megelli 250 R nasıl

by motosiklet
5 sene ago
506 Views

Megelli 250 R nasıl, artıları eksileri nelerdir?

Ülkemizde ve dünyada her ne kadar başlangıç seviyesi (125-150cc) ve büyük hacimli motosikletlerde tercih edilebilecek pek çok alternatif olsa da; 250cc, yani büyük motosikletlere geçiş motoru diyebileceğimiz sınıfta ne yazık ki fazla seçenek bulunmuyor. Özellikle de Türkiye piyasası Honda ve Kawasaki gibi Japon markaların tekelindeyken, daha hesaplı motosiklet arayışları çoğunlukla sonuçsuz kalıyor.

Megelli 250R: Başlangıç

Megelli 250R, ülkemizde 250cc sınıfına yeni girmiş bir motosiklet olsa da, ilk bakışta dikkatleri üzerine çekiyor. Motorun yenilikçi, sportif ve stil sahibi tasarımı şimdiden kendi hayran kitlesini oluşturmayı başardı.

Megelli 250R, 249,6 cc’lik sıvı soğutmalı, tek silindirli ve enjeksiyonlu bir motora sahip. Motor 26 beygir güç üretebiliyor. Performans açısından rakiplerinden en büyük avantajı ise ağırlık. Motosiklet alüminyum şasiye sahip ve bu yüzden yalnızca 125 kilo. Motosikletin rakiplerinden hafif olması, gerek hızlanmada, gerekse son hızda Megelli’yi bir adım öne çıkarıyor.

Motosikletin en ilgi çeken yönü ise tasarım. Megelli 250R, daha önce 250cc’lik motosikletlerde uygulanmayan yeni bir tasarım stratejisiyle üretilmiş. Renkli alüminyum şasi, kuyruk altı egzoz, Koso marka standart gösterge tablosu, çelik fren hortumu gibi detaylarla süslenmiş kusursuz tasarım, Megelli 250R’ı rakiplerinden farklı kılan özelliklerden yalnızca birkaçı.

Megelli 250R: Olumsuz Yönler

  • Titreşim: Megelli 250R, tek silindirli her motosiklet gibi yüksek devirlerde titriyor.
  • Marka Popülaritesi: Motor, Türkiye piyasasına yeni girdiğinden dolayı 2. elde size zarar ettirebilir.
  • Parça Kalitesi: Motorun parça kalitesi rakiplerinin biraz altında, lakin bu durumu değerlendirirken sıfır fiyatını göz önünde bulundurun.

Megelli 250R: Olumlu Yönler

  • Şık Tasarım: Megelli 250R, çoğu motosiklet kullanıcısı tarafından 250cc’ sınıfındaki en gösterişli motor olarak görülüyor.
  • Hafif: 250cc’ sınıfının en hafif motosikleti Megelli 250R, hem performans, hem de hakimiyet konularında oldukça başarılı.
  • Ekonomik: Megelli 250R’ın cazip fiyat ise alırken, enjeksiyonlu motoru ise sürerken sizi avantajlı kılacak.

 

Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir