Motor sevgisi hakkında şaşırtan 6 gerçek

by motosiklet
5 sene ago
152 Views

Bir motosiklet severin yaşama dair unutulmaz kareleri hayata nüfuz edecekse, o kişinin bir motor hayranı olmasından daha doğal ne olabilir ki? Her kim olursa olsun kişi ilk motosikletine sahip olduğunda daha henüz kendi içerisinde açmamış olan motor aşkı tohumunu görmekte zorlanır.

Motor sevgisi hakkında şaşırtan 6 gerçek

1. Motor sevgisi ancak çok daha sonraları çeşitli sürüşler çerçevesinde kişi motora karşı ne kadar büyük bir sevgi beslediğini fark eder ve bu anlayışı da kendi yaşamına yayar.

motosiklet günlüğü

2. Sevgi halinin en güzel yanı hangi dönem içerisinde yaşarsak yaşayalım bunun çeşitli yansımalarını aynı temel üzerinden görmemizde yatar. Yani, ister bugün olsun isterse bundan yıllar önce, şayet bir motorunuz varsa ona karşı duyduğunuz sevginin dışarıya vurumunda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bu da bize motor sevgisinin ne kadar evrensel bir boyutta olduğunu göstermektedir.

Yamaha-SR400

3. Motor kullanmak eğlencelidir. Hem onu kullananlar açısından hem de üretimi sağlayan bireyler açısında. Gelelim duruma bir diğer noktadan bakmaya; bu eğlenceli dünya kimi zaman aslında arka planda duygular temelde beraberinde getirdiği göçebelik, yersiz yurtsuzluk, çok kültürlülük, tek tipleşme gibi kavramların bireyde yarattığı çelişkileri ve bireyin kaçma kurtulma, özgür olma isteğini anlatıyor.

BMW R 1200 RT

4. Motor sürücüsü genellikle kendi motoruyla kurduğu ilişkiye tutkusunu yansıtmasının yanı sıra çelişkili ilişki sorunsalıyla da özdeşleşen en önemli araç olarak görüyor.

BMW C650GT vs. Honda Silver Wing vs. Kymco MyRoad 700i vs. Suzuki Burgman 650 ABS

5. Motor üzerine adeta ince işlemlerden tek tek geçen üreticiler yeri geldiğinde motor yapımı sırasında metali döverek şekillendiren ve en ufak detayına kadar ince ince işleyen üretici geleneksel el işçiliğine de göndermede bulunuyor.

motorcu aşkı

6. Özgürlüğü ifade eden çağdaş bir üretimin geleneksel üretim biçimiyle ortaya konması, motor üreticisinin özellikle tercih ettiği bir teknikken, sanatçının motoru kaiden kurtarması ise geleneğe başkaldırı olarak karşımıza çıkıyor.

XEVO 250 i.e alışveriş

 

Yani motor üretimin kurgusunda kullandığı ikilem, teknikte ve detaylarda devam ediyor. Bu da pek tabii motor sürücüsü üzerinde oldukça etkili bir yansıma bırakıyor. Motor üzerindeki yeni trendler, çok kültürlü yapıyı yani küresellemenin getirdiği kavramları derinden hissettiğimiz bir yer.

Dolayısıyla motor sürücünün bugüne kadarki sürüşlerinin en anlamlı yerleştirmesi de burada yer alan gelişmekte olan üretimsel form.

Etiketler: , , ,

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Deniz Türker

Bizi haberdar edin lütfen, emailimiz sizde var