Motosiklet Satışları %10 Artacak Beklentisi | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
4 sene ago
130 Views

Motosiklet Satışları %10 Artacak Beklentisi hayal oldu

Türkiye’de bu yıl Ocak Mayıs ayları arasındaki 6 ayda 39 bin adet’in biraz üzerinde motosiklet satıldı. Bunların yaklaşık 9 bin adeti Honda, 12 bin adeti Mondial, 8 bin adeti ise Yamaha markaları, geri kalan 10 bin adet ise diğer markalardaki satışlar oluşturdu.

Sadece Mart ve Nisan ayında satılan motosiklet sayısı ise 11 bin adetin üzerinde gerçekleşti. 2015 – 2016 yılı Nisan ayına göre düşen motosiklet satışlarında asıl gerileme Mayıs ayında yaşandı. %30 düşüş olduğu tahmin ediliyor.

Aşağıda sözü edilen satışların 2016 yılındaki adetlerini görebilirsiniz. Bu listeye göre ilk altı ayda %30 gibi bir düşüş var. Bu haber beklenti üzerine yapıldığı için gerçeği yansıtmamaktadır. Satışların düşeceği aşikardır. Daha fazla düşmemesi için yetkililerin ÖTV, KDV ve fiyat bazlı indirimlerle sektörü beslemesi gerekmektedir.

Geçen sene değerlendirmeler böyleydi fakat vergi artışları ve ek vergiler toplamda motosikletlerde %50’nin üzerinde toplam artışa neden oldu. Yeni haberlere göre bu yıl satışlar geçen yıla oranla %40 kadar daha düşük olacağa benziyor. Satış rakamları şimdiden azalmaya başladı. Motosiklet fiyatları her ay artarak 5 yıl önceki satış fiyatlarının yaklaşık %50’si kadar arttı ve devam ediyor.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: , ,
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları