Motosikletiniz Ne Olursa Olsun Uymanız Gereken Güvenlik Talimatları

by motosiklet
9 ay ago
32 Views

Hergün bir kaza, bir yaralanma ile karşılaşıyoruz. Artık yeter dediğimiz yerde bizimde birçok kurala uymadığımız görülüyor.

Motosikletiniz Ne Olursa Olsun Uymanız Gereken Güvenlik Talimatlarını Sizlerle Paylaşmak İstedik.

Kendinizi Kolayca Görünebilir Hale Getiriniz
Parlak, yansıtıcı kıyafetler giyerek, kendinizi diğer sürücülerin görebileceği şekilde konumlandırarak, dönüşlerden veya şerit değiştirmeden önce sinyal vererek ve gerektiğinde kornanızı kullanarak özellikle geceleri kendinizi daha görünür hale getiriniz.

Kişisel yeteneklerinizi aşacak şekilde motosiklet kullanmayınız veya durumların izin verdiğinden daha hızlı gitmeyiniz. Yorgunluk ve dikkat dağınıklığı doğru karar verme ve emniyetli sürüş yapma kabiliyetinizi bozabilir. Alkol ve araç kullanımı birbiri ile uyuşmaz.

Tek bir kadeh alkollü içki bile değişen koşullara cevap verme yeteneğinizi kısıtlar ve her kadehte tepki verme süreniz daha da artar. Alkol aldıktan sonra araç kullanmayınız ve arkadaşlarınızın da alkol aldıktan sonra araç kullanmasına izin vermeyiniz.

Motosikletinizin düzgün şekilde bakım görmesini sağlamak ve onu emniyetli sürüş koşullarında tutmak önemlidir. Her sürüşten önce motosikletinizi kontrol ediniz ve tavsiye edilen tüm bakım çalışmalarını yapınız. Yükleme limitlerini asla aşmayınız ve motosikletinizde değişiklikler yapmayınız veya motosikletinizi emniyetsiz hale getirecek aksesuarlar takmayınız.

Kişisel emniyet sizin birinci önceliğinizdir.
Eğer siz veya başka birisi yaralanırsa, yaralanmanın şiddetini ve sürüşe devam etmenin emniyetli olup olmadığını değerlendirmek için zaman ayırınız.

Gerekliyse acil yardım çağırınız. Eğer kazaya başka birisi veya başka bir araç dahil olduysa ilgili kanunlara ve düzenlemelere uyunuz. Sürüşe devam etmeye karar verdiğinizde, ilk olarak kontağı (Kapalı) konumuna getiriniz ve motosikletin durumunu değerlendiriniz.

Etiketler: ,

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir