Motor hayallerimizi gerçekleştimeden önce bilmemiz gereken 9 bilgi

motor-hayali

Motosiklet tutkunuz sizi hayal ettiğimiz ölçüde, bazen hayallerimizin dışına çıkmak istercesine karizmatik çekici, çok seksi, kimimize göre ise yakışıklı denilebilecek bir motosiklet almayı hayal etmişizdir. Peki motosiklet almadan önce nelere dikkat etmemiz gerektiği ya da hangi konularda hassas olmamız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Motosiklet alırken pazardan elma, armut, portakal seçer gibi değil de gerçekten neye ihtiyacınız olduğu ya da ne amaçla kullanmak istediğinizi iyi belirleyerek bir motosiklet almak, motosiklet sahibi olmak en mantıklısıdır.

Motor hayallerimizi gerçekleştimeden önce bilmemiz gereken 9 bilgi

1) Hangi amaçla aldığınızı belirleyin. Önceliğiniz bu olsun.

2) Aldığınız motosikleti dış görünüşüne de önem verin. Çünkü insanlar genelde dış görünüşe ne kadar da önem vermem ben dese de dış görünüş de bir bakıma önemlidir. Aynı özelliklerde olup da size daha karizmatik, daha çekici gelen motosikleti tercih etmeyi düşünün.

3) Her zaman rahat edeceğinizi düşündüğünüz biniş ve kullanışında size kolaylık sağlayacağını hissettiğiniz tarzda bir motosiklet tercihi yapın.

4) Motosikletin, eğer ekonomik durumlar orta vites ve altında seyrediyorsa genel olarak ülke şartlarında hepimizin yaşadığı sıkıntılardan birisi olan yakıt tüketimi konusunda size uygun olanını tercih etmeye çalışın.

5) Aldığınız motosikletin özellikle şehir içi mi? Arazi mi? Uzun yol mu? Kısa mesafe mi? Hangi amaçla hizmet edeceğini belirleyip scooter, enduro, racing gibi modeller içerisinden seçiminizi belirleyin. Sonra racıng türü bir motor ile arazi çıkmaya çalıp da kendinizi güldürtmeyin.

6) Özellikle bekarlar için tavsiyem, bir bayanı tavlamak için kesinlikle karizmatik ve sert görünüşe sahip motosikletler tercih sebebiniz olsun.

7) Aldığı motosikleti sele koltuğuna dikkat edin ki sizin de seleniz rahat etsin.

8) Motosikleti, binmek için alanlar, özellikle fiyat araştırması yapmasına gerek yok. Fakat satmak için bilenler piyasa araştırması yaparak tutulan modelleri tercih etmesini öneririm.

9) Alacağınız motor ne olursa olsun aklınızdan, gönlünüzden geçen ne ise onu alın, Çünkü başkalarının fikriyle hareket etmektense kendi duygu ve hayal dünyanızda yaşamayıp tercih yapmanız en önemlisidir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol