satılık motosikletler

Kawasaki, Elektrik, Hibrit Ve Hidrojen Yakıtlı Motosikletlerin Geleceğine Karar Verdi

kawasaki-2022

Kawasaki, Elektrik, Hibrit Ve Hidrojen Yakıtlı Motosikletlerin Geleceğine Karar Verdi

Bu ayın başında Kawasaki Heavy Industries , motosiklet ve motor işini resmi olarak ayrı bir şirkete dönüştürdü. Hareketin yeni kurulan Kawasaki Motors Ltd.’ye karar vermede daha fazla özerklik ve esneklik sağlaması gerekiyordu. Kawasaki Motors, yeni elektrikli, hibrit ve hatta hidrojenle çalışan modellerden oluşan bir liste ile karbon nötr olmak için iddialı bir plan da dahil olmak üzere şirketin geleceği hakkında bir sunum yaptığından, bu faydaları göstermek uzun sürmedi.

kawasaki-2022

Kawasaki, 2035 yılına kadar gelişmiş pazarlar için tüm büyük modelleri pilli elektrikli araçlar (BEV’ler) veya hibrit elektrikli araçlar (HEV’ler) yapmak amacıyla 2025 yılına kadar en az 10 elektrikli veya hibrit elektrikli motosiklet piyasaya süreceğini söylüyor. Ve bu sadece motosikletlere bakıyor. Kawasaki, 2025 yılına kadar beş BEV veya HEV yan yana ve ATV ile dört tekerlekli arazi araçları için benzer hedeflere sahip. Şirket ayrıca Ninja’nın hidrojenle çalışan motorunu temel alan bir prototip motor sergiledi.

kawasaki elektrikli motosiklet
kawasaki elektrikli motosiklet

Kawasaki’nin hedefi ne kadar büyük olsa da, dünyanın her yerindeki devletler çok uzak olmayan bir gelecekte fosil yakıtla çalışan araçları yasaklama planlarını açıkladıkları için bunun zorunluluktan çıktığını kabul etmeliyiz. (Kawasaki’nin 2035 hedefinin tesadüf değil) Avrupa Birliği, Kanada ve Kaliforniya’da ilan edilen yasaklarla aynı zamanı veriyor). Diğer üreticilerin kendi planları olabilir, ancak şimdilik böyle bir kapsamda herhangi bir ayrıntıyı açıklayan ilk kişi Kawasaki.

Kawasaki’nin planı iddialı mı? Elbette. Ulaşılabilir mi? Görmemiz gerekecek, ancak ana şirketin kaynakları ve alternatif enerji konusundaki deneyimi göz önüne alındığında, Kawasaki, bu karbon salınımı hedefine ulaşmak için en iyi konuma sahip motosiklet üreticisi olabilir.

kawasaki electricity motorcycle
kawasaki electricity motorcycle

 

Kawasaki’nin misyonunu ne kadar ciddi gördüğünü gösteriyor mu?

“Dünya, Kawasaki şirketinin tarihi ve yüzyıl içinde ölçülemeyecek kadar değişti ama son birkaç yılda olduğu kadar değil. Temelinde River Mark olan yeni kurumsal kimliğimizi ortaya koyarken, teknoloji ve mühendislik açısından bir sonraki, cesur adımı atmanın yanı sıra sürdürülebilirlik ve gelişmekte olan ülkelere odaklanarak dünya çapında sayısız insanın hayatını iyileştirmeyi amaçlıyoruz. yeşil teknolojiler,” diyor Kawasaki Motors Europe’un genel müdürü Masaya Tsuruno. “Seçtiğimiz alanlarda en iyi olma taahhüdümüz gibi bazı şeyler değişirken diğerleri sabit kalır; River Mark bu taahhüdün uygun bir sembolüdür.”

Kawasaki, milenyumun başlangıcından beri pille çalışan motosikletler üzerinde çalışıyor ve yıllar içinde elektrifikasyona yönelik farklı yollar gösteren sayısız patent başvurusu yaptı. Kawasaki’nin BEV’ler konusunda hibrit veya hidrojenle çalışan motosikletlerden daha fazla gelişim eğrisi üzerinde olduğunu bilmemiz gerekiyor.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir