KTM, scooter / motosiklet boşluğunu için yeni elektrikli motosiklet üzerinde çalışıyor

by motosiklet
1 ay ago
184 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

KTM, scooter / motosiklet boşluğunu için yeni elektrikli motosiklet üzerinde çalışıyor.

KTM, Avusturyalı şirket EV’in uzmanlığını birden fazla elektrikli iki tekerlekli platform üzerinde geliştirme yapıyor.

Geçen ay içinde KTM, EMotion olarak bilinen bir proje üzerinde çalıştıklarını doğruladılar.

Proje, kısa süre önce elektrikli bir Vespa’ya oldukça benzeyen kendi Chetak elektrikli scooterını piyasaya süren Hintli şirket Bajaj da dahil olmak üzere birçok ortağın oluşumuyla devam ediyordu.

Alman Motorrad’ın yayınına göre platformun 48V elektrik sistemi içermesi ve 3-10 kW (4-13 hp) arasında bir dizi güç seçeneği sunması bekleniyor .

Sistemin ölçeklenebilir ve modüler olması, bir dizi farklı araç için yeniden tasarlanmasına olanak verecek gibi görünüyor.

Elbette KTM zaten Freeride E-XC elektrikli arazi motosikletini sunuyor, ancak yeni EMotion projesi farklı bir yöne gidiyor gibi görünüyor.

Aşağıdaki taslak, Kiska Design Studio tarafından KTM’nin bir konsept çizimidir.

Motosiklet, geleneksel bir elektrikli motosiklet ile daha aşamalı bir elektrikli scooter arasındaki hibrit bir tasarım sunuyor.

Pil, BMW C Evolution’a benzer şekilde gövdenin büyük bir bölümünü kaplıyor gibi görünüyor ve EMotion projesinin uzun menzilli elektrikli motosikletler için daha büyük kapasiteli piller geliştirdiğini gösteriyor. Fakat scooterlar için beklenen bagaj kapasitesini biraz düşünmemişler gibi de görünüyor. Belki bagaja biraz yer verdiklerinde bir kasklık yer çıkarsa alıcılar umduklarını bulabilirler. Neyse detaylar paylaşılmadan ve ortaya çıkan model yollara sürülmeden bunu anlayamayacağız.

Bu tasarım size tanıdık geliyorsa, tebrikler – klasik KTM konsept araçlarını görmüş olmanız gerekir. Şirket, 2013 yılında Tokyo Motor Show’da KTM E-Speed ​​olarak bilinen benzer görünümlü bir elektrikli scooter’ı sundu.

Bu tür yüksek güçlü elektrikli scooter tasarımı, son zamanlarda giderek daha popüler hale geldi.

İngiltere merkezli Zapp , benzer (daha fütürist de olsa) bir tasarım kullanarak 60 mil / saat (100 km / s) elektrikli bir scooter üretti ve geçen yılın sonunda teslimat yapmaya hazır olduğunu söyledi, ancak hala görmeyi bekliyoruz.

Daha önce bahsedilen BMW C-Evolution aynı zamanda yüksek mesafeli bir scooter tasarımı yaptı ve 130 km / saate kadar hızlara ulaştı.

KTM EMotion projesinin yakın zamanda piyasaya çıkmasını beklemiyoruz, ancak şirketin onayı en azından KTM’nin yeni bir elektrikli iki tekerlekli araç üretme konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments