14.6 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Trafik Sigortası Kapsamı – Teminatları

Trafik Sigortası Kapsamı – Teminatları

Kaza yaptığınızda; karşı tarafın aracına, üçüncü kişilerin maddi varlıklarına ya da kamu mallarına zarar verebilirsiniz. Kusurlu olduğu böyle bir kazada birden fazla araç ya da maddi varlık zarar görürse hasar masraflarını poliçende yazan 400.000 TL’ye kadar senin trafik sigortan öder. Kaza başına ödenecek bu limit, kazada zarar gören maddi varlıklar arasında oransal olarak hesaplanarak karşılanır.

Trafik Sigortasında Araç Başına Maddi Hasar Nedir?

Trafik sigortasında araç başına maddi hasar teminatı sayesinde kaza sırasında karşı tarafın aracında oluşan maddi zararları teminat altına alabilirsin. Araç başına teminat limiti 200.000 TL’dir. Kazada kusurluysan, karşı tarafın aracında oluşabilecek hasar masraflarını 200.000 TL’ye kadar trafik sigortan öder.

Trafik Sigortasında Kişi Başına Ölüm ve Sakatlanma Teminatı Nedir?

Kişi başına ölüm ve sakatlanma teminatı, bir kaza sonucunda hiç istenmese de üçüncü kişilerin sürekli sakatlık yaşaması durumunda ileride uğrayabilecekleri ekonomik kayıplarını ve vefat eden kişilerin desteğinden yoksun kalan yakınlarının zararlarını karşılamanı sağlar. Ölüm ve sakatlanma teminatının kişi başına limiti 1.800.000 TL’dir, bu limit dahilinde karşı tarafa ödeme yapılır.

Trafik Sigortasında Kaza Başına Ölüm ve Sakatlanma Teminatı Nedir?

Kaza başına ölüm ve sakatlanma teminatı, birden fazla kişinin sakatlanması veya vefatıyla sonuçlanan trafik kazalarında devreye girer. Kaza sonucu üçüncü kişilerin sürekli sakatlık yaşaması durumunda ileride uğrayabilecekleri ekonomik kayıpları ve vefat eden kişinin yakınlarının destekten mahrum kalma zararlarını bu teminat kapsamında karşılayabilirsin. Kaza başına ölüm ve sakatlanma teminatının limiti, 9.000.000 TL’dir.

Trafik Sigortasında Kişi Başına Sağlık Gideri Nedir?

Trafik sigortası kişi başına sağlık gideri teminatı, kaza sonucunda bedensel zarar gören karşı tarafın tüm tedavi masraflarını ödemeni sağlar. Trafik kazası sonucu kişinin çalışma gücünün azalması durumunda ve tedavi sürecinde ortaya çıkan tüm giderleri 1.800.000 TL limitle trafik sigortan ile karşılayabilirsin.

Trafik Sigortasında Kaza Başına Sağlık Gideri Nedir?

Trafik sigortası kaza başına sağlık gideri teminatı, trafik kazası sonucunda karşı taraftaki kişilerin tedavi masraflarını ödemeni sağlar. Karşı araçtaki veya araçta olmayan üçüncü kişilerin yani kaza sonucu birden fazla kişinin bedensel zarar görmesi halinde kaza başına 9.000.000 TL limitli sağlık gideri teminatı devreye girer. Bu limit zarar gören kişilerin tedavileri arasında oransal olarak hesaplanarak karşılanır.

Trafik Sigortası Kaç Lira

Motosiklet trafik sigortası fiyatları; aracının türüne, trafik basamak koduna ve illere göre değişkenlik gösterir. Trafik sigortası tavan fiyatları ise her ay Sigorta Bilgi Merkezi tarafından açıklanır. Sigorta şirketleri her ay belirlenen trafik sigortası tavan fiyatlarına göre trafik sigortası teklifi verir. Üst sınır limit olacak şekilde sigorta şirketlerine göre fiyatlar değişir. Sen de aracının trafik sigortası fiyatını öğrenmek için Sigorta şirketleri üzerinden birçok araç sigorta teklifini inceleyebilirsiniz. En ucuz araç sigortası fiyatını tercih ederek bütçene en uygun poliçeyi yaptırabilirsiniz.

Motosikletler

3 YORUMLAR

  1. kaza yapan araca 200.000 tl’den fazla hasar vermeyin üstünü ödemeye bi yeriniz yetmeyebilir. hiç bir aracın kazalı parçaları bile bu kadar az tutmaz ödenecek fiyatlar değil. kazadan korunun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz