Giriş Yap
Kawasaki süper şarjlı kargo helikopterini test ediyor

kawasaki-copter

Kawasaki’nin süper şarjlı kargo helikopteri robotik yer ekibini test ediyor

Kawasaki, süper şarjlı 1.000cc motorunu H2R hiper motosikletinden ağır kaldırma otonom bir kargo helikopterine dönüştürdü ve yüklemek – boşaltmak için bir robotik sistem sergiledi.

K-Racer X1  drone bir canavar, küçük bir araba boyutundadır. Helikopter tarzı bir üst rotor üzerinde dikey olarak yükselir, ancak normalde torku dengelemek için bir kuyruk rotorunun olduğu yerlerde, bu makine, kısa kanatların ucuna monte edilmiş öne bakan iki destek kullanır.

kawasaki-copter-test
kawasaki-copter-test

Kawasaki henüz bu şeyin ne kadar hızlı uçacağını belirtmedi, ancak çok hızlı olacağından biraz şüpheliyiz; Üst rotorun seyir uçuşunda dönmeye devam ettiğini varsayarsak, en yüksek hızı sınırlandırılacaktır.

H2R’de, bu motor etkileyici bir 300 küsur beygir gücü üretiyor, bu nedenle bu drone’nun yalnızca 100 kg’a (220 lb) kadar olan taşıma yükleri için derecelendirilmesi şaşırtıcı. Benzinle çalışırken, bu makinenin elektrikli muadillerine kıyasla epik bir menzil kabiliyetine sahip olmasını beklerdik – fosil yakıtlara bağlı kalacaksa, dayanıklılığı daha iyi olabilir fakat şimdilik herhangi bir menzil uçuşu belirtilmemiş.

Bu tarz hava taşıtları ileriki yıllarda otonom sürüş yapacaksa kontrollerinin çok iyi yapılması gerekiyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok