspanya’da yüzde altı artış göstermiş durumdadır. Bu oran Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde daha da artarak yüzde 8 artışla ABD’yi ilk sıraya taşıyor.

Türkiye’de ise bayan motosiklet kullanıcılarının oranı bir önceki seneye göre yüzde üç artarak Dünya ortalamasının üzerine çıkmış durumda, faal motosiklet kullanan Türk bayanları vasat seyreden tercih düzeylerini üst seviyeye çıkarmayı başarmış gözüküyor.

Türkiye’yi Dünyada Temsil Eden Motosiklet Tutkunu; Gülsün Ayazalp

lkemizdeki motosiklet tutkunu bayanların başını çeken Türk Motor Federasyonunun gözbebeği; Gülsün Ayazoğlu…
Gülsün Ayazoğlu Hollanda/ Waalwijk doğumlu ve spor yaşamına Hollanda’daki motor yarışmalarına katılarak başlamış.
Bayanlar kategorisinde girdiği hemen tüm motokros yarışlarında ülkemize derece getiren önemli bir sporcumuzdur. Motosiklet tutkunu kızlar; Gülsün Ayazalp, Gurbetçi kızımızın ailesi Aydınlı olup Hollanda’da yaşamaktadır.

Motosiklet tutkunu kızlar; Gülsün Ayazalp, Hollanda, Almanya ve Belçika’da Super bike motosiklet yarışmalarını kaçırmayan 29 yaşındaki genç yarışçı Gülsün Ayazalp, beş yıldır pistlerde deyimi yerindeyse asfaltı ağlatıyor. Daha ilk yarışında 2.’lik kupasını alınca kategori bazında üst gruba yükseltilen Gülsün, Türk motosiklet tutkunu kızlara da örnek olarak ilham veriyor.

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mehmet Ali ERB

Ek bilgi için email göndersem bakar mısınız

Hüseyin Altılar

Herkesin bir tarzı var